PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 404
oceny
8,1 10 1 34404
8,6 18
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Muzyka

użytkownik usunięty

Matthew Weiner jest nie tylko genialnym scenarzystą, reżyserem i producentem ale ma też świetny gust muzyczny. Większość utworów pojawia się zwykle pod koniec każdego epizodu, czasem jednak na początku lub gdzieś w środku odcinka. Moje ulubione utwory pojawiły się w siódmym sezonie MM, przede wszystkim psychodeliczne The Monkees, Friend & Lover, Vanilla Fudge czy Bowie - fantastycznie dobrana muzyka. Wcześniej również zdarzały się świetne momenty - "Telstar" Tornados, Beach Boys w scenie z LSD, Miles Davis ze "Sketches of Spain" czy w końcu słynna już scena z Beatlesami, dzięki niej wsłuchałem się dokładniej w ukochany zespół mojej matki, za którym ja nigdy zbytnio nie przepadałem i...kopara mi opadła do piwnicy - "Tomorrow Never Knows" wyprzedza swoją epokę o jakieś 30-40 lat.
A jakie są Wasze ulubione muzyczne momenty ze wszystkich sezonów ?

ocenił(a) serial na 10

Everyday-Buddy Holly - jeden z ostatnich odcinków. Pierwsze słowa przyprawiły mnie o ciarki.

użytkownik usunięty
Kamili17

W ogóle często zdarzają się takie momenty w MM, kiedy tekst lub fragment tekstu utworu końcowego nagle idealnie odnosi się do treści odcinka :) To jest jedna ze składowych geniuszu Weinera wg mnie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones