PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809145}

Mesjasz

Messiah
7,1 18 759
ocen
7,1 10 1 18759
7,7 3
oceny krytyków
Mesjasz
powrót do forum serialu Mesjasz

Powiem tak, według mnie, nie jest on mesjaszem ale wręcz odwrotnie - to antychryst. Mamy na to w serialu kilka dowodów. Pozwolę sobie je tutaj przedstawić.

1. Wyprowadza ludzi na pustynię i zostawia ich później samym sobie. Posłużyli mu oni tylko do tego, by świat o nim usłyszał.
2. Zabija na oczach dziecka psa, kompletnie bez żadnych emocji.
3. Ludzie go nie specjalnie interesują. Na farmie pastora siedzi odizolowany w namiocie, skupiony sam na sobie.
4. Gdy się pojawia na farmie pastora, wprowadza zamieszanie do jego rodziny i skłóca pastora z żoną. Ogólnie sieje zamęt, nie naucza, nic go nie interesuje.
5. Gdy główna bohaterka dzwoni do tego giełdowego terrorysty do Rosji, ten mówi jej m.in. "z nas dwóch to nie ja jestem tym, którego należy się bać", wyraźnie dając jej do zrozumienia, że to "mesjasz" jest tym niebezpiecznym osobnikiem, nie on.
6. Brat mesjasza też dokłada swoją cegiełkę, opowiadając, że jego młodszy braciszek w dzieciństwie zawsze chciał być w centrum zainteresowania. O skromności raczej to nie świadczy.

To chyba tyle, co udało mi się wyłapać.

ocenił(a) serial na 8
forek23

Ciekawa teoria. Myślę, że w sedno. Do tego dorzucić można wyjaśnienie dlaczego dziewczynka umiera. Matka ma się zatracic i stracić wiarę w Boga +rozpad małżeństwa.

rexor05

Rozpad małżeństwa rodziców tej dziewczynki. Rozpad rodziny pastora i spalenie przez niego kościoła, czyli ostatecznie stracił wiarę.
Niektórzy sugerują, że to oszust. Ale nie może nim być, bo jednak dysponuje jakimiś nadnaturalnymi zdolnościami. Zna przeszłość ludzi, którzy się z nim stykają. Chodzi po wodzie. No i ostatnia scena - katastrofa samolotu, a on bez ani jednego zadrapania. Nierealne.

Nie wiem jak netflix poprowadzi fabułę dalej, może się okaże, że jednak nie mam racji ale na razie wygląda mi to tak, że jest to po prostu antychryst. A mesjasz? Ponoć mesjasz, ten prawdziwy jest też w tym serialu ale na razie jest zwykłym człowiekiem, dopiero w drugim sezonie przejdzie oświecenie i wystąpi przeciwko temu całemu Al-Masih. No takie słyszałem teorie. Zobaczymy jak będzie.

ocenił(a) serial na 8
forek23

Teoretycznie przed końcem świata ma się pojawić antychryst, więc może netflix też wziął to pod uwagę :D

forek23

Szczęść Boże! Jestem katolikiem. Interesuje się proroctwami. Szczególnie Księgą Prawdy (Orędzia na stronie paruzja kropka info ). Widząc zwiastun serialu a także kierując się satanistyczną misją Netflixa, bez oglądania serialu wiedziałem, że to serial o antychryście. Jest on specjalnie wyprodukowany teraz, kiedy AC naprawdę pojawi się "na dniach". Zaprowadzi on "pokój" na Bliskim Wschodzie. Serial ma za zadanie zmanipulować ludźmi by ci przyjęli zło wcielone z otwartymi ramionami.

Proszę pamiętać: Chrystus nigdy nie przyjdzie po raz drugi w Ciele, tzn. nie urodzi się, nie będzie "pochodził z ziemi" - przyjdzie z Nieba. Tak, jak do niego wstąpił.

FrankyRabbit

Piszesz, że Chrystus przyjdzie z Nieba, tak jak do niego wstąpił. Z tego co mnie pamięć nie myli, Chrystus wstąpił do Nieba w Ciele.
Nie wiem czy ten serial Netflixa to manipulacja, byłbym daleki od tego. Jeżeli to manipulacja to zrobiona bardzo nieudolnie, albowiem nie trudno się domyślić oglądając serial, że coś jest z tym "mesjaszem" nie tak.

Czy misja netflixa ma coś wspólnego z satanizmem? Osobiście nie lubię takiej generalizacji. Polityka lgbt netflixa trochę działa mi na nerwy ale na szczęście netflix stara się ją trzymać jakoś w ryzach i dalej produkuje dobrej jakości seriale i filmy dokumentalne.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Dla mnie szczególna była rozmowa "mesjasza" z prezydentem USA, która ukazała jego prawdziwe oblicze, cele polityczno-ideologiczne, nie majace nic wspólnego z niesieniem dobra i pomocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones