My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum 1 sezonu

Ten serial jest tak przekolorowany i cukierkowy że aż się rzygać chce.
Obejrzałem z ciekawości bo chciałem zobaczyć czy ma choć trochę z prawdy zawartej w książce.
A nie ma praktycznie nic - poza tytułem i główną postacią (bo nawet inni maja pozmieniane imiona). Dobrze że chociaż ma kategorię 18+ (tylko kto to pilnuje z drugiej strony).
W książce i filmie z 1981 roku jest pokazane jakie to ćpanie jest straszne - ten bród, ból i cały syf, a tu wszystko kolorowe (nawet śmierć pokazana cukierkowo).
Oglądając film miałem z 14-15 lat (mam obecnie 44) i obraz pokazany skłonił mnie do tego żeby nigdy nie ruszać tego syfu. Tylko, że ja takich książek do tego wieku przeczytałem kilka (Pamiętnik narkomanki, Gady itp). Po drugie znam temat z własnych obserwacji - bo nawet w moim mieście na początku lat 90'tych były miejsca gdzie można było ćpunów zobaczyć na żywo. Raz zobaczone osoby na głodzie wbijają się w mózg na całe życie.
Mam tylko nadzieje że obecne pokolenie nastolatków odbierze ten film w prawidłowy sposób (ale biorąc pod uwagę intelekt obecnej "młodzieży" może być inaczej).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones