PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 401
ocen
8,1 10 1 34401
8,6 18
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

ogląda ktoś?

ocenił(a) serial na 9

Czemu ten serial jest tak mało popularny? Mamy finałowy sezon, a w wątku o 1 odcinku jest 5
postów, a o 2. nikt nic nie napisał. Myślałem, że będzie jak z Breaking Bad i na finałowy sezon
skoczy oglądalność i popularność serialu, ale chyba tak nie będzie, bo oglądalność premiery sezonu
była najniższa od lat. No trudno...

ocenił(a) serial na 10
stilt07

No wiesz... Breaking Bad wydaje mi się bardziej uniwersalnym serialem niż Mad Men. Nie każdy lubi lata 60-te, w dodatku w Ameryce. Serial sam w sobie jest specyficzny. Trzeba uważnie go oglądać, żeby niczego nie przeoczyć - bo każde słowo i gest ma ogromne znaczenie. A takich widzów potrafiących maksymalnie skupić się na tym co dzieje się na ekranie jest niestety coraz mniej.

ocenił(a) serial na 10
YourBeatrycze

Właściwie nigdy nie było dużo.

ocenił(a) serial na 9
stilt07

Wolę takie forum, niż forum Breaking bad na którym co chwilę padają głupie pytania w stylu: [UWAGA SPOLIER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla tych co nie widzieli Breaking]




A w jaki sposób Hank się dowiedział??!?!?!1

Powtarzane po 1000 razy

ocenił(a) serial na 9
sysunia22

Haha, no.

ocenił(a) serial na 9
sysunia22

Co do 7 sezonu (Opinia ja na razie po 1 epie. Dziś będę nadrabiał 2). To widać iż Weiner wyciągnął wnioski z raczej słabego 6 sezonu. Koniec zapewne będzie tragiczny. Lecz denerwuje mnie fakt iż Mad Men stał się "popcornowy". Te Slow Motion w scenie z Megan, mimo iż świetne to nie pasuje do tego serialu. Nie wiedziałem czy sie śmiać czy płakać. Tęsknię trochę za sezonami 1-5 w których Don i jego banda nie latała do Kalifornii w tę i z powrotem, tylko siedzieli grzecznie na Maddison Avenue :)

ocenił(a) serial na 10
sysunia22

6 sezon był dobry. Zawieszenie Dona, przyłapany przez córkę na ruchaniu, czy w końcu jeden z najlepszych epizodów w ogóle, ten gdy część ekipy była na haju.

ocenił(a) serial na 9
giant enemy crab

Ale z kolei przynudzał. Jak na tak ciekawy rok jakim był 1968, twórcy nie popisali się. W 6 sezonie praktycznie tylko 3 odcinki były świetne (The Doorway, The Crash i A Tale Of Two Cities)

ocenił(a) serial na 9
sysunia22

Jak na razie sezon zapowiada się świetnie. "Time Zones" to jedna z najlepszych premier sezonów (na pewno lepsza od 6x01), a "A Day's Work" przypomina trochę "Suitcase" (chodzi mi o sceny z Sally). Fajnie też, że jest tak dużo scen z Joan. Myślę, że będzie jedną z ważniejszych postaci w sezonie.

ocenił(a) serial na 9
stilt07

W międzyczasie obejrzałem też 07x02, i jak na razie sezon bardzo pozytywny. Sally urosła do rangi jednej z ważniejszych postaci w sezonie. Pete który jednak nie jest tak wesoły jak się zdawało tydzień temu. Konflikt Rogera i Jima, I Peggy która jest coraz bardziej tragiczną postacią.

Tylko gdzie jest Betty?!

ocenił(a) serial na 10
stilt07

no ale to prawda, też jestem zdziwiony brakiem dyskusji. mimo wszystko chyba zawsze się komentowało każdy odcinek,a teraz nic sie nie dzieje tutaj. moze sam za wiele sie nie wypowiadalem, ale tak mam, ze w tych sprawach wole raczej czytac, anizeli przedstawiac swiatu swoja ocene,interpretacje.

dla mnie ten poczatek sezonu jest inny od wczesniejszych. sezon 6 pozostawil mnie w wielkim napieciu, gdyz nikt nie wiedzial, w ktora strone to pojdzie,a te dwa nowe odcinki sa raczej spokojne, bez wiekszych rewolucji, nikt nie wie, co sie stanie z donem. mozna tylko sie domyslac, w ktora strone to wszystko pojdzie. jednoczesnie wiem, ze jest to przyslowiowy wdech przed skokiem do wody, ale przeciaganie tego momentu nie dziala na mnie dobrze.

dodatkowo odbieram serial troche osobiscie, bo zadaje on pytania, na ktore sam nie mam odpowiedzi i naiwnoscia byloby liczenie,ze tworca serialu rozwieje moje watpliwosci egzystencjalne, jednakze chcialbym "to" zobaczyc, wiec czekam z niecierpliwoscia.

serial cenie glownie za realizm, moze wyjatkowo pojmuje rzeczywistosc,ale wiele sytuacji,albo poziom ich skomplikowania, odnajduje w swoim zyciu codziennym,co jest niesamowite. czuje sie zwiazany z bohaterami, ich roznorodnoscia, a zarazem identycznym poszukiwaniem (bo kazdy z nich raczej czegos szuka). dodatkowo scenariusz jest napisany, ze nie wiadomo, czego sie spodziewac tak naprawde i to jest piekne, bo bohaterowie zachowuja sie jak ludzie naokolo nas - sa cholernie nieprzewidywalni, czasami nieracjonalni.

ocenił(a) serial na 10
rafikens1111

są już napisy do drugiego odcinka?

ocenił(a) serial na 10
Slowianin

Gość z napisy 24 zrezygnował z tłumaczenia, pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się jakiś inny śmiałek:)

ocenił(a) serial na 10
konstans12

O NIEEEE *płacz i zgrzytanie zębów*

ocenił(a) serial na 10
Slowianin

napisów wciąż nie ma i to jest chyba jeden z głównych powodów braku wątków pod serialem. tłumaczenia już od poprzedniego sezonu szwankowały. mnie, jako zupełnie skończonego fana mad menów, doprowadza to do białej gorączki, szczególnie że akurat tego nie mogę oglądać bez napisów. ale co zrobić, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i dziękować za to, że ktoś te napisy (za darmo!) w ogóle tłumaczy.

ocenił(a) serial na 10
creme_brulee

Może na ponapisy.net ktoś się weźmie za tłumaczenie. Pierwszy odcinek: dobrze i szybko został tam przełożony, nie wiem czemu ktoś te napisy usunął, jedyną wadą był brak polskich znaków, ale VLCD media player napisy dobrze chodziły.

ocenił(a) serial na 10
konstans12

niestety ale ta pierwsze napisy były bardzo słabe, trochę jak z translatora

ocenił(a) serial na 10
hanys006

mowa o tych z ponapisy.net

ocenił(a) serial na 10
hanys006

Szkoda, iż nikt nie chce się tym zająć mimo wszystko, ale chyba po prostu ten serial nie jest popularny? ale lol, przecież wedle krytyków jest jednym z najlepszych seriali tego wieku. :P

Ja sam już przyzwyczaiłem się,że biorę angielskie napisy, bo nie będę czekał tydzień na polskie, ale przyznam, że nie zawsze wychwycę wszystkie niuansy,mimo że mój angielski jest naprawdę niezły.

ocenił(a) serial na 10
rafikens1111

W weekend ściagnałem do pierwszego epizodu z napi projekt, ale nie zdążyłem obejrzeć jeszcze raz całego odcinka

ocenił(a) serial na 10
rafikens1111

No właśnie. Jedno słowo umknie i już kontekst wypowiedzi może być całkiem inny.

ocenił(a) serial na 10
hanys006

Ktoś nowy tłumaczy na napisy 24:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones