PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87627}
7,5 1 327
ocen
7,5 10 1 1327
Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy
powrót do forum serialu Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy

Nudy,nudy,nudy

ocenił(a) serial na 5

Mimo czołówki polskich aktorów,dobrze oddanych realiów epoki ten serial cieżko się ogląda.Typowy przykład jak z dobrej rzeczy można zrobić pospolitego gniota.Przydługie dialogi,teatrala akcja.Ileż trzeba samozaparcia aby przebrnąć przez to "dzieło" tylko się pytam po co?W tym serialu zawarte są wszystkie grzechy polskiego kina.Jak go oglądam przypomina się to co Malkakiewicz mówił w Rejsie o polskim kinie:nudy,nudy,nudy

ocenił(a) serial na 7
thanau

Bo to jest serial dla lokalnego widza. Konkretnie widza poznańskiego tudzież wielkopolskiego. Pewnie dla kogoś z Krakowa czy Gdańska serial jest nudny, ale dla mieszkańca Poznania wprost przeciwnie, jest pasjonujący i bardzo wciąga :)

Richtie

Serial jest bardzo interesujący dla każdego, kto interesuje się historią Polski, niezależnie gdzie mieszka.

bemol33

Niemniej jednak z jakiegoś powodu historia naszego kraju dzieli się na ważną i nieistotną. Już pojutrze Pani Pohanke w głównym wydaniu Faktów, z miną wyrażającą gigantyczne zaparcia, ogłosi grobowym głosem kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. W grudniu o Powstaniu Wielkopolskim nie usłyszysz ani słowa, zamiast tego będą pierdoły o wyprzedażach w marketach (i to nawet nie w Polsce, a za granicą). Tym bardziej cieszy fakt, że powstał serial opowiadający o tej części naszej historii, nawet jeśli nie jest zrealizowany w w technologii super hd3d magic ;-)

ocenił(a) serial na 9
nbl_raziel

Całkowicie się podpisuję pod tym co napisałeś.

ocenił(a) serial na 8
nbl_raziel

Święte słowa.
Powstanie Wielkopolskie , Powstania Śląskie , kto dziś o tym pamięta ?
Napewno nie media.
Temat niechodliwy jak widać.
Ale nie tylko Powstania.
W maju ubiegłego roku dostałem ciężkiej ....wicy.
Była setna rocznica śmierci Bolesława Prusa.
Wszak jednego z największych pisarzy w tym kraju (że jednego z moich ulubionych to detal nieistotny)
Pies z kulawą nogą się o tym nie raczył nawet zająknąć.
Nie granda ?

nbl_raziel

Hehehe, te TVNowskie kurevvki na szkoleniach mają, że grobowa mina padniętej flądry wzbudza u widza lęk i hipnotyzuje- wiem bo mi kumpela mówila co tam staże jakieś miala (staż teraz wyglada tak, że student musi zapłacić, za to że pracuje). Mistrzynią w tej grobowej grotesce, jest blonndynka w wiecznej żałobie na TVN o 20:20 Czarno na Białym.

bemol33

Ja jestem z warszawy i oglądam po raz tysięczny.I nie nudzi.
Nie gińcie a żyjcie za wolną Polskę. Nie szablą a ekonomią-kulturą-gospodarką zwyciężajcie.
Może gdybyście nie uznawali go za nudny, ta polska byłaby inna.

ocenił(a) serial na 8
bemol33

Mieszkam na mazowszu i uważam że historycznie to bardzo dobry serial

Richtie

"Bo to jest serial dla lokalnego widza".
W takim razie ja jestem jakiś "nie bardzo", bo przez czysty przypadek trafiłem na ostatnio pokazywany odcinek i... oczarował mnie ten serial. Obsada wg mnie po prostu świetna, wszyscy grają wyraziście. Aż napisałem mail do Kino Polska i czekam na piątkowy, 9. odcinek.
Nie jestem jakimś pasjonatem i wielkim znawcą polskiej historii (niestety, z bólem przyznaję to; wiem, że to wstyd dla Polaka), a jednak serial spodobał mi się bardzo.

Przykładowo już dawno ujął mnie serial o "Panu Samochodziku" i aż żałuję, że dopiero niedawno sięgnąłem po książki z jego przygodami.

peace4all

Mnie ekranowy Pan Samochodzik jakoś nie porwał. Na książkach, z kolei, się wychowałem. Przeczytałem większość z serii po kilka(naście) razy.

ocenił(a) serial na 10
thanau

Całkowicie się z tobą nie zgadzam ten serial jest idealnym odzwierciedleniem sytuacji w Polsce w tamtym okresie i mentalności ludzi. Po prostu Wielkopolanie doszli do wniosku że lepiej gospodarczo pokonać zaborce niż walczyć bez przygotowania oraz nieudolnie

ocenił(a) serial na 10
thanau

Ogłądając ten serial ejsteś w stanie zrozumieć przez co przez 113 lat przechodziły rodziny, Nasi dziadkowie, pradziadkowie i jeszcze dalej. Serial jest może przynudny, ale w Wielkopolsce, walka z zaborcą z pomocą karabinu odbyła się dopiero w końcówce I Wojny Światowej i dzięki mozolności 113 lat niewoli jako jedyna była zwycięska, a ten serial w całości oddaje to o czym zapomina cała dzisiejsza Polska. Wielkopolanie wolność wywalczyli sobie sami!!!

ocenił(a) serial na 9
thanau

Komuś może się wydawać nudny- ale czym jest praca organiczna, praca u podstaw.... Zawiłości zakładanie spółek, towarzystw itd to niestety żmudna praca i mało w tym akcji, ale jest bardzo skuteczna. Może dzięki tej pracy Powstanie Wielkopolskie było jako nieliczne tak bardzo skuteczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones