PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635863}

Lekarze

6,7 29 079
ocen
6,7 10 1 29079
4,0 2
oceny krytyków
Lekarze
powrót do forum serialu Lekarze

producenci sie postarali

użytkownik usunięty

tak swietnie skopiowac chirurgow malo kto potrafi. a w telewizji sie chwala ze to ich autorski i oryginalny projekt :) brawo. jeszcze klamcie.

ocenił(a) serial na 7

Gdzie tu są sparodiowani chirurdzy? W jakich aspektach?

użytkownik usunięty
kwaskowa

nie sa sparodiowani tylko skopiowani. ten filmik rozpoczynajacy serial praktycznie to samo. przypadki te same. niektore historie bardzo podobne.

ocenił(a) serial na 7

Sorry, mój błąd jeśli chodzi o pisownię, chodziło mi o skopiowanie. Mimo wszystko nie uważam tak, nie podzielam zdania kompletnie. Co jest według Ciebie takie samo? Jakie przypadki są takie same? Puszczono dopiero jeden odcinek w tv, a drugi w sieci, powiedz mi jakie historie są podobne do czego? Nie atakuję, po prostu jestem fanką Chirurgów, oglądam co rusz wszystkie sezony od nowa, nie widzę podobieństw po za tym, że bohaterką jest kobieta.

użytkownik usunięty
kwaskowa

moze ja juz sie za bardzo czepiam i na sile doszukuje sie podobienstw ale po prostu ten serial mnie bardzo bardzo wkurzyl jeszcze zanim go puscili. wkurza mnie bardzo to w polskiej telewizji ze sami nic nie potrafia wymyslic. kazdy program/serial/film to kopia amerykanskich pomyslow.
1. czolowka jest podobna jak w chirurgach. narzedzia i przyrzady szpitalne pomieszane z osobistymi, skalpele szminki kroplowki ciasto itp.
2. scena w toalecie kiedy ta blondyna mowi do glownej bohaterki ze to toaleta dla personelu itp. bardzo przypomina mi sytuacje kiedy np. alex myslal ze lucy jest pielegniarka a ona pozniej mu powiedziala ze jest lekarzem
3. glowny bohater kreowany na super cudownego przystojnego czarusia, do tego jest super zdolny i jest glownym kandydatem na szefa chirurgii a pozniej sie okazuje ze jednak bedzie mial konkurencje - burke, addison a tutaj ta glowna bohaterka
4. lekarz, ktory leczy ziolami, akupunktura itp. - prywatna praktyka i pete.
5. lekarze spotykaja sie w jakichs piwnicach - tu chodzili do tego co leczyl niekonwencjonalnie a w chirurgach po prostu chodzili do piwnicy posiedziec na lozkach
6. glowne bohaterki biegaja - wiem ze to teraz takie popularne ze wiekszosc osob biega ale jednak mnie to wkurza ;)
7. kangurowanie - alex trzymal tak dziecko i tutaj "skalpel" tez tak trzymal jakiegos dzieciaka ;)
8. zdrada krzysztofa i wyjazd glownej bohaterki do innego miasta przypomnial mi zdrade addison i wyjazd dereka
9. ratowanie reki dziewczynie ktora tanczy i to jest jej cale zycie, reka spisana na straty jednak glownej bohaterce robi sie szkoda dziewczyny wiec idzie na konsultacje, sama gdzies grzebie i wymysla cudowny plan uratowania reki i ratuje marzenia pacjentki - alex uratowal noge chlopakowi ktory tanczyl w balecie. poza tym argumentacje obydwu pacjentow byly takie same - taniec to moje zycie, co bys zrobil/a gdyby chodzilo o twoja reke i nie moglabys byc chirurgiem

po pierwszym odcinku tyle. i baaaaaaardzo prawdopodobne a nawet pewnie jest to ze takiego czegos bedzie duzo wiecej. w sumie moze to wynika z tego ze chirurdzy to juz troche tasiemiec i moda na sukces, pomysly powoli sie koncza i pokazuja wszystko co sie da.

A główna bohaterka na urodziny dostała zabieg Whippley'a. Ale co z tego? Chirurgów to już było tyle odcinków, że trudno nie doszukać się podobieństw. Fakt, czołówka podobna, ale co do reszty to jeszcze bym poczekała z oceną. Na razie się rozkręcają! A że szpital nierealnie piękny, to nie pierwszy taki film! W Chirurgach też jest mnóstwo "przegięć"! ;)

ocenił(a) serial na 7

Uważam, ten wywód za przesadę ;o Jeśli mamy się tak czepiać, to ja mogę zaraz wypisać milion takich sytuacji i to również sytuacji którymi posłużyli się Chirurdzy z innych seriali, chociażby z ostrego dyżuru, Scrubs, czy nawet Siostry Jackie! Uwierz, jakbyś pooglądała to nie ma szans, aby sytuacje się nie powielały. A idąc tym tropem, że do Alicji z lekarzy będziemy przypasowywali każdego bohatera to przesada, wgl jestem w szoku, że tak wszystko połączyłaś. Nie popadajmy w przesadę, chorobę! Każdy tancerz ci powie, że to jego życie. W na dobre i na złe też była tancerka. Ameryka od siebie też kopiuje. Nie ma co się denerwować. Cieszmy się, że mamy taką fajną polską produkcję. Jakbym się miała czepiać już zrzynania to na ostrze noża wzięłabym seriale typu : Majka- Julia ; Reguły gry. Na dobre i na złe : Wiktoria - Cristina, Gawryło - Burk (z którym uprawia seks w dyżurce również).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones