PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755305}

Lwia straż

The Lion Guard
6,2 426
ocen
6,2 10 1 426
Lwia straż
powrót do forum serialu Lwia straż

No, wreszcie się doczekaliśmy powrotu popleczników Skazy. Moim zdaniem - powrotu całkiem udanego, jak na warunki tego serialu. Emocje związane z oczekiwaniem na Zirę, Vitani, Kovu i Nukę sprawiły, że uważam ten odcinek za najlepszy ze wszystkich. Mam szczerą nadzieję, że te postacie jeszcze wrócą, bo wprowadziły do tytułu trochę pazura. Szkoda tylko, że bitna przecież Vitani padła od razu po ataku Fuli, że Zira nie ma paska na głowie, że Kion jak zwykle okazał się wspaniałym, niezwyciężonym Deus ex machiną... Ale z drugiej strony charakter Ziry i spółki był oddany wcale nieźle.
Tylko trochę smuteczek, że stado wygnańców jest znacznie większe niż to Simby... xD

użytkownik usunięty
Phea

Wgl. dla mnie była jedna niejasna rzecz. Kiedy Zira i jej dzieciaki wraz z innymi lwicami poleciały hen daleko na złą ziemie, która była w drugiej części "Króla Lwa". A wtedy Kovu i Kiara się jeszcze nie znali w w dwójce. Serial przedstawił to tak jakby się wcześniej znali przed wydarzeniami z "Czasu Simby". Chyba rozumiesz o co mi chodzi?

ocenił(a) serial na 6

Bo serial dzieje się w środku drugiego filmu. Kovu i Kiara już się znają. Lion Guard ma miejsce gdzieś po piosence Ziry "My lullaby", ale przed okresem dorosłości nowego pokolenia.

użytkownik usunięty
Phea

No chyba że tak ;)

Phea

Tylko że w piosence "My Lullaby" Zira i jej stado jest wyraźnie ulokowane w pokaźniej wielkości termitierach. Podczas gdy pod koniec tego odcinka Nuka pyta "Gdzie jesteśmy?", na co Zira odpowiada "W naszym nowym domu".

Dziura fabularna, którą łatwo by było załatać, gdyby Nuka powiedział: "I znowu tu trafiliśmy...", ale komu się chce dokładnie oglądać materiał źródłowy...?

ocenił(a) serial na 6
andrzej_goscicki

Tak, też to zauważyłam i tego akurat już się niestety nie da obronić.

ocenił(a) serial na 8
andrzej_goscicki

Dziur fabularnych jest więcej, ale według mnie trzeba na nie przymknąć oczy ;) Brać Lwią Straż bardziej na luzie, mniej poważnie. Zresztą gdy Simba bał się o Kiarę (i miał w tym rację, mimo iż przesadnie), to Rafiki po prostu pozwala Lwiej Straży, DZIECIOM pobiec do Ziry i reszty. Powinien powiadomić Simbę czy coś. Ja wiem, że fabularnie byłoby nudno, gdyby to Simba przyszedł i poryczał, broniąc syna, ale jednak pokazuje to nieścisłość. Hieny w Królu Lwie były zawsze dużym niebezpieczeństwem. Kion i reszta nawet bez Ryku potrafią sobie z nimi poradzić. I nie mam na myśli 5 vs 3. Bo nawet Kion vs Janja zawsze jest silniejszy. Ale to trzeba po prostu wziąć na luzie i po prostu się cieszyć :) Bo fabularnie nawet fajnie to jest, postacie ciekawe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones