PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36700}

Lew, czarownica i stara szafa

The Lion, the Witch, & the Wardrobe
7,4 3 827
ocen
7,4 10 1 3827
Lew, czarownica i stara szafa
powrót do forum serialu Lew, czarownica i stara szafa

i wiele rzeczy sie zmienia:) ten film to jedna z takich rzeczy. pamietam jak bylem dzieckiem i widzialem go po raz peiwrszy i bylem zachwycony. pewnie bardziej z powodu magii powiesci niz jej ekranizacji. w kazdym razie, zobaczylem ten film ponownie, juz jako dwudziestolatek z malym hakiem - i ze tak powiem zgwalcilem swoje wspomnienia! o boze! juz mogli sobie darowac te efekty specjalne jak z wczesnych lat 50-tych, poza tym male angielskie pasztety w rolach glownych, fauny i borsuki w kostiumach szytych chyba w za duzym pospiechu. trąci to wszystko "troche" teatralnoscia scenografii i realzizacji. magii juz dla mnie w tym niewiele (scislej mowiac - zero) - musze jednak przyznac ze jak na tamte lata calkiem udanie broni sie kreacja zlej czarownicy a szmaciany lew wyglada nawet sugestywnie. ale jak pisalem wczesniej, zadalem sobie gwalt na dziecinnych wspomnieniach:) dlatego sie czepiam, ale mozna zobaczyc.

Qmid

Ha ha ha...ja też pamiętam ten film z dzieciństwa...był magiczny...:-)Ale nie ogladałam Go i nie mam zamiaru oglądac ponownie bo nie chce się rozczarować:-)Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Qmid

A ja niedawno skojarzyłem sobie nowy film z dawnym serialem, bo nawet nazwy nie pamiętałem. Jedyne co pozostało twardo w pamięci to muzyka z wstępu. I teraz będę miał dylemat bo jestem w takiej samej sytuacji. Ale chyba chęć obejrzenia go ponownie będzie silniejsza ;)

mrniaa

Heh.. No właśnie... Często tak jest, że jakiś film kojarzymy z dzieciństwa jako coś wyjątkowego i wiążemy z miłymi wspomnieniami i cudownym okresem w swoim życiu... I ja tak mam z Narnią.... I też się zastanawiam czy ryzykować i spróbować powrócić na chwilę w dziecięce lata i ponownie obejrzeć film, czy lepiej pozostawić wspomnienia takimi jakie są bojąc się, że dziecięcy czar pryśnie w zderzeniu z odbiorem filmu przez człowieka dorosłego, patrzącego innym okiem na filmy....

Davidoff_Novothny

Jakieś 18 lat temu mój brat dostał ten film na kasecie wideo i w kółko go katowaliśmy, to bez wątpienia film naszego dzieciństwa. Rok temu dostałam go od brata na dvd, oczywiście od razu obejrzałam i nadal uważam, że jest rewelacyjny, nawet podoba mi się bardziej od wersji z 2005, która moim zdaniem nie ma takiego klimatu. Zatem polecam nie bać się i oglądać :)

ocenił(a) serial na 9
Qmid

Za to teraz masz zamiast angielskich pasztetów landryny i ciacha. Osobiście wolę tamte pasztety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones