PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635863}

Lekarze

6,7 29 079
ocen
6,7 10 1 29079
4,0 2
oceny krytyków
Lekarze
powrót do forum serialu Lekarze

Odcinek 12 i 13.

użytkownik usunięty

Z sezonu drugiego oczywiście. Wypiszę kilkadziesiąt powodów, dlaczego te dwa odcinki mi się nie podobały:
1. Cały ten wątek z porwaniem Maksa ciągnie się przez 5 odcinków i w ogóle nic innego się nie dzieje - NUDA!
2. Maks zdradził Alicję z Olgą, a ona za nim lata. Tak, ona o tym nie wiedziała, ale to jest takie bezsensowne.
3. Alicja ciągle troszczy się Maksa, próbuje go odzyskać z rąk porywaczy, a gdy ten już wraca do Polski, ona go unika, nie chce z nim nawet porozma-wiać i w ogóle zachowuje się bardzo dziwnie.
4. 60-letnia pacjentka szpitala o imieniu Władysława prosi lekarzy, by mówili do niej ,,Sofi", żenujące.
5. Alicja, Alicja, Alicja... Ala brzmi o wiele lepiej. Najlepiej brzmi Alutka, a nikt do niej tak nie powiedział. ;p
6. Ojciec Maksa gadający po angielsku, żałosne.
7. BŁĄD!!! Na początku odcinka pani ,,Sofi" mówi, że w grudniu skończy 60 lat i że jest spod znaku koziorożca - to się zgadza, ale później gdy rozma-wia z Leonem i on mówi, że jest spod znaku lwa, pani ,,Sofi" mówi, że jest spod znaku barana.
8. Czemu gdy Alicja przeprowadza jakąś operację to zawsze z Sylwią, ordą albo Beatą? Nie ma innych lekarzy i pielęgniarek.
9. Alicja zawsze martwi się o wszystkich pacjentów, jest dla nich najlepszą przyjaciółką, troszczy się o nich i opiekuje najlepiej jak można, współczuje im, pociesza, gada jak z kolegami i zawsze ma dla nich czas - taka idealna pani doktor, że aż się można porzygać.
10. Gdy Maks dowiaduje się prawdy o swoim ojcu, łapie go za głowę i dotykają się nosami jakby chciał go pocałować (tak robił z Alicją, Olgą i Beatą).
11. Alicja zbija szklankę z wodą, która się rozlewa i zamiast posprzątać albo chociaż poprosić sprzątaczkę, kobieta wychodzi sobie jak gdyby nigdy nic i zachowuje się jak wielka pani doktor. Co za kobieta?! Jak ona się zachowuje?!
12. Alicja - kobieta sukcesu - piękna, młoda, ma 3 adoratorów (Bartek, Maks, Michael), świetną pracę, dużo zarabia, mieszkanie w centrum, propo-zycję zagranicznego stażu, kochającą przyrodnią siostrzyczkę, wierną przyjaciółkę, ojca odnalezionego po 30 latach, historyjka do wyrzygania.
13. Alicja dostaje propozycję stażu, Leon wykładania na wyższej uczelni, Krzysztof pracy w Bydgoszczy, Elżbieta dostaje pieniądze dla szpitala, takie to wszystko różowe i landrynkowe jak z bajki.
14. Lekarze robią imprezę-niespodziankę dla Maksa, na której oczywiście nie ma Alicji, bo wielka pani doktor ma focha.
15. Jivan i jego coraz bardziej dziwne metody lecznicze.
16. Sylwie i jej okropne suknie z firanek i worków, Alicja w kolorowej czapeczce z pomponem, Jivan w tęczowych rękawiczkach, Orda jak motocyklista, Piotr w damskim szaliku, Beata w spódnicy z koca, Alicja w małej czarnej i trampkach... Boże! Kto ich ubiera w tym serialu?!
17. Kolejny nudny odcinek - Maks wita wszystkich znajomych z pracy, po kolei, pojedynczo...
18. Piotr i jego problemy z żoną ciągnące się przez pół sezonu.
19. Co za idiota daje posadę prawnika szpitala narkomance? Czy ta Ela myśli? Bo mam wrażenie, że nie zawsze...
20. Orda mówi, ze będzie bezdomny, żenada.
21. Sofi, Makary i Walery... -.- jprdl, co za imiona.
22. Sofi, Makary i Walery oraz ich rozterki miłosne rozwiązywane na szpitalnej sali.
23. Elżbieta gada do Leona po niemiecku.
24. Elżbiety nazywa Leona ,,za smarkatym na emeryturkę". -.- W ogóle poczucie humoru Elki i Leosia mnie przeraża.
25. Staruszek próbuje otruć i tym samym zabić swojego kolegę.
26. Sofi chce wody czystej, źródlanej, perlistej (ale się zrymowało xd)... I może co jeszcze?
27. Oświadczyny Walerego, a później odwołanie ich.
28. ,,- Chciałem prosić cię o rękę..." ,,- Którą?" - jprdl -.-
29. Staruszek otruty przez kolegę niszczy szpitalny bufet. A co! Niech se sprzątają!
30. Maks dopiero co wrócił z Somalii, gdzie ledwo przeżył, a już chce wrócić do pracy, choć ma jeszcze ponad miesiąc urlopu.
31. Sylwiasieskaleczyła! A to pech!
32. Maja i Daniel - co za śmieszny związek. Chyba tylko po to, by wzbudzić zazdrość Sylwii.
33. Pokazywanie silikonowych narządów wewnętrznych pacjentów szpitala podczas operacji.
34. Walery celowo otruł kolegę, a później ściemnia Alicję, że nie chciał mu zrobić krzywdy. Co za kłamca.
35. Alicja i Maks gapią się na siebie przez dwie minuty... -.- Takie sceny nie muszą być chyba pokazywane.
36. Maks przeprasza Alicję za wszystko, a przed chwilą zdradził ją z Olgą... -.-
37. Alicja płacze po rozmowie z Maksem. No ileż można?!
38. Sylwia ciągle wypytuje Alicję o wszystkie jej problemy, relacje z Maksem, jakby w ogóle nie miała swojego życia.
39. Alicja przez cały odcinek smutna, w ogóle się nie odzywa... Nuda...
40. Alicja ignoruje Sylwię, a ta dalej robi za jej najlepszą przyjaciółeczkę, żałosne.
41. Makary oskarża Walerego o próbę zabójstwa, a ten odpowiada, że ,,to nic takiego". -.-
42. Walery ,zatruł kolegę, bo chciał, żeby ten wyszedł na dłuższą chwilę z pokoju, żenujące.
43. Staruszkowie nawzajem się policzkują. To już nie te lata... -.-
44. Po próbie zabójstwa Makary i Walery nadal chcą być najlepszymi przyjaciółmi.
45. Leon podrywa młodą studentkę, zaprasza ją na kawę i w ogóle... Może zaraz będzie jeszcze miał trzecie dziecko?!
46. Jivan rozmawia z Maksem do góry nami, czyli stoi na głowie.
47. Role się odwróciły - Maks biega za Alicją, a ta pojechała samochodem, wiec on ją goni, rodem z melodramatu.

Następny odcinek:
48. Alicja, Sylwia i Orda znowu razem na operacji.
49. Maks wrócił do Polski, a Alicja jak na złość właśnie chce wyjechać do USA. Niech oni się zdecydują czy chcą być razem!
50. Alicja kolejny raz okłamuje Maksa.
51. Alicja, Maks, Orda i Sylwia i Leon razem na kolejnej operacji.
52. Ojciec Maksa mówi, że to co zrobił Alicji jest niewybaczalne, ale prosi ją o wybaczenie. -.-
53. Przyjaciel Jivana umarł, ożył i umarł.
54. Przyjaciel Jivana umiera z otwartymi oczami. Dziwne.
55. Piotr wyciągnął dziecko Jivana z brzucha Ewy, a później sobie wyszedł z bloku operacyjnego. A kto jej zszyje ten brzuch?! Żałosne.
56. BŁĄD!!! Piotr po prawie skończonej operacji pokazuje Jivanowi jego nowo narodzonego synka. To niemożliwe, aby chłopiec był już taki duży, sko-ro przed chwilą został dopiero wyciągnięty z brzucha swojej matki.
I mam jeszcze trzy pytania:
57. Czy Jivan też jest chirurgiem?
58. Czy ten przyjaciel Jivana nie miał żadnej rodziny? Bo przy jego łóżku siedział tylko Jivan.
59. Alicja wyjechała do tych Stanów czy nie? Bo powiedziała na końcu odcinka: ,,wyślemy Ordę", ale w końcu nie wiadomo co dalej, bo nic nie zostało pokazane ani wyjaśnione.
60. Dlaczego Piotr nie przestanie się ukrywać ze swoim romansem z dr Żelichowską? Wiem, że jego żona jest po raz kolejny na odwyku, ale skoro ten romans tak długo trwa to mógłby się wreszcie ujawnić.
W każdym razie odcinki te bardzo mi się nie podobały i mam nadzieję, że w kolejnych sezonach odcinki będą o wiele ciekawsze, bo jak dalej tak będzie. to po prostu przestanę to oglądać. Pozdrawiam tych, którzy przeczytali do końca. ;D

ocenił(a) serial na 4

Niektóre spostrzeżenia trafne :D np. "45. Leon podrywa młodą studentkę, zaprasza ją na kawę i w ogóle... Może zaraz będzie jeszcze miał trzecie dziecko?!" - też mi to przeszło przez myśl :D

użytkownik usunięty
Effie23

Hehe, może trochę przesadziłem, ale na początku tak to wyglądało. ;D

Przeczytałam do końca.
Dzięki za pozdrowienia :D:D

użytkownik usunięty
Vanessa100

Nie ma za co. ;p

ocenił(a) serial na 6

Jeśli chodzi o "Sofie" znak zodiaku, to raczej nie jest błąd a celowy zabieg - babunia manipuluje mężczyznami i kłamie w najdrobniejszych kwestiach jeśli sądzi, że to zaskarbi jej ich przychylność, tak więc prawdopodobnie i przypuszczalnie jest o 10 lat starsza niż podaje a urodziła się w jeszcze innym znaku zodiaku niż obydwa przytoczone.

użytkownik usunięty
tsch

Możliwe, ale ja traktuję to jako błąd.

ocenił(a) serial na 6

A jeśli chodzi o ich stroje - to chyba kwestia gustu. Mi się na przykład bardzo podoba stylówa Beaty.

użytkownik usunięty
tsch

Akurat jeśli chodzi o Beatę to ona ubiera się najlepiej ze wszystkich. Tylko raz ta spódnica... Bo np. Jivan, Alicja czy Sylwia w każdym odcinku wyglądają tragicznie (ale oczywiście nie w stroju szpitalnym tylko ,,domowym").

ocenił(a) serial na 6

Dżizas Krajst, to chyba oczywiste, że Ewa nie rodziła naprawdę na wizji, więc naturalne, że dziecko było trochę większe niż noworodek-prosto-z-brzucha, jeśli chodzi o zaszycie brzucha to niepotrzebny jest przecież do tego ginekolog :D Z zakończenia odcinka jasno wynika, że Orda leci do USA gdzie nauczy się obsługiwać robota i po pół roku wróci, by nauczyć tego resztę ekipy. Przecież dziękował Alicji za polecenie go etc. i tym sposobem odbędzie się to bez szkody dla szpitala. I jeszcze jedno - ludzie często umierają z otwartymi oczami!
Pozdrawiam również.

użytkownik usunięty
tsch

Dziecko - do jednej sceny mogliby dać mniejsze. Ginekolog - skoro przeprowadzał tą operację, to uważam, że powinien zostać do końca. Orda - ja nie jestem tego taki pewien, ale niech ci będzie. Oczy - może, ale wydawało mi się to dziwne. ;]

ocenił(a) serial na 5

2. Maks zdradził Alicję z Olgą, a ona za nim lata. Tak, ona o tym nie wiedziała, ale to jest takie bezsensowne.

Nie zdradził jej bo się rozstali przed jego wyjazdem do buszu (alutka oddała mu pierścionek) a jak co to Alusia przespała się z motorboyem wiec trochę nietrafiłes

ocenił(a) serial na 4
scarface_8

No właśnie. Ala się przespała z żużlowcem, więc taka święta nie jest,.

użytkownik usunięty
Effie23

Oni sami nie wiedzą czego chcą. Niby chcą być znów razem, ale wcześniej się rozstali, zdradzili.... jak ja nie lubię takiego ciągnięcia jednego wątku przez cały serial...

ocenił(a) serial na 10

Dokładnie! Przesada z tym ich związkiem raz on jest a później nie ma. Może jeszcze ta Olga miedzy nimi namiesza. I tak przez kolejny sezon.

użytkownik usunięty
kinga2411

No właśnie. Jakie to już robi się nudne. Jak najgorsza meksykańska telenowela. Powinni ze sobą szczerze porozmawiać i sobie coś wyjaśnić: albo się kochają i będą ze sobą, a jak nie to do widzenia. I koniec. Po problemie. Ale nie, oczywiście musi być odwrotnie.

ocenił(a) serial na 10

dziewczynko! jak masz tyle zastrzerzeń to przestań ogladac i o kłopocie...
nikt Cię do tego nie zmusza.

użytkownik usunięty
zakochana2302

Po pierwsze jeśli coś do mnie piszesz to zajrzyj na mój profil, żeby znać płeć, a nie wypisywać jakieś kompletne głupoty.
Po drugie jak już piszesz na forum publicznym to przynajmniej nie rób błędów ortograficznych.
Po trzecie po prostu nie podobały mi się dwa ostatnie odcinki i chciałem się tym podzielić na forum, a nie skrytykować serial.
Po czwarte nie przestanę oglądać, żeby zrobić ci na złość.
Po piąte wiem, że nikt mnie do tego nie zmusza, ale ja sam chcę.

ocenił(a) serial na 10

Po pierwsze zaglądałam na twój profil i według mnie trudno z niego wywnioskować twoją płeć. Po dacie twojego ostatniego logowania miałam to wywnioskować czy po dacie założenia konta ?? Nick też równie dobrze pasuje do dziewczyny.
Po drugie "serdecznie" cię przepraszam za moje błędy "panie strasznie inteligenty" mam nadzieję że nie bolą cie z tego powodu teraz oczy...
Po trzecie mogły ci się nie podobać ostatnie 2 odcinki ale po co wypisywać te wszystkie bzdury ?? Kogo to obchodzi??
Po czwarte chyba zaraz umrę ze złości z powodu tego że nadal będziesz oglądał ten serial. Naprawdę teraz mi dopiekłeś.
Po piąte życzę miłego oglądania kolejnego sezonu :)

użytkownik usunięty
zakochana2302

Po pierwsze obok nicku jest znaczek symbolizujący płeć.
Po drugie nie, ale lepiej by było gdybyś pisała poprawnie.
Po trzecie to nie są bzdury, tylko ty tak uważasz, i patrząc na komentarze tsch, scarface_8, Effie23 i kinga2411 chyba jednak kogoś to obchodzi. Poza tym każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii, a jeśli tak bardzo ci to przeszkadza, to trzeba było pominąć ten temat przeglądając dyskusję.
Po czwarte och, jak mi przykro.
Po piąte dziękuję bardzo i zachęcam również ciebie. :)

U Ciebie nie ma obok nicka znaczka symbolizującego płeć

użytkownik usunięty
Vanessa100

Jakim cudem?! Jak ja włączam swój profil to zawsze się pojawia! Poza tym przecież pod pierwszym komentarzem, napisanym przez Effie23, odpowiedziałem: ,,(...) może trochę przesadziłem (...)" - ,,przesadziłEm" - więc chyba można się domyślić, tak?

Jak ja Twój profil włączam to żadnego znaczka nie ma

użytkownik usunięty
Vanessa100

To teraz już będzie. :D

Ja się włącza profil, potem ustawienia, potem prywatność to jest taka opcja "pokazuj moją płeć" i 3 możliwości do wyboru:
- wszystkim użytkownikom portalu
- tylko znajomym
- nikomu
Musiałeś wybrać drugą lub pierwszą skoro mnie się nie wyświetla

użytkownik usunięty
Vanessa100

Jeśli ci się nie wyświetla to znaczy, że musiałem wybrać drugą albo trzecią opcję, a nie drugą albo pierwszą, bo pierwsza, czyli wszystkim użytkownikom portalu, znaczy, że wszyscy ją widzą, więc sama sobie przeczysz. ;p
Rzeczywiście, sprawdziłem i było, że tylko znajomym, ale już zmieniłem na wszystkich. No ale to nie zmienia faktu, że pod pierwszym komentarzem napisałem ,,przesadziłEm", co ewidentnie wskazuje moją płeć. ;p

Pomyliło mi się z tymi opcjami :P

użytkownik usunięty
Vanessa100

Spoko, nic się nie stało. ;)

Musi się tobie nieźle nudzić, widziałam podobną listę zażaleń na forum "prawo agaty". Te seriale to takie zapychacze umysłu na 45min, więc nie należy się wiele spodziewać. Napisz do producentów list, może zechcą cię zatrudnić.

użytkownik usunięty
apukm

Na forum ,,Prawa Agaty" było tylko kilkanaście punktów, pisałem co mi przyszło do głowy, tyle ile zapamiętałem, a w tym przypadku specjalnie obejrzałem drugi raz te dwa ostatnie odcinki równolegle wypisując wszystkie punkty. ;) Nie mówię, że nie lubię tych seriali, bo czasami niektóre odcinki nawet mi się podobają, tylko teraz oba seriale miały wyjątkowo, według mnie, nieudane zakończenia sezonów. I nie będę pisał żadnych listów, bo nawet mi się nie chce, a podejrzewam, że i tak nic by to nie dało. ;p

W takim razie nie rozumiem, oglądasz drugi raz odcinki tylko po to by wypisać błędy, a "nie chce ci się" napisać takiego listu?

A propos napisałam to z przekąsem :)

użytkownik usunięty
apukm

Same błędy nie, tylko po prostu sytuacje, które mi się nie podobały. I pisałem to tylko po to, żeby podzielić się opinią na filmwebie, nie miałem jakichś szerszych zamiarów. A nawet jeśli miałbym już pisać taki list, to nie wiem na jaki adres, do kogo i w ogóle.

Ale jednak ciągniesz ten temat listu :) Spróbuj, internet to wszechnica, znajdziesz co chcesz.

użytkownik usunięty
apukm

Nie, dzięki, koniec tego tematu. ;)

Umieranie z otwartymi oczami nie jest ani trochę dziwne. Przecież ludzie tak bardzo często umierają, nie wiem w jakim świecie żyjesz. Poród to nie operacja! Kiedyś kobiety same rodziły lub za pomocą akuszerki, nawet teraz tak jest i jakoś ginekologa przy nich nie ma. Poza tym nie ma obowiązku zostawać, żeby ją zszyć, tym może zająć się pielęgniarka. Jeszcze do czegoś miałam zastrzeżenia, ale już nie chcę mi się szukać w tej długiej liście. Ogólnie z większością się zgadzam.

użytkownik usunięty
Hadley

No dobra, co do punktów 54. i 55. przyznaję wam rację, choć wydaje mi się to dziwne i nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem, ale ok, niech już będzie. Co do reszty dziękuję za zgodność. :)

Hadley

"Poród to nie operacja! Kiedyś kobiety same rodziły lub za pomocą akuszerki, nawet teraz tak jest i jakoś ginekologa przy nich nie ma"
Ale to akurat było cesarskie cięcie, które jest operacją

użytkownik usunięty
Vanessa100

Właśnie.

54. Umieranie z otwartymi oczmi widziałam już na kilku filmach i to wcale nie jes dziwne
55. Brzuch pewnie zszyła Żelichowska, która Piotrowi asystowała
57. "Czy Jivan też jest chirurgiem?" Nie jest chirurgiem. A czemu o to pytasz? Bo obserwował cesarkę żony?

użytkownik usunięty
Vanessa100

54. Co do tego punktu masz moją odpowiedź kilka komentarzy wyżej - wydawało mi się to po prostu dziwne, bo wcześniej się z tym nie spotkałem, ale ok, przyznaję wam rację.
55. Możliwe, ale do końca nie wiadomo.
57. Nie, nie, tak po prostu się pytam z ciekawości. Chciałem wiedzieć i tyle.

Jivan jest internistą http://lekarze.tvn.pl/bohaterowie,1560,p/adam-gajewski-jivan,1645.html
Piotr wyciągnął dziecko i wyszedł z sali, bo już mu się nie chciało operować :D

ocenił(a) serial na 4
Vanessa100

A poza tym Piotr jest ordynatorem, zszywanie nie jest w jego kompetencjach xD

użytkownik usunięty
Effie23

Hehe, w sumie racja. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones