PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789359}

Mustang: Duch wolności

Spirit Riding Free
6,3 243
oceny
6,3 10 1 243
Mustang: Duch wolności
powrót do forum serialu Mustang: Duch wolności

Zdecydowanie ten serial do mnie nie trafia. Być może powodem tego jest fakt, że jestem już dorosły i że wtedy, gdy byłem dzieckiem, znałem oryginalny film "MUSTANG Z DZIKIEJ DOLINY", który mnie zachwycał i oburzona mnie żałosne podpinanie się pod ten znany tytuł. Poza tym brak tu jakiekolwiek logiki. Bohaterki żyją w XIX wieku, a jednak zachowują się jak dziewczyny z XXI wieku. Do tego noszą spodnie w czasach, kiedy dziewczynom było to zabronione. Mówią w sposób współczesny, zachowują się w sposób współczesny, nawet mają współczesne problemy. Dodatkowo ciągłe podkreślanie wyższości dziewczyn nad chłopakami. Nie mówiąc już o tym, że mam naprawdę uwierzyć, że miłujący wolność Duch zostaje koniem głupiej, rozkapryszonej nastolatki, chociaż odmówił bycia koniem mądrego i dobrego Indianina? Nie mówię, że serial nie ma zalet, ale jakoś nie umiem chwilowo sobie takich przypomnieć. Widzę póki co wady, łącznie z samą animacją. Dlatego uważam, że DreamWorks powinien się wstydzić. Sięgnęli po ideał i go przerobili na badziew. Ideał sięgnął bruku.

kronikarz56

Nie jednemu psu Burek.
Co do Pana zarzutów, ma Pan rację. Jednak dziewczynki w wieku 7 lat uwielbiają ten serial. Warto ogladać z nimi i tłumaczyć sporo rzeczy.

ocenił(a) serial na 1
Indra_5

Muszę się z Panią zgodzić. Jako bajka dla dzieci, to i owszem, produkcja się całkiem nieźle sprawdza. Ale dorosły widz, a zwłaszcza fan "MUSTANGA Z DZIKIEJ DOLINY" będzie mocno zawiedziony. Ale w sumie racja, warto z dziećmi oglądać takie bajki i tłumaczyć im pewne rzeczy. Aby wiedziały, że dziewczynki na Dzikim Zachodzie nie żyły wcale tak, jak to pokazują w serialu.

kronikarz56

Mustang z filmu i serialu to nie ten sam koń. I dobrze, bo jakoś ciężko byłoby uwierzyć w taką zmianę nastawienia. Serialowy mustang to syn tego filmowego i klaczy Indianina. Sam serial to dziecinna wydmuszka dla 7-latek.

ocenił(a) serial na 1
Ivelise

Ciekawe podejście, w sumie jak najbardziej ma sens. To by wyjaśniało, czemu ten serialowy Mustang ma inne podejście do ludzi niż prawdziwy filmowy Mustang. Tak, to spojrzenie na tę historię brzmi bardzo ciekawie. Tak, serial to typowa bajeczka dla dzieci, pozbawiona głębszego sensu i znaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones