PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770169}
7,3 27 137
ocen
7,3 10 1 27137
7,6 9
ocen krytyków
Maniac
powrót do forum serialu Maniac

Bo są nawiązania w pierwszym odcinku koleś mówi że znalazł sie w Polsce nie wiadomo czemu a w drugim jak Emma Stone idzie na dworzec autobusowy to słychać rozmowy po polsku

ocenił(a) serial na 8
marcin_lendzion

No ciekawe to jest w 1 odcinku mamy że jakiś żołnierz nagle znalazł się w Polsce nie wiadomo jak. A w 2 zakonnice sobie coś gadają ciekawie nawet.

ocenił(a) serial na 7
DayCoot

no mnie to troche zaciekawiło ale generalnie to amerykańscy twórcy mają głęboko w dupie Polske i w sumie sie nie dziwie chociaż bywały i bywają polskie produkcje i aktorzy/reżyserzy/scenarzyści itd godni uwagi

marcin_lendzion

Koleś który to mówi ma polskie korzenie ( a nawet tatuaż Polska walczy na łydce) czyżby dres wyklęty? Nawiązania do Polski są często! Zwłaszcza jeżeli któryś z twórców wychowywał się w Chicago. Wydaje mi się że takie małe epizody dodają smaczku, i puszczają oko do widza, więc często pozostawia się pole do manewru aktorom. Myślę że to wyszło od Josepha Sikory :)

ocenił(a) serial na 7
anasi666

możliwe dzięki

ocenił(a) serial na 7
anasi666

dres wyklęty XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
markowaw

Skoro tak piszesz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Eld51

A może literówka? A nie od razu infantylny. Albo skrót myślowy... A może zamiast nauką historii zajął się nauką 5 obcych języków... Wątpię żeby był infantylny. To może stwierdzić tylko lekarz :P

Weronika_M

A co do tego ma nauka historii? :) myślę że z jej znajomością nie mam problemów ;) czy jestem infantylny? cóż jestem dorosły, więc mi nie zależy :) Znam więcej niż 5 języków obcych, więc wypraszam sobie ;) a opinia kogoś kto ocenia "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" na 8 bardzo mało mnie interesuje :) Wydaje mi się że tatuowanie symboli za które ktoś przelewał krew, i ryzykował swoim życiem jest po prostu śmieszne. Dla mnie to pewne sacrum, i myślę że ludzie nawet w dobrej wierze powinni dwa razy zastanowić się czy na taki tatuaż zasługują ;) Mikołaj natomiast ocenił Smoleńsk na 10...film wybitnie kiepski. Ludzie to jest filmweb, a nie forum historyczne. A jak ktoś ma chęć na dłuższą rozmowę zawsze z checia podam telefon prywatny i możemy sobie podyskutować, nie chowając się za ekranem monitora :D

anasi666

@anasi666 ja mam pare pytan, czemu w nicku ,,666" moze fan ,,kler" Wojtka Smarzowskiego ? :)
oraz jakbys mogl podac mi ze 2 przyklady, ktore oceny pozycji w moim profilu sa za male badz za duze.

_OstatniRaz_

Bo miało być anasi, ale było zajęte. Mogło by być 777 bądź 111. 666 to tylko liczba

_OstatniRaz_

o jezu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
anasi666

"Wydaje mi się że tatuowanie symboli za które ktoś przelewał krew, i ryzykował swoim życiem jest po prostu śmieszne. Dla mnie to pewne sacrum". A dla mnie jest śmieszne że przez to twoje sacrum nie jesteś w stanie nawet prawidłowo nazwać tego symbolu.

ja_malec

Widzisz każdy miał się z czego pośmiać

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
markowaw

Ja bym dał 6 :) skoro Ci się podobał to niech będzie 8, ale nie 10 :O

anasi666

Uff, na szczęście dałem 8.

markowaw

No właśnie coś mi się pomyliło

anasi666

Brawo.

anasi666

Człowieku, spojrzałeś na ocenę Smoleńska 10/10, a komentarza pod oceną już nie przeczytałeś? Zajmuje jedno zdanie i w pełni, jak i ocena, jest sarkastyczny. Nie lubię co prawda zamieniania w żart tragedii narodowej, ale czasem ten czarny humor u mnie "zabłyśnie"... Poza tym, stwierdziłem, że wyrówna kompleksy osób, które oceniły go na 1/10 tylko z powodów politycznych.

Szczerze, to przepraszam za tę opinię. Mamy czasy, kiedy nie wiadomo, czy to żart z Żołnierzy Wyklętych, czy z osób profanujących symbole narodowe. W każdym razie, po części zgadzam się z Tobą. Dres mający wstręt do nauki, nieumiejący czytać i nieznający historii, a noszący koszulki 'upamiętniające' to profanacja powagi naszego dramatu historycznego.

Eld51

Uwierz mi że to nie musi być wcale wyłącznie tak zwany "dres". Dramatu historycznego? Myślę że jak byśmy urodzili się w Afryce, to dopiero byłby dramat. Nie wiem dlaczego Marek nazwał mnie pajacem? Mam nadzieje że jakbyśmy spotkali się naulicy, również byłby tak wylewny w obelgach. Napisałem pierwszy komentarz, bo dosyć mam tatuaży, ciuchów etc. A najbardziej denerwuje mnie zachowania co niektórych, jakbyśmy byli cały czas w stanie wojny. To jest forum filmowe, wiec boli mnie że Smoleńsk, Dywizjon, i inne filmy są zwyczajnie kiepskie, więc może warto było by to ugryźć innaczej. Wołyń jest niezły, chociaż trochę zbyt krwawy jak na mój gust, no ale to styl Smarzowskiego, więc wybaczam. Ja pracuję w UK i jak widzę tych wszystkich "dumnych" to śmiech mnie ogarnia. Żołnież wyklęty, nie tylko przelewał krew za ojczyznę, to był również styl życia. Szanowanie kobiet, zawsze ogolony! Schludne ubranie, to jest aktualnie patriotyzm. Pokazywanie innym, swoim stylem bycia, co znaczy żyć według zasad, a nie że założę bluzę z orłem, walne tatuaż, i będę bić czarnych (których w Pl jest bardzo mało, tak jak i uchodźców). Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
qasz666_qwerq

O czym ty do mnie piszesz? Głowa Cie nie boli?

Eld51

To se obejrzyjcie, dla umysłowego kurażu, skoro już jesteśmy przy serialach, chłopcy (i dziewczęta), scenę walki z 6. sezonu, bodajże w 4. odcinku, podziemnej walk bokserskiej, gdy to chory na parkinsona ex-bokser Irlandczyk spuszcza manto, czyt. daje wpier..., po heroicznej co prawda batalii, ex-komandosowi Polakowi z orłem w koronie wytatuowanym, zapewne dumnie, na owłosionym torsie i brzuchu... Miejsce dramatu, piwnice Nowego Jorku.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
anasi666

Ojejku jejku, znam więcej niż 5 języków, wypraszam sobie!. Cóż za żenada. Tylko się przypadkiem nie posraj z wrażenia, pompatyczny bucu.

Jeśli ten prostak, który robi żenujące błędy w ojczystym języku, zna chociaż jeden obcy to ja jestem kosmonautką!

ocenił(a) serial na 5
markowaw

Uwazsj bo sie diabeu tu pojawi

PrinceRoen

Polska język trudna język.

ocenił(a) serial na 5
markowaw

Diabeu!!! 666

ocenił(a) serial na 2
markowaw

Widocznie trudna, bo przecinków nie potrafisz poprawnie postawić. Polska walcząca... o swój ojczysty język...

oczywazki

Naprawdę nie zauważyłeś bystrzaku, że to zdanie jest celowo napisane niegramatycznie? Ehhh...

markowaw

nawet na filmwebie nie obedzie sie bez patriotycznego bolu dupska. Lektura w sam raz na przerwe w pracy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
markowaw

Ależ "dres wyklęty" to doskonałe określenie grupy ludzi profanujących wartości patriotyczne poprzez tatuowanie symboli narodowych byle gdzie tudzież noszenie tzw. "odzieży patriotycznej", co wywołuje efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Dodatkowo często są to osoby o umiarkowanej znajomości zasad współżycia społecznego, stąd dość obficie reprezentowany dres.

markowaw

Boli prawda? Wielcy patrioci którzy nawet nie potrafią porządnie wypowiedzieć się po polsku i nie wiedzą czym jest Satanizm.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kryszti

co za cenzura.... ta dyskusja na pewno była mega intrygująca XDD

anasi666

"Polska walczy" - smutek mnie ogarnia, kiedy widzę taki mentalny regres i niczym nieuprawnione poczucie wyższości nad "dresem wyklętym".

PPS

"Śmierć wrogom ojczyzny" !

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones