PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648375}

Marco Polo

7,5 13 484
oceny
7,5 10 1 13484
Marco Polo
powrót do forum serialu Marco Polo

Podobało mi się to, co w pierwszym sezonie: kostiumy, scenografie, lokacje, skala i rozmach produkcji. Ile na to kasy musiało pójść? Trochę dziwne, że tak mało popularny serial ma taki budżet. Choreografia też jest genialna. Mógłbym oglądać całe odcinki składające się tylko z ćwiczeń Tysiąc Oczu.

Są niestety wady i to poważne. Po pierwsze: czy ta historia musi być taka mroczna? Mamy kazirodztwo, pedofilię, mordowanie dzieci, bicie żon, terroryzm, chorą relację teściowa-synowa, gwałt, galopującą schizofrenię, syna z malowidłem, na którym wznosi odciętą głowę swojego ojca i Marco popadającego w alkoholizm.

Po drugie, czemu takie cięcia kamery? Niektóre sceny urywają w dziwnych momentach. Wstawiają kilkusekundowe scenki Tysiąc Oczu podczas ćwiczeń i przerywają w połowie ruchu jego ręki jakąś głośną imprezą. Co niby ma ta scena powiedzieć? Podobnie ze scenami łóżkowymi. Po co tego aż tyle? I

Wreszcie, fabuła. Wielu decyzji scenarzystów nie rozumiem. Np. żeby wielkim złym był Ahmed. W pierwszym sezonie był do rany przyłóż, uczciwy i pogodny, aż tu nagle psychoperwers z przerostem ambicji. Kaidu za to wydawał się jakiś mało straszny, nawet słaby.

ocenił(a) serial na 8
Commediante

Kajdu rzeczywiście jest słaby i wahający się, może taki czarny charakter chcieli właśnie twórcy? Pokazać, że to nie on jest zły, tylko ludzie którzy nim sterują, on sam chce tylko przestrzegania obyczajów itp. Czyli to samo co Aryk Boge w pierwszym sezonie. Nie jest aż tak źle, choć z tym przypadkowym kazirodztwem rzeczywiście przesadzili, ale relacja teściowa-synowa nie jest taka chora, a Marco nie popada aż tak w alkoholizm.

Zgadzam się, że jedną z poważnych wad 2 sezonu jest fabuła. W pierwszym sezonie było dwóch świetnych wrogów, Aryk który chciał powrotu do korzeni i kanclerz Chin, który walczył o Chiny. Wszystko idealnie współgrało, były ciekawsze intrygi i bez bzdur w stylu armii krzyżowej która szykowała atak z zaskoczenia w Mandżurii. Skąd oni się tam wzięli i to jeszcze niezauważeni! Nawet Byamba zauważył podejrzane beczki z prochem, podejrzanych rycerzy i żołnierzy z krzyżem nikt nie zauważył? Nie mówiąc już o tym pospolitym ruszeniu chrześcijańskiej armii Posejdona, która pojawia się z dupy na koniec by dać efekt tajemniczości i intrygi, na którą będziemy z niecierpliwością czekać... Ech i brakowało mi jednak tych podchodów Marca do Kokoczin, choć początkowo mnie denerwowały to jednak z czasem było coraz lepiej. A tu w drugim sezonie cholera zapłodniona przez koniuszego siłą przez teściową i jeszcze choroba psychiczna. Kurczę jakby Marco nie mógł jej zapłodnić, jak już...

Ech, serial i tak dobry, ale drugi sezon był jednak poniżej oczekiwań w porównaniu do świetnego pierwszego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones