Miłość i śmierć (2023)
2023 Miłość i śmierć 2023, odcinek 5

Aresztowanie

The Arrest 50m
7,5 238
ocen
7,5 10 1 238
Miłość i śmierć
powrót do forum 5 odcinka

czytałam, że w Love and Death o wiele bardziej precyzyjnie zostanie przedstawiony proces Candy Montgomery niż w serialu Hulu z Jessicą Bielą i widać w to w odcinku 5 który stanowi do tego rewelacyjne preludium. zresztą jest to dla mnie najlepszy odcinek jak dotąd i po raz pierwszy autentycznie te serial mnie przykuł.


moim zdaniem Candy bije o głowę Love and Death pod względem klimatu, przedstawienia postaci i struktury narracyjnej i generalnie jest lepsze, niemniej jeżeli chodzi o przedstawienie procesu zrobi to Love and Death z czym wiąże się fakt, że twórcy Candy musieli skrócić proces co daje mylne wrażenie tego, co się naprawdę wydarzyło. Robert Udashen – prawnik Candy Montgomery – współpracował jako konsultant przy obu tych serialach, ale był o wiele zaangażowany przy pracy nad Love and Death co też w sumie od razu widać.

scena u psychoterapeuty do którego musiała udać się Candyi gdzie została poddana hipnozie była mocna - o wiele lepiej przedstawiona niż to co pokazano w serialu Hulu , gdzie trudno było zorientować się o co chodzi. Elizabeth Olsen była w tej scenie genialna – zasługuje na kwiaty za swoją grę aktorską. wiedziałam już wcześniej, że jest świetną aktorką a tutaj tylko to potwierdza.

BTW, dobrze wiedzieć że prawnik Montgomery – Don Crowder – naprawdę był takim dupkiem i pajacem lol. oglądając Candy zastanawiało mnie to czy jego postać autentycznie taka była i wygląda na to że jak najbardziej... aż nie mogę się doczekać kiedy dojdzie do samego procesu w serialu.

isobel

Mam dokładnie to samo, śmierć hbo za nie wypuszczanie odcinków od razu

isobel

Nie znałam wcześniej tej historii, nie oglądałam poprzednich wersji, ale jeżeli chodzi o Dona, nie odebrałam go jako pajaca. Jak tylko Candy przyznała się do zabójstwa namawiał ją na prawnika od spraw karnych, nie ukrywał, że nie ma doświadczenia, a wiele jego opowieści, to przechwalanie się. Naprawdę był zaangażowany w jej sprawę. Tutaj raczej sędzia był pajacem.

Sol_80

nie neguje tego że nie był szczerze zaangażowany w to, aby pomóc Candy - w końcu Candy była bardzo lubiana w swojej społeczności i oboje się przyjaźnili ze sobą. fakt że był zaangażowany nijak nie wyklucza faktu że zachowywał się jak żenujący dupek. nie wiem niby w którym miejscu sędzia zachowywał się jak pajac ale ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones