PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93837}
4,8 35 945
ocen
4,8 10 1 35945
Na Wspólnej
powrót do forum serialu Na Wspólnej

Wiem że jest osobny temat do absurdów. Ale myślę że ten absurd zasługuje na osobny temat. Osobiście jestem fanem Na Wspólnej i interesuje się polityką.

I jak sobie patrze na serial..to chyba producenci serialu nie mają zero pojęcia o polityce.

Zacznijmy od tego. Damian Cieślik jak zgaduje startował z okręgu warszawskiego (raczej inaczej nie jest), u nas w Polsce w wyborach do senatu jest system jednomandatowych okręgów wyborczych. w Warszawie są pięc okręgów wyborczych.

Dobra pomijając to że Na Współnej to osobne uniwersum, i w tym świecie nie ma PO czy PiS, ale mimo wszystko. Senator niezależny nie ma prawa wygrać w gorącym terenie wyborczym jakim jest Warszawa. Co jest absurdem.


Inna sprawa, Senatorzy...praktycznie gówno mają do gadania. Wręcz Izba Senacka praktycznie nie ma jakiekolwiek władzy. A od lat są dyskusji o usunięciu izby senackiej bo do niczego nie jest przydatna, de facto tylko dyskutują nad ewentualnymi poprawkami do ustaw które i tak sejm może odrzucic i tyko tyle.

A do Cieślika ciągle się jakieś lobby zwraca. Chocby ten gościu co oszukał Ewę, by senator Cieślik przyjął ustawę by jego firma czy tam szkoła mogla dostac odszkodowanie. Po pierwsze to jakiś absurd bo jeden senator nie ma takiej "władzy" (a Cieślik nie należy do jakiekolwiek partii) a po drugie... Senat gówno może zrobic z takimi ustawami by miec wpływ na dofinansowania unijne czy państwowe.


Ale największy absurd jest taki, że jakiś poboczny senator odwiedza Ministerstwa i tam dyskutuje z protestującymi ludźmi. Na litosc boską, senat w sprawie płacy minimalnej ma też gówno do gadania. Tymbardziej jakiś pojedynczy senator...po co on miał się zakładac że przeżyje za tysiąc złotych miesięcznie? Po pierwsze każdy polityk by to potwierdził że nie da się przeżyc za tysiąc złotych miesięcznie, więc co on miał udowadniać cały ten Cieślik? Po drugie, ludzie by się z tym zwracali do Ministra czy Posła, ale nie do Senatora.

Absurd. Producenci zupełnie się nie znają na politycę. Nie wiem, może w tym uniwersum Senat pełni rolę sejmu. Ale jeśli dobrze rozumiem że Na Wspólnej ma nie odbiegać od rzeczywistości, więc siłą rzeczy takie same zasady polityczne są w tym uniwersum NW.

O ile wątek z radnymi dzielnicy był jeszcze ok, to z wątkiem senatorskim kompletnie się skompromitowali. Mam nadzieje że producenci Na Wspólnej nie zaplanują zrobić Cieślika w przyszłości ministra/premiera/Prezydenta, to byłby szczyt szczytów. Prawda jest taki że taki Damian Cieślik jako polityk w realnym życiu nie miałby prawa istnienia w polskiej polityce.

ocenił(a) serial na 5
Sterstox

Racja , wszystko grubymy nićmi szyte, on ogólnie jest taki mało męski, taka ciapa, Monika go zdominowała, gość ewidentnie siedzi jej pod pantoflem.

nathalie34

Jak dla mnie to on akurat bardzo dobrze znosi te jej wszystkie zachowania i fochy i wgl. Ale ogólnie same wątki z nimi są irytujące.

ocenił(a) serial na 5
adamo001

Szkoda komentować jej występków, żonka senatora już urządza im dom w Brukseli, narwana , zakupiła sobie piękne kiecki z najwyższej półki . Padłam ze śmiechu , jak senator nie umie j. Angielskiego . To już najbardziej śmieszne z tego wszystkiego . He he.

nathalie34

Może jeszcze by mnie tak to nie śmieszyło, bo wiele ludzi z mediów i polityki angielskiego nie potrafi :D ale te napalenie Monisi, no ludzie. A gdzie ona ma czas na tego dzieciaka wgl...

Sterstox

No i wysyłają senatora Cieślika do Brukseli :D

Sterstox

Jeszcze kolejny absurd, który pokazali - Monisia będzie krzyczeć na Damiana, że ma jej nigdy więcej nie dotykać, bo zrezygnował z wyjazdu. Akurat na jego miejscu bym się cieszył. Już jakiś czas temu też taki numer wywinęła ostry, z jakąś testerką wierności chyba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones