PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878089}

Miasto jest nasze

We Own This City
6,9 3 455
ocen
6,9 10 1 3455
7,2 4
oceny krytyków
Miasto jest nasze
powrót do forum serialu Miasto jest nasze
ocenił(a) serial na 5
InFeS

Twórcą jest David Simon - to nazwisko jest dla mnie niczym znaczek jakości, więc na 100% będę oglądać. Natomiast przyznam, że mam pewne obawy.

The Wire powstał na bazie lat pracy Davida jako dziennikarza do Baltimore Sun. Zajmował się wówczas tematami przestępczości zorganizowanej, spędzał sporo czasu obserwując pracę policji (napisał nawet książkę Homicide: A Year on the Killing Streets, którą mam, ale niestety nadal jej nie przeczytałem). Protoplastą The Wire był serial NBC Wydział zabójstw Baltimore z lat 90tych. Te dwa seriale były tzw. serialami policyjnymi. Jasne, pokazywana była też niekompetencja i złe strony, ale ogólnie policjanci są pokazywani tam w pozytywnym świetle (są tymi "dobrymi", którzy walczą ze "złymi" - przestępcami). Natomiast We Own This City to serial, który powstał po pamiętnym 2020, czyli George Floyd, zamieszki BLM i cały shit który później z tego się rozlał. Nagle opinia publiczna odwróciła się od policji w USA, która generalnie cieszyła się dużym zaufaniem społecznym od czasów ataków 9/11. I oglądając trailer niestety odniosłem takie wrażenie, że ten serial wpisuje się w aktualny trend postrzegania policji jako zło wcielone i ciężko będzie tam o obiektywizm. Bo ostatnio wszystkim niestety kierują emocje, a nie logiczne myślenie (hasła"Defund the police" są tego najlepszym przykładem). Dodam, że sam Simon, choć gościa ubóstwiam w zakresie seriali, politycznie też jest dość mocno na lewo (co nie jest bez znaczenia w powyższym kontekście).

W każdym razie na ten moment, na podstawie trailera, mam takie obawy, że będzie to serial ideologicznie anty-policyjny.

Obym się mylił.

ocenił(a) serial na 6
InFeS

Odcinek już niestety nie..

recenzent_PL

No właśnie, odcinek jest już taki sobie. Liczyłem na wiecej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones