PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8047}

Nędznicy

Les misérables
7,9 3 879
ocen
7,9 10 1 3879
Nędznicy
powrót do forum serialu Nędznicy

Wie ktoś może, gdzie można obejrzeć mini- serial? Widziałam wersję dwu- częściową a z tego co czytałam, to istnieje jeszcze 6- godzinna.

Iskra01

Właśnie oglądałem oryginalną wersję 4-odcinkową. Wierz mi, nic nie tracisz nie oglądając oryginału. Cienkie to jak barszcz i zmontowane przez głuchego na gusta widowni. Montaż i reżyserka jest tak nudna, że można by to w pisfie w ramkę oprawić i podpisać - "tu zrobiono z Malkovicha i Depardieu dwóch idiotów". Aż dziw bierze, że to coś to serial z przełomu wieków. W porównaniu do "Monte Cristo" film jakże mocno zawodzi. Dwu-częściowa wersja powstała by spróbować zakryć ten blamaż. Przemontowano serial wycinając większość niepotrzebnych scen i wprowadzając trochę dynamiki, której zupełnie brak pierwowzorowi. Jeżeli scenariusz jest wierny fabule książki, to współczuję czytającym. Durne to i nienaturalne, a może tylko ten miałki serial pozostawia po sobie dużo do życzenia.

Jak dopiero zabieracie się do oglądania, oglądnijcie tylko dwu-częściową wersję.

szogun

Z tego co czytałam, wersja 4- odcinkowa jest jak dotąd najwierniejszą adaptacją książki, więc zapewne zawiera prawie wszystkie wątki. Czytałam dzieło Hugo i jest to jedna z tych książek, które mocno zapadły mi w pamięć. Może to wina reżysera, gdyż "Nędznicy" nie są, przynajmniej moim zdaniem, naiwną opowieścią. W dwu- częściowej wersji, którą oglądałam najbardziej zgrzytała mi gra aktorów, szczególnie Mariusza, z którego zrobili miałkiego barona. Chciałam obejrzeć wersję 4- odcinkową, gdyż byłam ciekawa jak przedstawiono pozostałe wątki. Mimo Twojej dość surowej opinii obejrzę mini- serial w nadziei, że nie jest tak źle, jak piszesz :)

ocenił(a) serial na 9
Iskra01

Mam tę 4-odcinkową wersję Nędzników, z polskim lektorem. Mnie się ta wersja bardzo podoba.

szogun

Szogun a gdzie znaleźć tę wersję 4-odcinkową ( trwa 6 godzin )? Szukam jej bo chciałbym obejrzeć po francusku. W internecie znalazłeś czy może oglądałeś na DVD?

jordanr

Nie podam Ci dokładnego linku (prawa autorskie, łamanie zasad filmwebu i inne pierdoły), ale na Zatoce Piratów jak wpiszesz oryginalny tytuł to znajdziesz. Jedyny problem to brak polskich napisów - ja korzystam z angielskich.

ocenił(a) serial na 9
jordanr

Mam tę 4-odcinkową wersję "Nędznicy" - z G. Depardieu i J. Malkovichem. Mnie się bardzo podoba.

ocenił(a) serial na 10
szogun

Nie powstała żadna 2 wersja! Polscy <debilni>dystrybutorzy postanowili pokroić serial i taką dali do gazety kiedyś tam. A oryginalną wersję trudno zdobyć. Ja tam Ci współczuję,że do tej pory nie przeczytałeś powieści. A jaką wersję językową oglądałeś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones