PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143967}

Księga dżungli

Jungle Book: Shōnen Mowgli
7,3 1 775
ocen
7,3 10 1 1775
Księga dżungli
powrót do forum serialu Księga dżungli

I wszystko jasne. Całe pokolenie wychowane na takich bajkach:)

ocenił(a) serial na 9
Logan_6

Ja za gówniarza tylko bajki na Polonia 1 oglądałem,rano,a później z wieczora;D

jazdowicz2666

To była wtedy telewizja.Anime, kreskówki, seriale... Aż żal było iść do szkoły. Chciałoby się zostać i oglądać tv przez całe dnie. XD A teraz co - gówno na gównie gównem pogania. BOŻE CHROŃ INTERNET ! ! ! :);D

ocenił(a) serial na 9
littleflyingbears

Dokładnie,teraz jak widzę te wszystkie bajki np.na Cartoon network,to mnie cholera bierze,tego oglądać się nie da.Lipa że już Polonia 1 tych bajek nie powtarza,i trzeba w necie sobie je przypominać ;D

ocenił(a) serial na 10
jazdowicz2666

A mnie ciągle śmieszą ludzie piszący o "dzisiejszych złych bajkach". Może zapomnieliście, ale w latach 90 leciały bajki typu Krowa i Kurczak czy Jam Łasica. Nie wspomnę o Tomie i Jerrym. Te bajki nie należą do normalnych. Zwłaszcza KiK oraz JŁ. To jest tak psychiczne, że żadna dzisiejsza nie jest tak głupia. Więc może przestańcie narzekać bo inni narzekają, co? Są gorsze i lepsze produkcje. Tak było, jest i będzie. Fakt faktem, że tak dobrego serialu ciężko szukać gdziekolwiek, ale... to jest na podstawie powieści z bardzo dużą dokładnością. Więc chwała Rudyardowi Kiplingowi przede wszystkim. Ale takie Sailor Moon to naprawdę debilne anime. Więc bez przesady. Nie wszystko jest wcale takie idealne kiedyś i takie złe dzisiaj. To tak nie działa.

ocenił(a) serial na 9
littleflyingbears

Ale teraz widzę w programie,że księge dżungli,puszczają na TV6 ;D

jazdowicz2666

No tak, ale problem w tym, że nie każdy ma tv6. :(

ocenił(a) serial na 9
littleflyingbears

Nom faktycznie lipa wtedy...

Logan_6

TAK!! Świetne bajki jak Generał Daimos (można obejrzeć całość PL na YT!!), Piłkarze (nie pamiętam tytułu, ale Czubasa i Kodżiro... :P) i właśnie Księga dżunli - te seriale najbardziej pamiętam. To były PIĘKNE CZASY!

dorocia8

No i http://www.youtube.com/watch?v=7mG0BIlSXQ4 :P

dorocia8

Ach.... teraz sobie przypomniałem tę piosenkę. Faktycznie była chwytliwa. Jako dzieciak uwielbiałem ten serial, nawet o wiele bardziej niż pełnometrażowy film Disneya (ten akurat miał bardzo mało wspólnego z książką). Przez tę piosenkę myślałem, że to francuski serial, dopiero później dowiedziałem się, że to anime. Cóż, Polonia 1 to był ten kanał, na którym leciało najwięcej anime, przynajmniej do czasu (bo potem chyba w Polsacie też zaczęli tego dużo puszczać - "Czarodziejka z księżyca", "Fantastyczny świat Paula" i chyba "Sally czarodziejka" lub "Bia - czarodziejskie wyzwanie" leciały na Polsacie, z tego co pamiętam. Ale mogę się mylić - to było tak dawno.

Ale dwa anime leciały nawet jako Wieczorynka w TVP 1 - "Pinokio" (z piosenką z czołówki z tekstem "Marionetka, cała z drewna, a przecież rusza się jak my") i "Pszczółka Maja" (o którym wtedy też nie wiedziałem, że to anime).

ocenił(a) serial na 8
dorocia8

Capitan Tsubasa!!!! :D

dorocia8

Żaden Czubasa. Tsubasa! Lektor z Polonii 1 czytał tytuł jako 'Kapitan Hawk', w wersji PL zdarza się czasem 'Kapitan Jastrząb'.

ocenił(a) serial na 9
Logan_6

To były czasy... Japońskie anime, z włoskim dubbingiem i polskim lektorem (np. Daimos czy Gigi), czy z francuskim dubbingiem i polskim lektorem jak właśnie Księga Dżungli :). Te bajki już wtedy były dość wiekowe (Tygrysia maska z 1969, Gigi z 1981, Yattaman z 1977, Tsubasa z 1983, Daimos z 1978, Księga dżungli z 1989), a mimo to były świetne, do dziś lubię sobie przypomnieć parę odcinków różnych anime z tego okresu. Świetna sprawa, dzisiejsze dzieciaki nie wiedzą ile straciły.

ocenił(a) serial na 10
Pawuloniasty

ja uwielbialam ta czesc ksiegi dżungli i zaszczepilam nia mojego synka,on innej wersji ksiegi dzungli nie chce ogladac oprocz tej,czy to pelnometrazowy film z tymi bohaterami czy serial,,,uwielbia go i po kilka razy kaze sobie wlaczac ta bajke,a synek ma prawie 4,5roku

ocenił(a) serial na 10
Pawuloniasty

yattamana tez pamietam, czy np tajemnicze zwierciadlo czy luterko nie pamietam dokladnie,ale jeszcze inne seriale japonskie byly fajne,.i wlasnie puszczane byly na POLONIA 1 i byly super,bez przesadnej przemocy jak bajki XXI wieku

maja9128

Bez przemocy? A 'Tygrysią maskę' pamiętasz? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones