PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843537}

Mecenas She-Hulk

She-Hulk: Attorney at Law
4,6 15 421
ocen
4,6 10 1 15421
5,5 11
ocen krytyków
Mecenas She Hulk
powrót do forum serialu Mecenas She-Hulk

She hulk ♥️

ocenił(a) serial na 8

Serial zapowiada się coraz lepiej, warto dać mu szansę i trochę przykro mi widząc komentarze typu "O nie, kobieta! Feministki chcą nam obciąć penisy!" idt. To już nie są czasu w których kobieta w filmie ma być jedynie nagrodą dla mężczyzny i ładnie wyglądać na ekranie. Kobiety też oglądają MCU i też chcą się utożsamiać z bohaterami, bąć widzieć w nich wzory do naśladowania. Aktualnie mam wrażenie, że wygląda to tak:
Silna, świadoma swojej wartości kobieca postać istnieję = Faceci przeżywają kryzys męskości i plują jadem w recenzjach (Oczywiście nie wszyscy, zajdą się tacy, którzy potrafią być dojrzali emocjonalnie i oceniać serial jak całość, a nie skreślać go za "Poprawność polityczną").

Denko_filmaniak

Zupełny przypadek, że konto założone dzisiaj :)

Jakie cechy charakteru She-Hulk są tu godne naśladowania? Bo to jedno mieć kobiecą postać, a drugie być "wzorem". Proszę o coś ponad slogan typu "silna, świadoma swojej wartości". W ogóle ciekawe co tu piszesz, że głównym wymaganym atrybutem do utożsamiania się z jakąś postacią jest płeć lub wygląd.

"To już nie są czasu w których kobieta w filmie ma być jedynie nagrodą dla mężczyzny"
Ale to ty dzwonisz. Nigdy nie była to żadna reguła, od dekad istniały produkcje, w których przodowały kobiece postaci. Wyważanie otwartych drzwi.

ocenił(a) serial na 8
YodaRozpruwacz

1. Tak, konto założone 1 września i nie wiem co to ma do merytoryki mojego komentarza.
2. She hulk jest przedstawiana jako odważna, stawiająca na na swoim i pomimo przeciwwskazań spełniona zawodowo osoba - czyli jak na moje dość inspirująca persona.
3. Ludzie często utożsamiają się z postaciami z którymi mają coś wspólnego i płeć jest jedną z ważniejszych elementów.
4. Gdyby było tak jak mówisz, nie powstałby filmowy test bachdel - Często stosowany w celu pokazania braku równości między płciami wynikający z seksizmu opierający się na paru regułach:
Muszą pojawić się co najmniej dwie (posiadające imię) postacie kobiece, które prowadzą ze sobą rozmowę, dotyczącą czegoś innego niż mężczyźni. Bardzo dużo filmów o dziwo nie przechodzi tego testu. Co śmieszne sam żadnego przykład filmu gdzie"przodowały kobiece postaci" nie podajesz.

ocenił(a) serial na 1
Denko_filmaniak

Ty tak na serio?

ocenił(a) serial na 2
YodaRozpruwacz

Ruszanie nieatrakcyjną grubą dupą :)

ocenił(a) serial na 5
Denko_filmaniak

Na chwilę obecną serial mocno średni , może się rozwinie lub nie , czas pokaże. Odnośnie bohaterki hmm no cóż zazwyczaj dana produkcja ma jakiś cel , najczęściej pokazuje rozwój postaci. Jaki zatem może być rozwój tej postaci skoro na samym starcie jest ona lepsza we wszystkim od mężczyzn? Taka postać nie będzie się zmieniać ani rozwijać bo jest już wyidealizowana na początku.

A teraz odejdę nieco od tematu , ostatnie czasy pozwalające aby mężczyźni po tranzycji konkurowali z kobietami pokazują że mimo określonego poziomu hormonów kobiety są fizycznie słabsze (co nie jest niczym złym) choć usilnie stara się tworzyć iluzję że tak nie jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones