My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum 1 sezonu

Losy Babsi?

ocenił(a) serial na 7

Wie ktoś co się stało z Babsi? Ostatnia scena to gość ją opatruje, a potem mamy rozumieć, że zginęła?

ocenił(a) serial na 1
michul1987

Tak, Babsi ginie. W gazecie był artykuł o niej, po którym Christiane bierze dużą działkę

ocenił(a) serial na 9
michul1987

DJ jest metaforą śmierci. Ukazuje się w specyficznych fragmentach serialu, jego każdorazowe pojawienie się, interakcje z bohaterami zwiastują negatywne zdarzenia. Kiedy DJ zaczyna opatrywać Babsi, jej poranione, brudne ciało, wraz z jego dotykiem zaczyna się samoistnie "uzdrawiać", co symbolizuje bezpowrotną utratę jej zewnętrznej powłoki, przejście "na drugą stronę", ostateczną śmierć, której nieustannie pragnęła.

ocenił(a) serial na 3
Transcendentaly

Też na to zwróciłam uwagę! Chociaż ja nazwałam go aniołem śmierci.

ocenił(a) serial na 9
Transcendentaly

Masz rację. Wydaje mi się, że to również on goli włosy Alexowi krótko przed śmiercią.

ocenił(a) serial na 9
Igraine

Oczywiście pomyłka. Chodzi o Axela, a nie Alexa. Tak się pomylić i to w imieniu bohatera, który dostarczył mi najwięcej wzruszeń

Igraine

I przychodzi powiedzieć Christine, gdy leżała w szaletach ze ma iść do domu, ona go prosi o zabranie ze sobą (wzięła złoty strzał, żeby się zabić, ale to było za mało)

ocenił(a) serial na 7
Transcendentaly

ale dziwnie to zaprezentowali, niby uratowana, a potem sekundowe ujęcie na gazetę z którego nic nie można przeczytać. Potem scena pogrzebu ale taka z d.

ocenił(a) serial na 9
michul1987

W serialu fakty nie są podane wprost. Jest tu wiele metafor, a także scen surrealistycznych. Oczywiście ten kto zna książkę będzie zapewne odwoływał się do wydarzeń tam zawartych chociaż z fabuły filmu to bezpośrednio nie wynika. Porwanie Babsi miało miejsce jakiś czas przed jej śmiercią. I chociaż Christiane napisała, że dostała po tym wydarzeniu autentycznej szajby to jednak nie było ono bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Opierając się na opisie z książki zgarnął ją z ulicy alfons ponieważ narkomanki zaniżały ceny zawodowym prostytutkom. Była przetrzymywana przez trzy dni, torturowana i gwałcona.
Niestety po tym wydarzeniu nadal wystawała na Kurfürstenstrasse chociaż już była bardziej uważna.

ocenił(a) serial na 4
michul1987

Może być dla Ciebie z d* bo chyba przespałeś scenę - która pokazuje, jak dom w którym była opatrywana Babsi dryfuje na kawałku ziemi przez kosmos.

ocenił(a) serial na 9
michul1987

W realu Babsi, czyli Babette Döge zostaje znaleziona martwa 19 lipca 1977. Ponieważ była najmłodszą ofiarą narkotyków w Niemczech, miała zaledwie 14 lat, prasa dość sporo pisała na ten temat.
W książce zostaje nawet przywołany cytat z Berliner Zeitung - "Jednorazowa strzykawka z mlecznobiałego plastiku tkwiła jeszcze w lewym przedramieniu dziewczynki: uczennica szkoły podstawowej Babette D. (lat 14) z dzielnicy Schóneberg była martwa. Tę najmłodszą, jak dotąd, ofiarę narkotyków znalazł jeden z jej znajomych w mieszkaniu przy Brotteroder Strasse. Nadjy R. (lat 30) oświadczył funkcjonariuszom policji kryminalnej, że poznał tę dziewczynę w dyskotece Sound przy Genthiner Strasse. Ponieważ nie miała gdzie zanocować, przyjął ją do swojego mieszkania."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones