PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88369}
4,1 51 500
ocen
4,1 10 1 51500
M jak miłość
powrót do forum serialu M jak miłość

Chcąc niechcąc przez ostatnie trzy lata oglądałam odcinki na bieżąco i jestem zniesmaczona. Ciągle poruszane są te same tematy zdrady i rozstania, nowe miłości i powroty starych, nieplanowane ciąże, wyjazdy bohaterów i gangsterzy. Wszyscy bohaterowie w końcu przechodzą przez te same problemy i tak na prawdę nic nie zaskakuje bo wszystko na jedno kopyto i wiadomo, że jak ktoś się z kimś zwiąże to i tak się rozstaną a że jak są już zbyt długo szczęśliwi i nic nie wskazuje na zdradę to ktoś musi zginąć. Serial jest mega popularny więc powinni to wykorzystać w dobrym celu a nie pokazywać tylko życie miłosne bohaterów i praktycznie nic innego. Jest tyle ważnych tematów do poruszenia a w MjM cisza. Jak już się coś pojawi, jak ostatnio przemoc czy poronienie, to jest to wszystko bardzo kiepsko moim zdaniem zrobione. Nad rozterkami miłosnymi i innymi pierdołami będą rozwodzić się miesiąc a jak pasuje na coś poświęcić czas to praktycznie temat jest olany. Jest tyle ważnych i ciekawych tematów które pasowałoby poruszyć bo dałoby to ludziom do myślenia, może coś by zrozumieli itd. Są to problemy z codziennego życia jak uzależnienia, depresja, in vitro, molestowanie, problemy finansowe. Normalni ludzie właśnie z takimi problemami się stykają a nie z ciągłymi romansami i pokusami. Normalni ludzie nie mają nowego faceta co roku mimo, że wyglądają jak worek ziemniaków który od miesięcy leżał w zatęchłej piwnicy a minę ma jakby nie srał od 3 miesięcy.

Dysia1118

To się zgadza, tylko, że powielanie niezwykłych perypetii jest zdaje się stałą składową tego rodzaju produkcji rozdętych do 1000 i więcej odcinków. Wiarygodność żadna - to też racja, tylko, że gdyby przez tyle czasu pokazywano rzeczywistość jaką każdy zna (praca - dom, praca -dom, małżeństwo/konkubinat itd.), to ludzie rzuciliby oglądanie tego w diabły, lub po prostu powyciągali kopyta z nudów.
A tu widocznie wolą takie cuda oglądać, niż swoje własne żywoty, odgrywane przez aktorów.

jan_niezbedny0

Trudno się z tobą nie zgodzić. Ludzie wolą jakieś ckliwe, nieprawdopodobne i bezwartościowe historyjki niż coś bardziej z życia codziennego. Ale jak widać nie wszyscy bo nie tylko mnie ale również wiele innych osób takie seriale bardzo irytują. Wiem, że tak wyglądają wszystkie polskie tasiemce i nikt raczej tego nie zmieni, ale chociaż trochę mogliby postarać się zmienić ten serial na coś lepszego. Mogliby zachować te ciągłe romanse i dziwne, nierealistyczne historie ale przynajmniej zająć się również innymi problemami które mają zwykli ludzie i zrobić to porządnie a nie tak po łebkach i często w ogóle bez ładu i składu. Ja czekam na taki serial ale chyba się nie doczekam...

Dysia1118

Zdaje się, że kiedyś (z tego co pamiętam, bo nigdy nie byłem regularnym oglądaczem mjm) mimo tych wszystkich telenowelowych ugrzecznień i bzdetów, takie zwykłe ludzkie problemy też tam się pojawiały.
No i przede wszystkim kiedyś był to serial o rodzinie Mostowiaków i jej odnogach, serial w miarę naturalny w odbiorze, taki bardziej swojski. A teraz po latach obejrzałem kilkanaście minut i gdybym nie wiedział, że to mjm, to za cholerę bym się nie domyślił. Jakieś miejsko korporacyjne fiu-bździu, niczym się to to nie różni od dwudziestu innych wielkomiejskich tasiemców, jacyś kompletnie inni ludzie, kompletnie inny sposób kręcenia, nawet oprawa muzyczna w niczym nie przypomina tej produkcji z dawniejszych lat. Nie wiem, po co tak zrobiono.

jan_niezbedny0

Dokładnie, to samo zrobili z na dobre i na złe. Tutaj chociaż parę osób i miejsc jest tych samych, tam kompletnie inna produkcja.

sprinterka

Z NDiNZ też mam bardzo sporadyczny kontakt i też pamiętam głównie początki. W tym roku widziałem może ze dwa odcinki i rzeczywiście różni się bardzo, ale jednak coś się tam dzieje i scenariusz nie jest aż tak durny, a postaci aż tak drętwe jak w obecnym MjM. Od znajomej słyszałem, że w MjM pół odcinka potrafią teraz pokazywać maślane spojrzenia i wzdychanie Muchy i tego koleżki, który gra chyba we wszystkich tasiemcach w tym kraju :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones