PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94193}

Moda na sukces

The Bold and the Beautiful
2,5 28 697
ocen
2,5 10 1 28697
Moda na sukces
powrót do forum serialu Moda na sukces

- każdy śpi z każdym (jedna osoba jest dla drugiej ojcem, wujkiem, dziadkiem, szwagrem, byłym mężem, bratem przyrodnim)
- ciągłe śluby i rozwody (głównie jednych i tych samych osób)
- jałowe rozmowy o jednym i tym samym
- częste badania na ojcostwo
- zmartwychwstania, amnezje, porwania, afery kryminalne
- jeden szpital, jeden detektyw, jedna knajpa
- otwarte drzwi podczas ważnych rozmów
- domy otwarte 24 h na dobę (może tam wejść każdy, kto chce i kiedy chce)
- podsłuchiwanie pod drzwiami
- zdjęcia stojące na wszystkich półkach i biurkach
- dziwny upływ czasu (szybko rosnące dzieci i niestarzejący się rodzice)
- przypadkowy seks (np. na imprezie Brooke uprawiała seks z chłopakiem swojej córki, bo obydwoje mieli maski na twarzy i się nie rozpoznali)
- przyjęcia (elegancko ubrani szwendają się w kółko z kieliszkami i powtarzają "wspaniałe przyjęcie, wspaniałe przyjęcie")
- rodzice wcale nie zajmują się dziećmi (widzą je raz na rok albo wcale. Nie wiedzą nawet dobrze, jak ich dzieci wyglądają. Dziećmi bez przerwy zajmują się opiekunki)
- sceny w szpitalu (gdy ktoś leży w szpitalu, to wszyscy go odwiedzają. I każdy przez cały odcinek temu nieprzytomnemu choremu chrzani za uszami: zostań z nami, nie poddawaj się, jesteś nam potrzebny, nie wyobrażam sobie życia bez ciebie, wszystko będzie dobrze, jestem przy tobie, walcz itd.)
- sytuacje typu "cudownie ocalony" (np. Ridge wpadł do pieca i żyje)
- magia spojrzeń (przerażona Brooke spogląda na Ridge'a, potem Ridge na Brooke, kamera znowu na Brooke, znowu na Ridge'a, znowu na Brooke, znowu na Ridge'a - i tak przez pół sceny)
- kłótnia o firmę (co tydzień ktoś inny jest właścicielem i co tydzień zmieniają podział udziałów w firmie)

użytkownik usunięty
Vanessa100

Masz rację całkowitą. Pięknie to ujęłaś. Powinnaś dostać nagrodę nobla serio ;).

ocenił(a) serial na 5
Vanessa100

I to jest właśnie piękne! ;)

elmoo_filmweb

Niepowtarzalny serial ;)

ocenił(a) serial na 1
Vanessa100

I to jest to!!! Uśmiałam się, czytając Twoją listę. Najlepsze jest to, że tak jest naprawdę;)

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

zabawne i prawdziwe :)

Vanessa100

Vanessa100 - doskonale obserwacje :)

Gdybys oglądała aktualne odcinki z USA to do tej listy mogłabys dodać decyzje o poślubienia innej osoby, bo aktualny narzeczony spóźnił sie 5minut na spotkanie na drugim końcu swiata :)

Paul_Tylo

gdzie mozna je oglada ?

Paul_Tylo

Dokładnie, to chore! Niby kogoś kocha, chce za niego wyjść, a jak ten się spóźni to tego samego dnia wychodzi za innego! To dopiero miłość :) Ja dziękuję mieć taką narzeczoną. Lepiej dla niego, że jest z innym. Do tego twarz kampanii, która promuje najlepsze wartości, niewinność, szacunek itp. i ma być wzorem dla młodych kobiet...

ocenił(a) serial na 1
Vanessa100

super podsumowanie :) dodałabym jeszcze ze akcja w serialu od odcinka do odcinka przesuwa się może maksymalnie o godzinę :D

just346

Akcja w zwolnionym tempie ;)

just346

Co się czepiasz. Serial 24 godziny też tak ma i nikt nie marudzi :D

Vanessa100

"- jeden szpital, jeden detektyw, jedna knajpa"

Jeden naród, jedna rzesza, jeden wodz :D

Vanessa100

Jak im sie udaje uniknac kazirodztwa to ja nie wiem..

ocenił(a) serial na 5
Vanessa100

dodałbym jeszcze, że postacie wybaczają sobie najgorsze świństwa po kilku odcinkach, kiedy normalnie zerwaliby więzi na lata i jeszcze to , że wybaczone świństwa sobie nawzajem wypominają przy kłótniach

użytkownik usunięty
feeniks

Też to zauważyłam. Normalnie ludzie potrafią ze sobą latami nie rozmawiać, a w MnS bohaterowie bardzo szybko sobie wybaczają i zapominają i żyją jakby nic się nigdy nie wydarzyło.

ocenił(a) serial na 10
Vanessa100

Zapomniałaś o teleportacjach :D Taka Stefa potrafi być w firmie potem w domu Nicka i wrócić do siebie podczas jednej sceny jak Ridge i Brook rozmawiają :p
Pamiętam jak kiedyś Bridget siedziała chyba 4 odcinki w szpitalu a u całej reszty Forresterów czas płynął normalnie.

Vanessa100

i powroty z zaświatów (przykład: Taylor)

marysia000_filmaniak

Przecież wypisałam "zmartwychwstania" :D

Vanessa100

nie widzialem nigdy ani 1 odcinka ale dziekuje ze strescilas mi ostatnie milion odcinkow i oszczedzilas 20 lat zycia

BriT

haha, to tak jak ja!, ale ocenę sobie podaruję. Dodam tylko, że był to ulubiony serial mojej kochanej Babci, która już niestety od kilkunastu lat nie żyje. Babcia włączała telewizor tylko raz w ciągu dnia, właśnie na ten serial :D (a telewizor był stary, bez pilota i musiał się jeszcze 'rozgrzewać' kilka minut, więc można powiedzieć, że był to taki codzienny rytuał).
Nie wiem, kto jest kim w tym serialu, ale trafiam tutaj raz na jakiś czas. Wczoraj obejrzałam film przygodowy pt."Sfinks" z 1981r. Grała tam jedna z aktorek z MnS - Lesley-Anne Down.

Ten serial przeżyje nas wszystkich !

użytkownik usunięty
Morenita

Oj tak, ten tasiemiec przeżyje nas wszystkich. On jest absolutnie niezniszczalny i nieśmiertelny. Wcale się nie zdziwię się,jeśli będą go kręcić przez następne 32 lata lub dłużej :D. Też czasem tutaj wpadam dla jaj,żeby się pośmiać. Dobrze,że powstają takie tematy. Tam jest tyle absurdów co nie miara!!

te w odcinku 3045 spadała szklanka ze stołu czy ona już dotknęła podłogi czy jeszcze

ocenił(a) serial na 1

Ten serial będzie trwał do końca świata i jeden dzień dłużej.

użytkownik usunięty
dingo21_filmaniak

Na koniec okaże się,że wszystko było snem jednego z bohaterów i po przebudzeniu,akcja rozpocznie się od nowa...

Vanessa100

te cechy to dowód na to, że świat mody na sukces i postacie w nim to simsy :D

użytkownik usunięty
Vanessa100

Haha,rozbawiłaś mnie tym postem :). Jak MnS jeszcze leciała na jedynce to kiedyś zdarzyło mi się czasem obejrzeć odcinek i zawsze,ale to zawsze bawiło mnie w nim to,że bohaterowie prawdy dowiadywali się,bo podsłuchali czyjejś rozmowy pod drzwiami oraz,że tam każdy jest z każdym. Brakuje jeszcze matki z synem itd. Chyba,że już to wprowadzili,co by mnie nieszczególnie zdziwiło. Także to,że dzieci szybciej się starzeją od dorosłych i ciągle jakiś facet jest wrabiany w ojcostwo. Myśli,że jest ojcem,bo ktoś sfałszował badanie DNA w laboratorium. Ten tasiemiec jest tak głupi,że aż chwilami śmieszny.

ocenił(a) serial na 3
Vanessa100

Jeszcze można dodać "Jeśli któryś z bohaterów zacznie spadać z dachu, to będzie tak spadał przez trzy kolejne odcinki.
" :D

użytkownik usunięty
trancefan1986

Taa. Tam jedna akcja ciągnie się przez 100 odcinków :P

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

Świetna lista! Warto jeszcze dodać, że przez wszystkie lata trwania serialu jedną postać odgrywał niejeden aktor/aktorka oraz, że kobiety częściej niż mężczyźni posuwają się do przemocy fizycznej (przeważnie policzkowanie).

użytkownik usunięty
bula97

Prawda. Dodam jeszcze coś o czym nikt tutaj nie wspomniał. Ludzie w MnS bardzo szybko dochodzą do zdrowia. W normalnym życiu dojście do uzdrowienia i sprawności(jeśli takowa została uszkodzona) wymaga czasu i nieraz długiej rehabilitacji. Zaś w serialu po powiedzmy 30 odcinkach chora osoba już jest całkiem zdrowa i nie widać po niej,że cokolwiek jej kiedyś było. Po prostu wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie.

ocenił(a) serial na 2

Albo gdy ktoś komuś "da po mordzie", nie przypominam sobie, żeby ktoś pobity z tego serialu miał jakieś ślady na twarzy (np. podbite oko).

użytkownik usunięty
bula97

Oni są po prostu niezniszczalni. Niczym ze stali. Nic po nich nie widać. Nawet jednego zadrapania czy blizny. Banał nad banałami. Można powiedzieć,że MnS to w pewnym sensie bajka.

ocenił(a) serial na 2

Banał, dokładnie. Oglądam urywki tego serialu na YT tylko "dla beki", bo logiki, ani żadnej wartości on nie ma.

użytkownik usunięty
bula97

Ja tak samo. Jak jeszcze serial leciał na jedynce to czasem go obejrzałam też "dla beki". Teraz także od czasu do czasu na youtube obejrze stare odcinki. Nie należy się doszukiwać w nim jakiejkolwiek logiki. Ja go traktuje jak coś dla pośmiewania się,np. z ich dialogów i problemów pt."kiedy w końcu wyjdzie na jaw,że X nie jest ojcem dziecka?". Włączam serial za 3 miesiące,a tam dalej nie wiadomo czyj to dzieciak:P.

ocenił(a) serial na 1

Niekoniecznie błyskawicznym. W MnS czas płynie inaczej. Jeśli ktoś potrafi spadać z dachu przez 3 odcinki (co normalnie trwa może 1 sekundę), to 30 odcinków może wynosić 3 lata naszego czasu.

użytkownik usunięty
dingo21_filmaniak

Teraz przeczytałam u góry o co chodzi z tym błyskawicznym tempem,bo już zapomniałam i jeśli chodzi o powroty do zdrowia to podtrzymuję,że rekonwalescencja w tasiemcu odbywa się w zawrotnej prędkości. Dzieci osiągają pełnoletność w 8 lat po narodzinach. Z kolei jedna scena często jest przeciągana do kilku odcinków(przynajmniej w latach emitowanych jeszcze w TVP1). Według naszego "ludzkiego" czasu,Brooke musiałaby mieć chyba z 90 lat.

Vanessa100

Pamiętam jak byłem łepek, lata 90' jak odwiedziło się rodzinę to babcia, dziadek, ciotka i mama siadali do stołu wł. TV kawka, ciastka wyczekiwanie na odc. wtedy wszyscy oglądali bo nie było za wiele kanałów, później czasy 2006r przyjeżdżałem ze szkoły siadałem do stołu obiad, matka odpalała TV - MnS leciała, zanim zjadłem odc. się skończył - byłem wtedy w temacie :) jak dzień świstaka, więc jakiś czas to trwało. Rok 2022 urlop w górach, pstrykam po kanałach patrzę MnS z ciekawości zostawiłem leciał odcinek za odcinkiem w miedzy czasie szykowanie się do wyjścia.. Temat jaki się przewijał to: jakaś babka z mężem nie mogą mieć dzieci więc wymyślają, żeby zapytać młodziutkiej siostry 18-19 letniej, czy nie zostanie ich surogatką, jej chłopak nie wiedział co o tym myśleć i taka paplanina przez kilka odc. - masakra.. aaa ze starych aktorów Brooke jeszcze grała :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones