PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196252}

Mała Brytania

Little Britain
7,9 10 407
ocen
7,9 10 1 10407
Mała Brytania
powrót do forum serialu Mała Brytania

Ostatnio zasmuciło mnie to co czytałem. W jednym z wywiadów, jakiego Matt Lucas, udzielił w 2017 roku, powiedział, że gdyby miał nakręcić ten serial ponownie, to na pewno nie żartował by w nim z transseksualistów. I najpewniej w ogóle, nie podjął by się kręcenia takiego serialu współcześnie. Tłumaczył to tym, że czasy się zmieniły, ludzie mają zupełnie inne poglądy niż kiedyś. I kręcąc ten serial dzisiaj, mógł by, urazić i zdenerwować nim wiele osób.

Sam serial mi się podobał. Najbardziej 1 seria. W 2, humor leci nieco dół, bo humor staje się bardziej wulgarny, taki w prymitywnym stylu "American Pie". Tym niemniej, przemyślenia Lucasa mnie smucą. Dzisiaj w epoce, coraz szybciej postępującej poprawności politycznej w przestrzeni publicznej, gdzie ludność napływowa z Afryki i Bliskiego Wschodu, oraz przedstawiciele środowisk LGBT, powoli stają grupami społecznymi, które nie mogą podlegać jakiejkolwiek krytyce. Myślę, że komedie z może nie takim samym, ale podobnym humorem są nam bardzo potrzebne.

HotChocolate90

Na kanwie ostatnich wydarzeń sprawa nabrała tempa :

https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-8402623/Little-Britain-removed-Net flix-BBC-iPlayer-BritBox-blackface.html

ocenił(a) serial na 9
HotChocolate90

No smutna ta wypowiedź bo dla mnie Mała Brytania właśnie wszystkich ludzi traktowała tak samo, nikt im nie umknął. Z każdej grupy społecznej tak samo się śmiali, hetero, homo, biali, czarni, grubi, chudzi, katolicy, islamiści, mięśniaki, niepełnosprawni itp. itd. z każdego się nabijali, a więc każdy mógł się w ich serialu czuć równym

ocenił(a) serial na 7
rambocyc

Wiesz, że w postępowo-liberalnym systemie wartości, są równi i równiejsi? Ostatni przypadek z UK. Znany prezenter telewizyjny Pirce Morgan z dnia na dzień, stracił prace w BBC, bo publicznie zarzucił kłamstwo księznej Meghan i od razu, posypały się w jego kierunku oskarżenia o rasizm, bo księzna ma taki a nie inny kolor skóry. Ciężko dziś robić tego typu komedie i seriale dla dorosłych typu "Family Guy", bez g*wno burzy o rzekomy rasizm, homofobię i nienawiść do kobiet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones