PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746311}

Marseille

6,7 1 938
ocen
6,7 10 1 1938
Marseille
powrót do forum serialu Marseille

Po 7 odcinkach...

ocenił(a) serial na 4

Pierwsza i najważniejsza oraz najlepsza rzecz, jaką w nim zobaczymy to ujęcia miasta - są po prostu fenomenalne! Port, uliczki, krajobrazy, stadion Olympique Marsylii - cudo. Nigdy nie widziałem czegoś takiego, poza filmami dokumentalnymi o przyrodzie.

Co do fabuły...
Mamy tu mieszankę Gomorry i House of Cards w wersji francuskiej. Seks, narkotyki, morderstwa, łapówki, polityka, miłość, kazirodztwo... niby jest wszystko, a nie ma nic. Główny wątek to walka dwóch polityków "Dobrego" i "Złego", których walka polega np. na zmianie koloru na karcie do głosowania.
Nie ma tu ciekawych dialogów, ostrej walki politycznej jak w HoC. Jest scena identyczna jak w Gomorrze odnośnie kombinowania z kartami do głosowania, wypada bardzo spokojnie i przeciętnie. Gerard jak i jego konkurent grają ok ale to nie oni wymyślili fabułę oraz dialogi, więc nie mają w czym się wykazać. Część dyskusji jest prowadzona przez wyświetlanie na ekranie smsy, gdzie nie ma w nich emocji.

Przyznam, że spodziewałem się Francuskiego HoC z domieszką europejskiej Gomorry. Myślę, iż twórcy chyba też to mieli na myśli ale zrobili z tego miękki bezpłciowy serial.

Dla mnie 6-7/10, gdzie punkty przede wszystkim za widoki.

Nie sądzę, aby mieli stworzyć drugi sezon oraz żeby finał nagle mnie przekonał do 8-9/10.

ocenił(a) serial na 4
Karl Kuranyi

Final szału nie robi. To cos w stylu "zostawmy furtkę na 2i sezon". 6/10.

Karl Kuranyi

Skrzyzowanie Hoc i Gomorry - dokladnie o tym samym myslalem gdy podekscytowany zabralem sie za ten serial. Ale szybko zostalem sprowadzony na ziemie.

Przy opiniach, ktore czytalem, nigdy nie padlo "opera mydlana". Czy naprawde jako jedyny mam wrazenie, ze to troche bardziej wulgarna, nieco ambitniejsza Dynastia?
Konflikty miedzy rodzicami a dziecmi, uczucia skrzywdzonych przez mezczyzn kobiet sa tu najwazniejsze.
Jednoczesnie musze przyznac, ze oglada sie to dobrze. Odcinki sa dosc krotkie, akcja szybka poza kilkoma melodramatycznymi scenami.

lichtenberg

"Czy naprawde jako jedyny mam wrazenie, ze to troche bardziej wulgarna, nieco ambitniejsza Dynastia?"

Francuska prasa bardzo surowo oceniła "Marseille". Krytycy uznali ją za katastrofę, wulgarny melodramat i zauważyli, że jest podobna do produkcji z lat 90. Tak więc nie tylko Ty ;)

Karl Kuranyi

Randy bobasku, może jakiś link do tych widoków, kompilacja?

ocenił(a) serial na 4
baron666

https://www.google.pl/search?q=marseille&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isc h&sa=X&ved=0ahUKEwi_uLCzm5jNAhWoHJoKHW89A3EQ_AUICSgC

ocenił(a) serial na 5
Karl Kuranyi

A miało być tak fajnie, zwłaszcza, ze w Suburrze brakowało mi tego co jest w Marsylii, czyli widoków ze stadionu piłkarskiego. Niestety z dużej, jak Gerard Depardieu, chmury, mały deszcz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones