Legion (2017-2019)
Legion: Sezon 1 Legion sezon 1, odcinek 6
odcinek Legion (2017-2019)

Rozdział 6

Chapter 6 52m
7,7 750
ocen
7,7 10 1 750
Legion
powrót do forum s1e6

S01E06

ocenił(a) serial na 9

Odcinek nie był jakiś mega ekscytujący pod wzg akcji, ale za to wiele się wyjaśniło. Na pewno pasożyt miał związek z ojcem Davida, co w sumie pasowałoby z Shadow Kingiem. To David czy nasz bitnik przeniósł so innego świata bohaterów? I dlaczego David nagle staje się malarzem artystą i ma inny zespół chorobowy? Zastanawia mnie też w jaki sposób zostaną uratowani bohaterzy, głównie Syd. Jej śmierć to byłaby jakaś masakra dla całej fabuły, ale mam wrażenie, że do tego zmierza niestety końcówka sezonu. W każdym razie to spowolnienie akcji, a rozwój warstwy wyjaśniającej cały ten majndfak myślę, dobrze zrobił całej produkcji. Jeżeli macie jakieś ciekawe teorie związane z komiksami, piszcie proszę, ja niezbyt ogarniam ten komiksowy świat Marvela :)

ocenił(a) serial na 9
TinaIzabela

Odcinek zwolnił i dobrze. Scenarzyści wciąż bawią się z odbiorcą co jest moja ulubiona cecha tej produkcji. Z tego co widzę każdy ma pytania, wszyscy inne hehehe.
Niestety komiksu nie czytałem ale z tego co widziałem i oglądam na bieżąco można również wiele wywnioskować. Zastanawia mnie jedno: Czy David przeniósł bohaterów do kolejnej rzeczywistości takiej jak biały pokój w którym spotykał się z Syd czy może serial to opowieść, której narratorami są pacjenci? Czy może korzystając ze swoich ukrytych mocy Legion cofnął się w czasie?
Wydaje mi się, że to kolejna rzeczywistość ale bez sensu nad tym siedzieć, bo na pewno się to jeszcze rozwiąże. Zastanawiające są te robaki, które wcześniej już można było zauważyć kiedy Syd i David przenieśli się do białego pokoju, czy one oznaczają zakłócenia wytworzonej rzeczywistości? No i co z resztą bohaterów, czy mamy tu do czynienia z czymś na wzór Incepcji? Jeżeli ta rzeczywistość jest sztuczna a oni w niej śnią i dochodzą do kolejnych etapów łamigłówki? Czy ktoś powstrzyma wystrzelone kule? Czy Lenny jest Shadow Kingiem? Według mnie wszystko n to wskazuje tylko jak wtedy Syd mogłaby ją zabić? Sam już nie wiem i najgorsze jest to, że zostały tylko dwa odcinki, to raptem 80 minut a tak wiele pytań. Nie pozostaje nic innego jak czekanie. Znakomity jest ten Legion i można przy tym nieźle odpłynąć bez dodatkowych dopalaczy.

ocenił(a) serial na 10
black_metal_black

Lenny w pierwszym odcinku była prawdziwa. Za każdym razem gdy widzimy ją później, to nie ona, a Shadow King.

ocenił(a) serial na 10
TinaIzabela

Shadow King został potwierdzony w zapowiedzi do 7 odcinka.
Skąd założenie, że w ogóle Syd istnieje?;p

ocenił(a) serial na 9
Dealric

idąc tym tropem to skąd w ogóle pewność, że jaka kol wiek postać poza Legionem istnieje?

ocenił(a) serial na 10
black_metal_black

Shadow King istnieje;p Co do reszty masz racje nie ma ^^

ocenił(a) serial na 9
TinaIzabela

łoo wy chyba nie rozumiecie o czym jest ten serial;p zacznijmy od najważniejszego kim jest ta babka przyjaciólka Davida ;p 'pani psyholog' David ja stworzyl we własnym umysle ponieważ jego ojciec czytał mu psotnika ta straszna bajke:) i w głowie Davida toczy sie walka z nim a jego wymyslonym potworem który chce przejac nad nim kontrole:) aktualnie potwór wygrywa uwieził wszystkich bohaterów w iluzji:) jedyny który sie zorientował i wspolpracuje z nim to Shadow King,bohaterów uratuje ten gostek co jest gdzies uwieziony :P nie pamietam gdzie:P

ocenił(a) serial na 8
sebastianhadrys

Sam nic nie rozumiesz xD Było nieraz powiedziane, że "ten potwór" nie jest wymyślony,a jest "prawdziwym" mutantem-pasożytem który żywi się mocami Dawida.

ocenił(a) serial na 9
Rick_Emski

Taka jest aktualna interpretacja. Wcześniejszą interpretacją ekipy było to że on wypiera wspomnienia z umysłu, teraz że jest to pasożyt. W dalszej części może to być i wytwór Dawida który się urzeczywistnił. Jest na razie pełna dowolność.

ocenił(a) serial na 8
TinaIzabela

Cały odcinek był tylko rozwinięciem na temat ostatniej sceny z 5. - wszystko się zatrzymało w czasie i przy okazji akcja tez się zatrzymała. Może trochę się wyjasniło, ale i tak na koniec dostaliśmy cliffhangera dokładnie w tym samym miejscu co poprzednio xD Nie czujesz lekkiego niedosytu? Wg mnie powinni posunąć się trochę dalej i przynajmniej rozwiązać tę jedną akcję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones