PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466367}
6,8 3 629
ocen
6,8 10 1 3629
6,0 3
oceny krytyków
Maszyna zmian
powrót do forum serialu Maszyna zmian

Mniej więcej w tym samym przedziale czasowym w którym to nadawali, w TVN puszczali film (miniserial?!?) o grupie (dwójce/trójce) dzieciaków (10-15 lat) w których szopie rozbił się smok. Smok ten był już bardzo stary i [ze względu na obrażenia?!?] znajdował się na skraju śmierci, a uleczyć go mogła tylko smoczą krew. Że był już ostatnim smokiem na świecie, dzieciaki zdecydowały się wyruszyć w podróż przez krainy i epoki, aby znaleźć resztki starej krwi. Skamieniałe fragmenty były ciemnoczerwone. Jeden chyba wyciągali z jakiejś fontanny. W trakcie podróży i rozmów ze smokiem poznawali coraz więcej jego przeszłości (kiedyś był zły- podpalał wioski etc. potem przeżył przemianę)
Nazywało się to jakoś "serce smoka" czy podobnie (pod tą nazwą znaleźć nie umiem- wyskakuje tylko Jackie Chan :P ).
Ostatni raz, co do którego mam pewność, że leciało, to pomiędzy 9:00 a 12:00 we Wszystkich Świętych roku 2004. Wiem też, że w okolicach pierwszego listopada, było to puszczane co najmniej kilka razy (rok po roku)
Kojarzy ktoś co to właściwie było?

pXIX

Wiesz coś więcej? Sam szukam od kilku lat.

Wostock

Niestety nieszczególnie.
Jedynie Dragonworld i Dragonheart trochę nachodzą, ale nie całkiem pasują [niektóre motywy są podobne].
Gdyby nie fakt, że wciąż mam wrażenie że gdzieś mi się ten film przewinął, to już zjadłyby mnie obawy, że obiekt moich poszukiwań to ich konglomerat

Wostock

Najbardziej jednak pasuje Nasz przyjaciel smok z 1997 roku [po nałożeniu filtrów nostalgii i Ostatniego smoka (w kwestii estetyki)]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones