PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=141232}

Księgarnia Black Books

Black Books
8,1 3 635
ocen
8,1 10 1 3635
Księgarnia Black Books
powrót do forum serialu Księgarnia Black Books

Fani Black Books!!

ocenił(a) serial na 9

Fani Black Books wpisujcie sie i piszcie dlaczego kochacie ten serial tak bardzo. Ja ubostwiam sarkastyczne komentarze Bernarda na kazdy temat :D

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Uwielbiam Black Books ze względu na postac Bernard'a i jego niedostosowanie do do zycia w spoleczenstwie ,oczywisice :P poza tym zawsze chcialam miec sklep z ksiązkami :P

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Zreszta Manny tez jest swietny ,taki pocieszny :P

ocenił(a) serial na 9
Dealan_De

Ten serial wciaz mnie bawi :D Szkoda, ze w Polsce nie byl wyswietlany przez co tak niewiele osob moglo go poznac. Szkoda tez ze mial tylko 3 sezony. Moj zdecydowany nr 1 wsrod seriali komediowych :)

Mr__Black

ach, ja dopiero go odkryłam, a że jestem wielbicielką angielskiego humoru, to chłonę wszystko stamtąd jak gąbka :D jestem dopiero przy końcu pierwszego sezonu i świetnie się bawię. komuś, kto nie widział the league of gentlemen ( to tak pro forma), poolecam :D

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Bernard Black :)













ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Fantastyczne choć specyficzne poczucie humoru... Uwielbiam!

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

ja uwielbiam gdy Bernard śpiewa irlandzkie ballady xD
czy może ktoś wie gdzie można kupić DVD ? (jeżeli wogóle można)

ocenił(a) serial na 9
Vera_7

Gratuluje gustu:) No cóz w moim mieście - Poznań, nie znalażlem serialu na DVD. Chociaż szukałem:(

ocenił(a) serial na 10
Vera_7

cóż, biorąc pod uwagę marną (nie wiedzieć czemu) popularność serialu (w naszym kraju), mniemam, że DVD w Polsce nie wyszło i nie wyjdzie. ;P

ja czekam aż HBO zacznie znowu emitować ten serial ;")

Vera_7

Na pewno można kupić to w Anglii, ale co do Polski to mam wątpliwości :F.

A serial jest boski *_*.

ocenił(a) serial na 10
Vera_7

Jak znasz angielski to bez problemu na angielskiem Amazonie. Za 3 serie tylko 7 funtow.

Mr__Black

lóbie bernarda i jego sposób na rzycie. gdybym ómiała pisać i czytać terz bym chciała mieć taki sklep z ksionszkami i winem.

użytkownik usunięty
Mr__Black

Tak, jestem bez wątpienia fanka tego serialu, ale wydaje mi sie, ze pierwszy odcinek jest NAJLEPSZY ze wszystkich. Mozna go zobaczyc na YouTubie (Cooking the Books). Moze dlatego najlepszy, ze roznorodny, wiele się dzieje, Bernard przedstawiony jest tu bardziej korzystnie niz w pozostałych odcinkach... Ale to tylko moje zdanie :) No i wiadomo, skini, księga spokoju, itp. Pozostale z ulubionych to jak Manny ucieka z "domu" i zostaje "bródkowa dziwką", jak Bernard wychodzi do kina, drzwi są zamknięte i spędza noc na mieście, a Manny znajduje książkę o survivalu, jak Bernard podtyka kotu pismo od prawnika mówiąc: nie zapłacę :) No i ten o pisaniu książki dla dzieci.

Serial leci znowu na HBO comedy we storki i srody o godz. 10. niestety rano, ale jesli ktos ma wakacje, to moze sie posmiac i nabrac dystansu do zycia.

Zdecydowanie Bernard Black chociaż Manny też jest mocny. Black to zblazowany, obrzydliwy cynik który mimo swojej inteligencji (1300 stron napisanej powieści) robi same głupie rzeczy, i za to tą postać uwielbiam :D Jeszcze za wino i papierosy ;] Manny'ego lubię za tą jego pocieszność i dziecinność szczególnie gdy kłóci się z Bernardem lub upija się absyntem xD

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Bo ten serial jest R E W E L A C Y J N Y. Żałuję, że widziałem tylko kilka odcinków

doogee

Zdecydowanie przez Bernarda, ale Manny też nie pozostaje w tyle. Dylan Moran ma to do siebie, że gra takich bohaterów, np. "Nothing hill", "run fatboy run" czy właśnie "Black Books"

opopl

Dopiero co sie natknalem na ten serial ale juz sie zakochalem, szukalem po forach seriali angielskich z takim wlasnie humorem, natknalem sie na forum jakies gdzie fani monty pythona rozpisywali sie o serialach innych niz monty , ktore rownie dobrze ich bawia, i w taki sposob dostalem w rece black books. Jestem na 5 odcinki sezonu 1 a juz mi sie strasznie podoba. Najlepsza scena jak dotad w odcinku 4 kiedy Manny pobudzony po kawach, gonil zlodzieja torebek. Mistrzostwo
)

maxreal

AAAA!!!
To tytułem wstępu.
Uwielbiam angielski humor, tzn. uważam, że nie jesteśmy od nich bardziej upośledzeni pod względem poczucia humoru, tylko nasza kochana telewizja jest bardzo zachowawcza pod względem dawania szans odważniejszym w tej materii twórcom. BBC i Channel4 nie są i mają świetny materiał eksportowy. Black Books bardzo lubię, zwłaszcza za odcinek, w którym Manny i jego broda zostają modelami.

Ta w ogóle, to od paru lat najchętniej oglądam właśnie ichnie seriale i są k**sko oryginalne. Teraz już typowo amerykański humor mnie nie rusza, poza wyjątkami. Spójrzmy chociażby na ten serial-nie trzeba fajerwerków, drogich efektów specjalnych i lasek w mini, żeby stworzyć coś ciekawego.

ocenił(a) serial na 9
zulia_wedrowniczka

Za klimat, za absurd, za warkoczyki Mannego w 3 bodajże odcinku, za tabliczek Closed/Closed.
Świetny serial, niepowtarzalny wręcz. Szkoda, że go tak mało.

ocenił(a) serial na 9
Alterchaos

No właśnie a propos brytyjskich seriali. Znacie jakieś inne godne polecenia? Ja ze swojej strony mogę wspomnieć o Green Wing, zdaję się że teraz leci w Polsce na comedy central. Gra tam aktorka, która grała Fran w black books, poza tym galeria różnej maści dziwadeł i przeróżne absurdy..moją faworytka jest zdecydowanie Sue White. Oprócz tego Father Ted. Jeżeli jakieś tytuły przychodzą wam do głowy to piszcie.

ocenił(a) serial na 9
Dealan_De

Z brytyjskich seriali mogę polecić jeszcze IT Crowd.
http://www.filmweb.pl/f318471/Technicy-magicy,2006
Ale rozkręca się od 2giego sezonu.
Też warty polecenia. :)

ocenił(a) serial na 10
maxreal

"Black Books" to jest ten humor który lubię, trochę sarkazmu wymieszanego z absurdem ;) zakochałam się od pierwszego odcinka, podobnie jak "Little Britain" stał się moim ulubionym serialem. Cudeńko :)

użytkownik usunięty
Mr__Black

zaje.. serial, wlasnie udalo mi sie znalezc powycinane sceny z kazdego odcinka kazdego sezonu, oraz do akzdego sezonu sceny zza kurtyny:) ... black books, it crowds - 2 seriale ktore dla stały sie kultem , mam nadzieje ze tylko dla wtajemniczonych

użytkownik usunięty
Mr__Black

co tu dużo mowic, lubienie to chujowe słowo;) ten serial mozna kochac lub nie, a milosci sie nie da opisac;)... jak ktos lubi ten serial za cos tzn ze nie pojmuje nic ani jota;)

Proszę, gdzie mogę ściągnąć napisy PL do trzeciej serii?:(
Please!!!!

użytkownik usunięty
decob

wysle ci podaj maila, potrzebujesz tylkonapisow czy cos jeszcze?

hmm, gdzie się pisze prywatne wiadomości na Filmwebie?:)
bo nie bardzo wiem.

użytkownik usunięty
decob

chyba nie bardzo mozna, wlasnie szukam ale na stronie prywatnej zniknal link do wiadomosci,ehhehe, moj dud@o2.pl napisz odesle ci napisy

użytkownik usunięty
decob

wow sprawdzilem, 3 serianiema napisow, jaogladam po ang imyslelm zemam napisy do wsyztskich,aleniema

posłałem maila do Ciebie z paroma pytaniami:)



ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Uwielbiam ten serial i mogę ogladac go w kółko i w kółko. Jest doskonałym sposobem na pozbycie się doła i odstresowanie. Szkoda, że w polskiej telewizji go nie uświadczysz....
A te napisy do trzeciego sezonu to polskie czy angielskie? Prawdę mówiąc trochę szukałam w sieci i znalazłam tylko węgierskie. :)

ocenił(a) serial na 10
Zawsze_zielona

do trzeciego są jeszcze czeskie i angielskie :)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Dopisuje się do reszty wielbicieli tego serialu i ogólnie humoru brytyjskiego.

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Za wino, papierosy i Dylana Morana.

Mr__Black

Za podejście Bernarda do klientów;) Też bym chciała mieć taką pracę...

Oglądałam tylko 1 sezon, niestety jestem niekumata po angielsku, wiecie może, gdzie można obejrzeć pozostałe sezony z polskimi napisami?

ocenił(a) serial na 6
tara_filmweb

Polskie napisy do kolejnych serii sa w sieci. Ostatnio zaczęto w koncu tlumaczyc trzeci sezon.

użytkownik usunięty
kilgoretrout

nie ma, ledwo co pojawily sie do 4 odc,aleja je mam juz z 3 miesiace:)
do 5i6 jeszcze nie widzialem

ocenił(a) serial na 9

ja znalazłem komplet po wpisaniu "black books napisy" i zaraz na pierwszym linku zaczynającym się "open...". A serial odkryłem też niedawno i pochłonąłem w weekend 3 sezony-Bernarda uwielbiam za jego "chamstwo" , "lenistwo" i totalną "nienawiść" do wszystkiego co znajduje się za drzwiami jego księgarni.

użytkownik usunięty
tara_filmweb

sa 3 sezony, i napisay sa poki co do 3 sezonu do 4 odcinka wszytskie nie ma tylko napisow do oststnich 2 odcinkow,jakmasz ochote na napisy to daj znac:) ogladniesz 2i3 prawie caly sezon:)


dzięki, znalazłam na chomiku:)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Pewnego piątkowego wieczoru natknąłem się na ten serial w telewizji. Black Books emitowało HBO Comedy w kilku częściach - prawdopodobnie sezon na weekend (piątek i sobota).

Rewelacyjny serial! Nigdy się nie nudzi, jako jedyny, który mogę oglądać wiele razy i za każdym razem teksty rozkładają na łopatki... :)

Polecam także materiał 'out-takes' - ekstra dawka angielskiego humoru :)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Serial jest fantastyczny, nie jestem w stanie policzyć ile razy go oglądałam i za każdym razem mnie śmieszy. Każdy odcinek jest napakowany wątkami, tak że bardziej pazerni producenci mogliby go spokojnie rozciągnąć w czasie na 7 sezonów (= popsuć).
Dylan Moran jest w mojej pierwszej trójce ulubionych komików (i ma zdecydowanie najlepszą fryzurę wszech czasów).
Bardzo często identyfikuję się z Bernardem, co zapewne kiepsko o mnie świadczy, ale co tam ;). Lepiej z nim niż z Manny'm ;)

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Niesamowity klimat ksiegarni prowadzonej przez inteligentnego i sarkastycznego Bernarda.
Uwielbiam obecnosc jego dwoch, zawsze obecnych i najblizszych przyjaciol: czerwonego wina i papierosow.

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Ten film dziala na mnie jak najlepsze wino - rozluznia i rozwesela. A jak jeszcze do tego mam pod reka lampke wina to juz absolutnie nic mi do szczescia nie potrzeba. Panow Black i Bianco kocham do zywego miesa. W zasadzie po kazdym kolejnym obejrzeniu znaduje cos nowego.
A fanom Dylana Morana polecam "Film w ktorym gram" A Film with Me in It .. woryginalnej wersji jezykowej na youtubie.

ocenił(a) serial na 9
Mr__Black

Właśnie wróciłem do Black Books i nie przestaje sie dziwić jak bardzo mnie ten serial bawi... i dlaczego tak długo zwlekałem z powrotem do księgarni Bernarda :)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Pamiętam, gdy odkryłem Black Books na HBO Comedy. Emitowane wtedy były 3 odcinki z rzędu w piątki przez kilka tygodni. Od tamtego czasu jestem zachwycony tym serialem. Gdy mi smutno, to puszczam sobie losowy odcinek Black Books :)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

Jedyny minus tego serialu jest,że jest za krótki. :( Zawalisty serial!! :D Uwielbiam Bernarda ale całe trio jest super!! :)

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

uwielbiam ten serial :) jaka szkoda, że jest tak mało odcinków!!
aha, warto zadbać o kieliszek winka w trakcie :P

ocenił(a) serial na 10
Mr__Black

za całokształt, za nastrój tego serialu, za to że jest taki oszczędny formie za to pełen fantastycznych dialogów, postrzelonych bohaterów, sarkastycznych komentarzy i za wybuchy złości Bernarda, a w szczególności za rzucanie o ściany czym popadnie ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones