PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 627
ocen
8,5 10 1 112627
8,8 32
oceny krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

I znów spędziłem 22 godziny w Twin Peaks.Przerażający,ujmujący,tajemniczy.Badalamenti skomponował wspaniałą muzykę,którą znają chyba wszyscy.Ogólnie serial doskonały.Współcześni scenarzyści uczą się pewnie w szkołach o tym serialu.Ludzie piszą prace doktorskie,bo jest o czym.Każdy choć raz w życiu powinien odwiedzić to małe miasteczko,spotkać jego mieszkańców,i śnić koszmary o Edzie.Pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) serial na 9
kallkall

Serial wciąż hipnotyzuje młodych ludzi. Pewna znajoma maturzystka nie pozwala zwracać się nikomu do siebie inaczej, niż per "Laura".
Z inspiracji, jeszcze szwedzka chyba grupa "Oh Laura"

kallkall

koszmary o Edzie miałyby pozycję obowiązkową; trzask rozsuwanych i zasuwanych karniszy sprzed cudownego zastosowania smaru przez Naidine:P

kallkall

przedwczoraj zaczęłam oglądać serial i jestem nim absolutnie zachwycona. tak, "wiem kto zabił", nie potrafię się powstrzymać przed zespoilerowaniem, aby w spokoju ducha oglądać do końca, ale to nie przeszkadza mi delektować się grą, dialogami (przekomiczne, tak samo jak postaci), scenerią, zdjęciami, muzyką, no obłęd :D

ditta_2

^uwagaspojler> Możliwość spojlerowania na życzenie:przyjemne ale przy TP i postaci Lelanda warto nie wiedzieć "do", być porażonym jakMaddy zbiega z góry czując zapachu spalonego oleju. W przypadku Lelanda wpierw można wspołczuć niezwrównowazonemu i płaczliwemu ojcu w żałobie, potem zauważa się miny Boba za plecami wszystkich, szydercze i obłakańcze np ta w hotelu GreatNorton gdy Coop oznajmia, że o morderstwo podejrzewaja Bena.

ocenił(a) serial na 10
kallkall

Oglądam oba sezony przynajmniej raz w roku, najczęściej w grudniu, odcinek za odcinkiem. Żaden obraz filmowy nie dostarcza tyle rozkoszy co Twin Peaks.

williamblake_pl

przyjemność nieskończona>

użytkownik usunięty
sycomore

W pełni się zgodzę. Był, jest i będzie wiecznie młody. Co ciekawe, za każdym razem jak go oglądam, od nowa przeżywam i ekscytuję się wszystkimi wydarzeniami. Wciąga bezpowrotnie.

Przyjemność ale nie tylko. Za każdym razem robi mi się smutno, jak tylko słyszę tę wodewilową muzyczkę z konkursu, a już szczególnie jak Annie zostaje ogłoszona miss Twin Peaks.

ocenił(a) serial na 10
kallkall

Tak, Ed był wyjątkowo koszmarny..... strach się bać.

ocenił(a) serial na 10
kallkall

Dialog Kyle'a MacLachlana (agent Cooper) z przebranym za kobietę... Davidem Duchovnym:
- Myślałem, że nie interesujesz się już dziewczynami.
- Może i noszę sukienkę, ale majtki wkładam po staremu, jeśli wiesz, co mam na myśli.
- Nie bardzo.
:-)

I już jest dziwnie.
Dlatego ten serial jest jedyny w swoim rodzaju.
Dlatego jest ponadczasowy.

Na osłodę obrazek z epoki:
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones