PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635863}

Lekarze

6,7 29 066
ocen
6,7 10 1 29066
Lekarze
powrót do forum serialu Lekarze

Za mało patosu

ocenił(a) serial na 7

Seriale tego typu cechują się zdecydowanie dominującym patosem. Wiem, że patos wybrednemu widzowi nie przypadłby do gustu. Ale mieli walczyć o oglądalność, nie o wybrednych widzów. Chirurgom idzie już dziesiąty rok. Wiem, że nie powinno się tego porównywać, bo produkcja zagraniczna, ale tu nie chodzi o to. Nie chodzi też o większy budżet i lepsze ukazanie tej strony na sali operacyjnej a pomysł. Pomysł na jakąś historię, która chwyci za serce. W "Lekarzach" pierwszy sezon to miał, potem chyba kto inny zaczął się tym zajmować i zrobiła nam się jakaś zagmatwana opera mydlana, ze szpitalem w tle. Szkoda. Dla przykładu w "Chirurgach", świetnie ukazane były wątki miłosne bohaterów, czy też pacjenci. Tam śmierć pacjenta to norma, w "Lekarzach" jakimś cudem, każdy przeżywa. A to też element, który chwytałby za serce. Dajmy na to w Chirurgach na oddział, trafiał jakiś przesympatyczny pacjent, z ciekawą historią. Operacja trwa długo, nagle migotanie komór, walczą o niego i tylko "Piiiiiii". Czas zgonu, smutna muzyka w tle. Załamka bohaterów. A w "Lekarzach" - "Operacja się udała, pacjent przeżył". Nie tego chce widz. Widz nie chce oglądać czyjegoś szczęścia, przecież to nieszczęścia i dramaty lepiej się sprzedają.

Dla mnie koniec serialu to lekki pstryczek. Obejrzałem każdy odcinek. Cieszyłem się na wieść o dołączeniu do ekipy Olgi Bołądź a nawet Szyca. Ta dwójka moim zdaniem pobudziła nieco serial a o dziwo, niektórzy źle ich odbierają.

Za dzieło sztuki tego serialu nie uważam, ale miło było przez te ponad 2 lata spędzać poniedziałkowy a ostatnio niedzielny wieczór w toruńskim Copernicusie. TVN zapowiedział dwa nowe seriale komediowo-obyczajowe na wiosnę. Ja dziękuję.

ocenił(a) serial na 7
transformers

Druga sprawa, że w Polsce jakoś tak się utarło, choć może dzieje się tak z braku funduszy, że jak coś nie idzie to się z tego rezygnuje. Nie pracuje się nad zreperowaniem tego, tylko się wywala. Bo ktoś wpadnie pozornie na nowy, lepszy pomysł. A dlaczego słaba oglądalność nie może dać kopa, by naprawić ten serial? Wymienić scenarzystów czy ludzi z ekipy i dać jeszcze jedną szansę. Ludzie gadaliby między sobą "Widziałem Lekarzy? O wiele lepiej się ogląda, niż zeszły sezon". Na pewno i w "Chirurgach" zdarzały się sezony ze słabą frekwencją przed telewizorami. Lecz wtedy producentom żal było zamykać projekt, który już się bardzo dobrze przyjął. Szukali sposobu, by zmazać zły obraz, lepszym obrazem. Czy polskim producentom brakuje ambicji? Liczy się tylko chęć szybkiego i gładkiego zarobku na nowym pomyśle? A jak zacznie się walić, nie będzie już przynosił takich dochodów, to zapominamy o tym? Nie powinno tak być.

Sorki za spam, ale nie chciało się zedytować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones