Magpie Murders
powrót do forum 1 sezonu

Serial jest całkiem fajny tylko nie rozumiem jak można było w roli czterdziestokilkuletniej bohaterki (wg książki Suzane ma tyle lat) obsadzić 66-letnią aktorkę? A na dodatek dać jej faceta 24 lata młodszego jako zakochanego w niej po uszy Greka? To się kupy nie trzyma. Wiem, w życiu czasem to się zdarza ( jak jesteś Madonną to może się udać), ale Horowitz w powieści takiego scenariusza nie zakładał. Całość traci przez to wiarygodność i sens.

Oldswan

A mi ona nie przeszkadza i pasuj do roli :-) A miniserial bardzo fajny

anastazja_kosek

"Mi" na początku zdania też ci nie przeszkadza. A szkoda...

Oldswan

To się zdarza nawet jak się jest prezydentem Francji i nie traci się na tym ani sensu, ani wiarygodności...

ocenił(a) serial na 8
Oldswan

Horowitz sam napisał scenariusz i do tego był producentem wykonawczym. Więc chyba zakładał.

ocenił(a) serial na 9
Oldswan

Ale jak jest odwrotnie, albo kiedy 30letnie aktorki grają matki dorosłych dzieci, to nie krzyczysz i nie piszesz bezsensownych komentarzy, zdradzających twoje nieprzystosowanie do zmian i innych perspektyw?

ocenił(a) serial na 8
Mahosia

Fałszywa supozycja. Nie wiesz, co robię. Jeśli ekranizacja odbiega od książkowego oryginału w opisany przez Ciebie sposób, też nie jestem szczęśliwy, bo wypacza to literacki oryginał. Ja wskazuję jedynie na różnice. Tylko tyle i aż tyle.

A atakowanie w dyskusji "ad personam" to chyba jednak większe "nieprzystosowanie do zmian i innych perspektyw" :P

ocenił(a) serial na 9
Oldswan

No tak, bo przyczepienie się do wieku aktorki (którego to wieku w ogóle nie widać) to dopiero rzeczowe podejście do oceniania filmów!

ocenił(a) serial na 8
Mahosia

Boszsz.

Znów kulą w płot.

Oceniam dobór i zasadność o b s a d y (zwłaszcza w relacji do opisu z książki) a nie wiek aktorki, zresztą świetnej w innych obrazach, np. Crown czy Sherwood.
Czujesz różnicę? To chyba dość rzeczowe podejście.

Z mojej strony EOT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones