PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 318
ocen
8,3 10 1 25318
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

Saga Norén

ocenił(a) serial na 9

Ona mnie znokautowała xD Doskonale wymyślona i odegrana postać :)
Reszta też daje radę, a po dwóch epkach mogę już chyba antycypować, że to kolejny skandynawski killer, który zostanie szybciutko poddany "konwersji" na potrzeby amerykańskiej tv ;> W sumie niepotrzebnie, bo serial nie ustępuje zaoceanicznym produkcjom na żadnym polu, no ale wiadomo, że muszą mówić po angielsku i nie ma w sprzedaży takich kubłów z lodami, które by wystarczyły na prawie dwugodzinny odcinek xD

Z niecierpliwością czekam na kolejny ep! :)

ocenił(a) serial na 8
TomHa

ale odcinków już wyszło 4

ocenił(a) serial na 9
biomek

Jak pisałem ten topic, to widziałem tylko dwa, teraz jestem po trzecim i Saga jeszcze bardziej zyskała na plus ;>
Sposób, w jaki skomentowała żarełko żony Rohde, był taki uroczy xD

ocenił(a) serial na 8
TomHa

Zgadzam się, świetna postać, a aktorka gra doskonale.

ocenił(a) serial na 10
TomHa

Oglądam 4 odcinek. Saga przechodzi samą siebie, rewelacja. Czasami tylko dziwi, jak została policjantką, z takim brakiem przygotowania tzw. "życiowego" (a propos; "niepisana umowa")

użytkownik usunięty
YoGi_11

To nie brak przygotowania "życiowego", tylko autyzm, a nawet powiedziałbym zespół Aspergera: brak umiejętności społecznych, specjalistyczne, obsesyjne zainteresowania i aleksytymia, moim zdaniem pasuje.

ocenił(a) serial na 10

Dzięki, masz rację. Opinię wyraziłem po 4 odcinku. Później pokazała co potrafi, jaką jest dobrą policjantką. Choć ten zespół o którym wspominasz dodaje jej uroku i sprawia że postać jest niesamowita. Bez tego byłaby po prostu przeciętna.

ocenił(a) serial na 10
TomHa

konwersja ma być, ale co ciekawe nie na potrzeby amerykańskiego widza, a .....europejskiego; niedawno wyczytałem, że swoją wersję serialu mają nakręcić chyba brytyjczycy [chyba w kooperacji z francuzami], a osią wydarzeń ma być tunel pod kanałem la manche; jeżeli zmienią postać głównego prowodyra to z chęcią się obejrzy

ocenił(a) serial na 9
dillinger79

O, to super, chociaż czy ktoś zastąpi Sage? ;>
A wyżej, z odcinkami, mi się pokićkało, bo oglądałem wersję z pięcioma, dwugodzinnymi odcinkami ;D

ocenił(a) serial na 10
TomHa

ja też w takiej wersji oglądałem

ocenił(a) serial na 9
TomHa

Nie chce mi się nowego wątku zakładać, więc: Serial super, a Saga? Boska. Trochę autystyczna, ale chciałabym być taka jak ona, w uproszczeniu: zgodna z prawem i z samą sobą i zero dylematów ( oglądnęłam 4 odcinki, jeszcze jeden przede mną, może się zmieni)
P.S. chyba zmieściłam się jednak w wątku:)

ocenił(a) serial na 10
gosia4

Saga była świetna; seks traktowała jako zwykłą czynność fizjologiczną, bez żadnych wzniosłości, kwiatków i trzymania się za rączkę; dla wielu facetów takie zachowanie to ideał ;))

dillinger79

tia... jedzenie też jest czynnością fizjologiczną, ale jednak jadamy nożem i widelcem, zaczynając od przystawki a kończąc na serach... choć oczywiście bywają faceci, dla których jedzenie rękami byłoby ideałem.

ocenił(a) serial na 9
andrzejesz

Własnie było widać jak chłop czuł się potraktowany jak zabawka. Wbrew pozorom faceci tez potrzebują czułości, zainteresowania etc. czegoś pomiedzy makabrycznym romantyzmem, a czystym mechanicznym seksem bez słowa

ocenił(a) serial na 8
zielonabanana

btw - jak się nazywała postać, którą Saga wyrwała w pierwszym odcinku w barze? i jak się nazywał aktor, który ją grał? nie mogę zidentyfikować.

ocenił(a) serial na 10
yrrah

tak samo jak w nastepnych. gratuluje uwagi. polecam 'dlaczego ja', jest latwiejsze w odbiorze.

ocenił(a) serial na 8
smertin

... że niby co? to na pewno odpowiedź na mojego posta? jak tak, to właśnie urodziło się milion szczeniaczków. ktoś, kto troszczy się o poziom mojej rozrywki zasługuje na czyste, zwierzęce szczęście :*****

ocenił(a) serial na 7
TomHa

Nie wiem czy już był podejmowany ten temat ale Saga przypomina mi bardzo Dr Temperance Brennan z Kości, też jest tak emocjonalnie jakby niedoświadczona ;)

ocenił(a) serial na 8
TomHa

Saga rewelacyjne odegrana, i to jej wiecznie zdziwione "TAG!" :-)

ocenił(a) serial na 9
TomHa

No nic, po drugim sezonie jestem jeszcze bardziej uzależniony od tego serialu i Sagi, więc chyba osiwieję jak Martin, zanim doczekam trzeciego sezonu! :D
Ech, oglądałem też rimejki, na potrzeby innych tv i żadna nie osiągnęła - moim skromnym zdaniem - tego poziomu, co skandynawski pierwowzór :) Oczywiście, pod względem technicznym wszystko jest si, ale brak tego klimatu tak charakterystycznego dla produkcji zza morza, brak tak wyrazistych postaci, brak Sagi ;D
Czekam zatem i powoli siwieję :D

TomHa

Mam pytanie, bo jestem dopiero po dwóch epizodach pierwszej serii, czy rozwiązanie sprawy skończy się na tej pierwszej czy też to samo śledztwo będzie w drugiej odsłonie?

wilczekstepowy

Ok, już wiem. Wszystko skończy się w pierwszym sezonie, czyli tak jak powinno być. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones