PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746311}

Marseille

6,7 1 936
ocen
6,7 10 1 1936
Marseille
powrót do forum serialu Marseille

Zaznaczam - nie oceniam serii tylko odcinek pierwszy.
Mam wrażenie, że budżet serialu poszedł na honorarium Gérard-a Depardieu. Oglądałem odcinek do końca tylko dlatego, że były w nim ujęcia pięknego portu w Marsylii, w której miałem okazję spędzić dwa tygodnie. Ujęcia były dwa- czekałem na trzecie na próżno. Trochę banalnie przedstawiona przestępczość - napad na jubilera. Sprawcami byli - właśnie - nie Francuzi, nawet nie europejczycy. Już trochę przejadła mi się medialna propaganda, uświadamiająca co przyniosą imigranci. Nie będę mówił o swoich przekonaniach - nie to forum. Nuda. Niby Triller, dla mnie nędzny gniot bez wyrazu. A Depardieu w roli burmistrza to taki nasz Olaf Lubaszenko w strażakach. Rola z sentymentu... Chociaż możliwe że w "Marsylii" Depardieu ulokował niezłą sumkę...

ernestfox

Dziękuję za tą recenzję, konkretnie i na temat, to mi wystarczy, odpuszczam.

ernestfox

To w mediach propagują wizerunek imigranta jako złodzieja?

_Garret_Reza_

kolego, Twój przedmówca napisał że "nie będzie mówił o swoich przekonaniach - nie to forum" więc uszanuj jego, siebie, nas i nie zaczynaj rzygać nam tutaj swoimi przekonaniami ;)

steepien

Ja nie pytałem o przekonania, tylko o fakty. To co jest nadawane w telewizji to nie jest skutkiem czyichś wierzeń, że to tam jest. To tam jest, i pytam - co tam jest?

Nie zamieściłem też tutaj w jakiejkolwiek swoich przekonywań, a tym bardziej nie "rzygałem" nimi. Oczekuję przeprosin.

ernestfox

szkoda tylko, że to jest po francusku bo ja ży ny kompron pa ... :P

ocenił(a) serial na 7
ernestfox

w dalszych odcinkach więcej ujęć Marsylii, jak na serial to i tak ich dużo i wg. mnie pokazują piękno miasta (którego nie widziałam, ale po tych obrazkach chętnie bym się wybrała). Ja lubię seriale polityczne, uważam że ten jest dobry, polityka i rodzinne dylematy z tajemnicą sprzed lat. Dla mnie wart obejrzenia.

ernestfox

Serial dobry, ale tylko dobry. Liczyłem na więcej, zwłaszcza po porównaniach do HoC. Co do napadu, to przecież jednym rabusiem był "mleczny" Francuz.

ernestfox

A może to nie propaganda, tylko rzeczywistość, że w Marsylii, będącej czołowym francuskim skupiskiem imigrantów, przestępczość jest uskuteczniana właśnie przez nich?

ocenił(a) serial na 3
ernestfox

zgadzam się z oceną, ja nie dotrwałam do końca 1 odc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones