PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95732}

Latający Cyrk Monty Pythona

Monty Python's Flying Circus
8,4 58 624
oceny
8,4 10 1 58624
9,3 19
ocen krytyków
Latający Cyrk Monty Pythona
powrót do forum serialu Latający Cyrk Monty Pythona

te cholerne animowane przerywniki, tosz to tylko wypełnianie taśmy, ni to śieszne ni ciekawe, chyba po to żebyśmy zbyt rozbawieni nie oglądali kolejnego gagu lub skeczu

Bonus

bezedura. Często to własnie animacje chorego-surrealistycznego umysłu Gilliama są najsmieszniejsze (chociazby w 1 odcinku LC - turlałem się po ziemi ze smiechu oglądając te wstawki).

ocenił(a) serial na 10
Bonus

nieeeee to jest wlasnie smaczek, ktory swiadczy o geniuszu tworcow... prawda w kilku miejscach te animki sa troszke przesadzone, ale ogolnie jest to arcydzielo,gdzie znajdziesz podobne pomysly? tego czego nie da sie przedstawic aktorsko, autorzy prezentuja w wersji animowanej. Dlaczego nie sa one smieszne? ja osobiscie zawsze umieralem ze smiechu ogladajac te popisy, czy to domy pozeracze, czy atak chinskich komunistow, czy ktorykolwiek inny skeczyk one byly po prostu swietne...

ocenił(a) serial na 10
Bonus

Te przerywniki animowane są wg mnie nierzadko zabawniejsze od samych gagów, które w serialu Pythonom udawały się raz lepsze, raz gorsze. Gilliam to plastyczny geniusz, a te animacje - choć nieco tandetnie wyglądające, bronią sie swoim absurdem i pomysłowością ich autora. Ale taka była technika telewizyjna i animacyjna na przełomie lat 60. i 70. więc nie ma się czemu dziwić.

ocenił(a) serial na 10
Thommy

Tak jest! Przecież animacje Gilliama to były jednym z najważniejszych elementów, które odróżniały MPFC od innych angielskich seriali komediowych tamtego okresu. Pozwalały pozostałej piątce wymyślać jak najbardziej porąbane* skecze, często bez pointy - Gilliam zawsze dorabiał sensowne łączniki, które robiły z tego wszystkiego jedną całość.

* w sensie genialnie absurdalne

Bonus

niektóre animacje są jak dla mnie bardzo bardzo BARDZO ;) śmieszne, jak chociażby ta o wielkim kocie, telewizorze psującym oczy lub mnichu sprzedającym encyklopedie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones