PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36201}
6,3 9 092
oceny
6,3 10 1 9092
Matki, żony i kochanki
powrót do forum serialu Matki, żony i kochanki

Jak serial "W Labiryncie" był najlepszym serialem w okresie transformacji. To serial "Matki, żony i
kochanki" był najlepszym serialem lat 90-tych. Plejada wspaniałych aktorów. Dziś już takich seriali
nie robią. Pamiętam doskonale jak co niedziela moja cała rodzina oglądała serial w TVP o 20.00.
Pamiętam, że po serialu był program "Decyzja należy do Ciebie". Myślę, że pierwsza część serialu
była o wiele lepsza niż druga. Ma w sobie coś magicznego. Muzyka, aktorstwo i połowa lat 90-tych,
która przedstawiała Polskę jako kraj goniący zachód. Każda z bohaterek miała swoją historię i
ciekawy charakter. Wiktoria była melancholijna, trochę zadumana. Hanka przebojowa, Wanda typ
"Matki Polki" i wspaniała Gabriela Kownacka w roli urokliwej Doroty.

ocenił(a) serial na 7
loko_3

Pamiętam doskonale , świetny seial , aktorstwo rewelacja !

ocenił(a) serial na 7
loko_3

Ten serial również jest z mojego dzieciństwa i program Decyzja należy do Ciebie też pamiętam, czy nie prowadził go czasem Piotr Bałtroczyk?

użytkownik usunięty
biedroneczka_90_8

Nie, to jest facet, który obecnie gra w reklamach Selgros, Wojciech Starostecki.

loko_3

Serial naprawdę świetny! :) Pomimo ,że jestem facetem to obejrzałem całe dwa sezony i zamierzam powtórzyć seans ;) Jakieś 5 -6 lat temu można było oglądać bodajże na którymś z kanałów TVP , więc jak mama oglądała to synek też haha :) Więc z biernego odbiorcy stałem się odbiorcą czynnym. Fabuła naprawdę wciąga i powoduje ,że NALEŻY obejrzeć kolejny odcinek. Po obejrzeniu 2 sezonu stwierdzam ,że pomimo wyjaśnienia się wszystkich spraw i tak czuję niedosyt :)

loko_3

Obejrzałam ten serial świadomie dwa lata temu. Kiedy był emitowany premierowo byłam jeszcze dzieckiem i pamiętam z niego tylko czołówkę z rozdaniem dyplomów w szkole pielęgniarskiej. Wtedy poznałam słowo kochanka i byłam zaskoczona jak mama wytłumaczyła mi kim jest taka kobieta, bo byłam przekonana, że kochanka to po prostu ktoś, kogo się bardzo kocha, taki synonim narzeczonej :) Trochę tak jest, do dziś mówi się o zakochanych ludziach kochankowie, trochę archaicznie chyba :) W każdym razie, serial świetny, dziwnie się tylko skończył... Jakoś tak brakowało mi zamknięcia.

loko_3

Obie serie oglądałam, miałam kilka lat, ale zawsze siadałyśmy w niedzielę przed tv z mama i babcią, ja chociaż nie zawsze wszystko rozumiałam, ale twardo oglądałam. Uwielbiałam i nadal uwielbiam piosenkę z czołówki, znałam całą na pamięć i wyśpiewywałam. Również wtedy poznałam słowo "kochanka" ;)
Serial był świetny, babki charakterne, rlole bardzo dobrze napisane. Darmo szukać tego w dzisiejszych produkcjach :(
Może mówię tak bo mi się przypomina dzieciństwo i dawne dobre dzieje, ale, ehhh, gdzie te czasy, gdzie te czasy...

zabeczkaa

też bardzo lubię ten serial, czasy mojego dzieciństwa czy młodości mojej mamy bo gdy to leciało to ja byłam mała miałam około roczku, jak była 2 seria to miałam 4 lata. Szkoda że TVP rzadko to emituje.

zabeczkaa

Jakie czasy? Szare ponure, nierówne chodniki obdrapabe elewacje wszystko drogie paskudne.Teraz to były czasu choć mijają buty tanie koce pościel piękne kolorowe. Kubeczki dekoracje wczasy za granicą dla wszystkich samochodu tańsze każdy ma i przepiękne nowe domy ogrodzenia Teraz to są czasu....wszystkich stać na studia.

loko_3

Boże gdzie te czasy jak seriale miały swój limit a były super nagrane. Kiedyś serial aż chciało się oglądać. Najpierw Stawka większa niż Życie no i Czterech pancernych i inne, później kultowe Polskie Drogi i Dom, no i lata 90-siatę Matki Żony i Kochanki. A teraz seriale do bani. Same tasiemce i rzadko zdaża się coś ciekawego. Teraz tylko Klan, M jak Miłość, Na Wspólnej i Pierwsza Miłość, same tasiemce w których można znaleść niektórych bohaterów z matek żon i kochanek jak naprzyklad Ewa Gawryluk czy Tomasz Stockinger. Żal, bo Polska telewizja zeszła na psa a aktorzy którzy dobrze się zapowiadali dali się w to wciągnąć.

ocenił(a) serial na 8
loko_3

Ja też za dzieciaka z mamą oglądałam i pamiętam, że bardzo lubiłam główne bohaterki i byłam mega wciągnięta w ich problemy :) widzę, że serial jest na TVP vod i będę oglądać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones