Mentalista (2008-2015)
Mentalista: Sezon 1 Mentalista Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Mentalista (2008-2015)

Pilot

Pilot 45m
8,5 1 687
ocen
8,5 10 1 1687
Mentalista
powrót do forum s1e1

W pierwszym odcinku mentalisty jest scena gdy agenci CBI siedzą przy stole w restauracji, tym co
się rzuca w oczy to duża grafika czerwonego homara na "fartuchu", który miał na sobie Rigsby. Być
może to moja zbyt wybujała wyobraźnia jednak może to być jakaś aluzja twórców odnośnie Red
Johna.

ocenił(a) serial na 7
adamonowako11

Nie wszystko, co czerwone w tym serialu ma związek z RJ.

creep_

Jasne, że nie wszystko co czerwone ma związek z RJ. Musisz jednak pamiętać, że niektórzy, tacy jak ja czy serialowy mentalista dostrzegają przysłowiowego diabła w szczegółach. ;)

ocenił(a) serial na 7
adamonowako11

Ale co ma czerwony homar do RJ? Nie nadążam za Twoim tokiem myślenia :)

creep_

No właśnie w tym problem creep, że do odczytywania aluzji trzeba mieć wyobraźnie podobną do tej jaką ma pan M z komisji badającej słynną katastrofę lotniczą ;)

adamonowako11

A tak na poważnie to brakuje Ci odpowiedniej ilości ilorazu inteligencji i wyobraźni skoro nie potrafisz odczytać tego typu aluzji. Bez urazy ;)

ocenił(a) serial na 7
adamonowako11

O co chodzi Ci z tym ilorazem? Akurat dzielić i mnożyć potrafię bardzo ładnie. Nawet w pamięci, całkiem długie ciągi cyfr (tzw. liczby :).

PS. Na forum czasem można znaleźć takie kwiatki, że ciężko naprawdę stwierdzić, czy coś jest pisane z zamysłem ironii, czy żartu. To faktycznie kwestia inteligencji, tzn. postrzegania inteligencji autora takiej wypowiedzi, a My się nie znamy :)

ocenił(a) serial na 7
adamonowako11

Zdecydowanie mnie to przerasta, ale się postaram: chyba słowo katastrofa (semantyczne nadużycie) nie jest tu na miejscu, obiektywniej byłoby powiedzieć zamach (czysta tautologia) :P.

ocenił(a) serial na 7
adamonowako11

Zaden związek :) fartuch jako subtelna aluzja do czegokolwiek ? Chyba u Gesslerowej. Kocham gdy ktos piszac takie rzeczy w zakladanym przez siebie temacie, pozniej wytyka komukolwiek braki intelektualne. Zaden z Ciebie Sherlock czy Mentalista.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones