My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum 1 sezonu

Jak to było z końcu z Axelem i podsłuchiwaniem go przez Stasi?

Z tego co wiem Stasi działało w NRD, ale nie bardzo ogarniam temat i może podsłuchiwali też osoby w zachodnich Niemczech (?)

Na początku znajomości Axel mówi do znajomych, że "ściany maja uszy" i aby nie rozmawiali o polityce, potem przebłąkuje o Stasi, brzmi to jak żart albo teoria spiskowa. Kiedy umiera, dwaj agenci zdejmują słuchawaki i jeden z nich mówi "biedaczysko". Potem jeden z tych niby agentów stoi jako jedyny uczestnik na pogrzebie.

W obsadzie człowiek grający tę postać jest nazwany "Mistrz Locksmith". O co tu chodzi? Oczywiście wpadłam na to, że wątek moze być metaforyczny (jak z postacią DJ-a), ale nie mam żadnego tropu, jaka to może być metafora. Kończyłam oglądać serial późno w nocy i może coś ważnego przeoczyłam, będąc nieprzytomna (?)

Jakie macie pomysły?

VictoryDay

Przyjrzałam się uważnie i gość z rzekomego Stasi to nie ten z cmentarza. Na cmentarzu był pracodawca Axela od praktyk, nazwanie go mistrzem się zgadza.

Ale ponawiam prośbę o pomysły ze Stasi :)

ocenił(a) serial na 8
VictoryDay

Berlin Zachodni był otoczony NRD, więc jego mieszkańcy byli na wyciągnięcie dłoni przez Stasi.

tfardy81

ale czemu oni akurat jego podsłuchiwali?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones