PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834179}
7,3 620
ocen
7,3 10 1 620
Motherland: Fort Salem
powrót do forum serialu Motherland: Fort Salem

Serial dla nastolatek

ocenił(a) serial na 6

Bardzo dobry technicznie, CGI jest także całkiem niezłe jak na serial, a sam koncept serialu niezwykle intrygujący. Niestety jeśli ktoś szuka tu ciekawego, dojrzałego sci-fi czy fantastyki to może się przeliczyć, bo jest on naszpikowany teen drama. Czasem postaci zachowują się bardzo infantylnie, do tego mechanizmy typu potęga miłości i przyjaźni, czy nastolatki ratujące świat i każda z nich jest wyjątkowa do tego stopnia, że dorośli nie mają szans.

Dodatkowo serial naszpikowany lewicową propagandą, która może odrzucać tych, których bardzo to boli (lesbijki / dwie matki, pięciu ojców / girl power / w zasadzie każda kobieca postać jest dobra, a villain to zawsze jest mężczyzna etc.). Mi jednak bardziej przeszkadzały te wybielania masowych morderczyń, które usilnie pokazywane są jako pozytywne charaktery w historii i nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny.

Jestem w trakcie trzeciego sezonu i tu już niestety mam wrażenie, że urok serialu zupełnie siada i scenarzyści nie mieli pomysłu co robić dalej. Szkoda, bo sam koncept wiedźm, które władają mistycznymi mocami i przeżyły do naszych czasów jest interesujący i otwiera wiele ciekawych furtek scenariuszowych i filozoficznych, który rozmiękczono teen dramą i potem zupełnie rozbito lewicową narracją, która jest tu wrzucona zupełnie bez logiki.

Na koniec dodam jeszcze, że polskie napisy także są chyba jednymi z gorszych technicznie jakie widziałem w profesjonalnym streamingu. Zdarza się, że jakieś teksty są nieprzetłumaczone, czasem błędne, a nawet niedawno trafiłem na linijkę o treści `(niewyraźne)`, gdzie sam swoim średniozaawansowanym uchem zrozumiałem co aktor powiedział (nie mówiąc o tym, że jak coś jest niewyraźne to zwykle się tego w napisach nie podaje).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones