PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635863}

Lekarze

6,7 29 066
ocen
6,7 10 1 29066
Lekarze
powrót do forum serialu Lekarze

Kopia "Grey's Anatomy".

ocenił(a) serial na 5

Ten serial "Lekarze" jest niemal kopią "Grey's Anatomy". Tak mnie to wkurza, że polscy scenarzyści nie potrafia nic nowego, kreatywnego wymyślić, że musze się komuś wyżalić heh. Podobieństw jest od groma, a mianowicie:

- główny bohater - młoda, samotna kobieta, stażystka;
- główna bohaterka serialu poznaje przystojnego lekarza ( w Grey'sach to Derek Shepherd), od razu wpada jej w oko, późniejsze rozterki pary zakochanych;
- eks przystojnego lekarza ( w Chirurgach to Addison Montgomery-Shepherd), oczywiście namiesza i to jak;
- wątek dopiero co poznanych ze sobą sióstr ( w Grey'sach to Lexie Grey), które na początku sie nienawidzą, a potem uwielbiają;
- przeszczep wątroby głównej bohaterki dla ojca (w Chirurgach to Meredith, w Lekarzach Alicja)
- wątek dzieciństwa głównej bohaterki bez ojca ( z resztą matka Meredith była chora na Alzheimera przez to także była nieobecna w życiu Meredith, matka Alicji nie żyje więc też nieobecna);
- lesbijski wątek dwóch lekarek ( w Chirurgach to Erica Hahn i Callie Torres, później Callie bierze ślub z Arizoną Robbins, w lekarzach niby coś tam coś tam między Sylwią a Beatą, niejednoznaczne, ale coś tam jest);
- czołówka serialu Lekarzy łudząco podobna do Chirurgów;
- gdy bohaterom jest smutno lub mają jakis problem przychodza na ginekologie podglądać noworodków przez szybę (niby robi im to dobrze);
- wątek zamieszkania z kolegami z pracy w jednym domu ( Meredith ze swymi kolegami ze stażu, a Alicja z Sylwią)
- Alicja jest bliska dyrektorką szpitala, Meredith z dyrektorem chirurgii Webberem;
- spotkania głównych bohaterów w windzie

Jeśli o czyms zapomniałam to piszcie. Poprostu tak mnie to wkurza, że Polak nie może wymyśleć czegoś "swojego"... Żeby jeszcze pozmieniali wątki, ale nie. Te podobieństwa są tak rażące, że każdy chyba to zauważył.
No.. musialam się wyżalić ;D
A tak wogóle to jestem zawziętą fanką i milośniczką, a raczej maniaczką Grey's Anatomy, ale to chyba dało sie juz zauważyć.

Pozdrawiam


Ps. Jeśli o czyms sobie jeszcze przypomnę to dam znać ;)

ocenił(a) serial na 2
JCshine

Mam IDENTYCZNE odczucia! Szlag mnie trafia, kiedy widzę łudząco podobne do GA: czołówkę, postacie i wątki.
Nawet niektóre przypadki medyczne są takie same...
Jeszcze jednym podobieństwem jest to, że Maks pojechał do Malawi(? w każdym razie do Afryki) - dokładnie jak Arizona po otrzymaniu pieniędzy.
Oglądając 'Lekarzy' czuję się zażenowana pomysłowością polskich scenarzystów-a raczej jej brakiem

JCshine

A może ten serial miał być wzorowany na GA?

ocenił(a) serial na 5
dusia204

To w takim razie gratuluję polskim scenarzystom pomysłu. Mogli jeszcze nazwać ten serial Chirurdzy hhaah ;P

JCshine

Ten serial powinien nosić tytuł :
"Anatomia Szymańskiej" ;)

ocenił(a) serial na 8
Vanessa100

Albo "Anatomia-Alicja najlepsza, atrakcyjna, taka oryginalna, modra i taka genialna" kłamstwo i oszczerstwo, tak jak ten serial...

ocenił(a) serial na 5
JCshine

agreed. dokładnie miałam te same spostrzeżenia:)

JCshine

Też mnie te podobieństwa dręczą. Ledwo dałam radę oglądać niektóre odcinki.

Nie od dziś wiadomo, że Polacy "nie mają" własnych pomysłów. 90 procent wszystkich programów, które mają nam dostarczać rozrywki, to w mniejszym bądź większym stopniu kopia czegoś zza oceanu. Ookej. Nie wiem czemu tak jest. Nie mają pomysłów? Wątpię. Liczą na pewny zarobek, bo gdzieś się to przyjęło? Być może.
Najgorsze jest jednak to, że przy tak dobrych produkcjach jakie kopiują, popularnych na całym świecie i docenianych przez widownie, tworzą kolejny nudny syf. Jałowe postacie, utopijny szpital. Każdy może mieć swoje zdanie, ale nie wiem jak kogoś kto obejrzał chociaż kilka pierwszych odcinków Greysów może ekscytować fabuła czy postacie w "Lekarzach".

JCshine

W pełni się zgadzam. W zasadzie ja lubię oglądać medyczne seriale, ale fakt faktem, że mało tu polskiej ingerencji w fabułę. A na dodatek, w ostatnim czasie Orda miał wypadek i ma problemy z dłonią, identycznie jak Burke w pierwszych sezonach 'Grey's Anatomy', inną kwestią są jedynie okoliczności wypadku. A w ostatnim odcinku Orda ćwiczy na kurczaku, o dziwo, tak samo jak Burke za namową Cristiny. Szkoda tylko, że Sylwia nie będzie mogła robić za niego operacji :D

JCshine

Do podobieństw do GA można jeszcze dodać:
- Beata i pacjent Filip - trochę jak Izzie i Denny

JCshine

Hahahaha - wątek z najnowszego odcinka - pożeraczka włosów. Znowu ściągnięty wątek bez skrupułów. Hahaha

JCshine

W 2 sezonie GA podczas zderzenia promu, jakaś mała dziewczynka- blondynka chodziła na początku za Meredith, a później za Derekiem, taka sama sytuacja była w pierwszym sezonie lekarzy.

Julia_1328

jeszcze odcinek 5x5 lekarzy jest niemalże identyczny jak finał sezonu 6.
Operacja domino, która na początku miała nie dojść do skutku.
*spoiler* śmierć głównego bohatera i wychowywanie nie swojego/adoptowanego dziecka, bo jak by nie było to Alicja nie jest biologiczną matką Kuby.
Wątek zdjęć w bieliźnie

Julia_1328

+ Szczury z labolatorium,
Niechciane ciąże (Cristina i Olga)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones