PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 468
ocen
7,3 10 1 15468
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart
ocenił(a) serial na 6
Zaczytana_xD

I bardzo dobrze. Mimo że nie rozumiem bohaterów. Niby Maria kocha Franciszka, a Franciszek kocha Marię, ale nie przeszkadza to im w romansowaniu na boku...

ocenił(a) serial na 9
Herushingu

Też ich nie rozumiem... Mam pytanie: co to jest za piosenka która leci podczas gdy Mary i Bash się całują?

Alexandra123

Już służę pomocą.
The Donnies The Amys – King Of Norway

ocenił(a) serial na 9
ethelien_undomiel

piękne dzięki :D

ocenił(a) serial na 6
Herushingu

Ty tylko tak tłumaczysz, czy serio w polskich napisach stoi "Franciszek"?

nikike

To zależy, w czyich napisach. Raz jest tak, a raz inaczej.
Niektórzy mieszają imiona, Francisa tłumacząc na jego odpowiednik polski - robią z niego Franciszka, równocześnie pozostawiając imię Marii bez tłumaczenia, jako 'Mary'. To tylko przykład, takich przeciwieństw i niespójności jest więcej, i wygląda to co najmniej śmiesznie. Albo tłumaczymy imiona (pozostawiając te, które nie mają swoich polskich odpowiedników w najświętszym spokoju), albo nie tłumaczymy ich wcale.
W światku tłumaczy i lingwistów od lat istnieją spory na ten temat. Jedni twierdzą, że imiona i nazwy własne powinny być tłumaczone, inni, że nie powinny. Nie ma żadnej 'odgórnej' reguły.
Osobiście wychodzę z założenia, że żyjemy w Polsce, więc to, co się da, powinno być przetłumaczone na j. polski. I tak też tłumaczę.
Ale co kto lubi :)

Zaczytana_xD

A ja napiszę tylko tyle : w mordę jeża - nareszcie się Bastuś wziął do roboty !!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

Jest już może gdzieś dostępny odcinek z napisami ?

użytkownik usunięty
yuukii

nie moge nigdzie znalezc :(

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

wiadomo kiedy będą napisy ? :D

zakochana2302

Wiem, że zazwyczaj były w piątek wieczorem, ale dzisiaj trochę mi się plany poplątały, postaram się jutro .

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

super :D dziękuję :)

ocenił(a) serial na 8
zakochana2302

Napisy już są. Odcinek można pobrać na chomiczku (mp20).

Zaczytana_xD

w końcu mam nadzieje że ten wątek w następnym odc będzie kontynuowany :D

ocenił(a) serial na 10
likilaka

ja mam nadzieję, że nie tylko w przyszłym, że nie będzie tak jak z Thomasem na 2 odcinki, tylko ich wątek będzie się przęciągał na przestrzeni całego sezonu :>

AnonymusX

też mam taką nadzieję :D uwielbiam Sebastiana!!!

ocenił(a) serial na 10
smerelerk

osobiście jestem fanką M i F i szkoda mi się zrobiło jak w ostatnim odcinku widać było, że Francis serio coś do niej czuje, oparł się Olivii i poszedł szukać Mary i zobaczył to, co zobaczył :c

AnonymusX

Właśnie podobno ten miłosny trójkąt ma być jednak gdzieś zepchnięty, przynajmniej tak w jednym z wywiadów mówił Torrance .

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

szkoda :(( bo jakoś bardziej przekonuje mnie Bash niż Francis :) ale to tylko moje subiektywne odczucie :)

zakochana2302

Nie tylko Twoje :) Też o wiele chętniej widziałabym Marię u boku Sebastiana...

ocenił(a) serial na 10
ethelien_undomiel

cieszę się że ktoś podziela moje zdanie :*

zakochana2302

te mam takie odczucia :D choć lubię Francisa to wolę Basha mam nadzieje że jego wątek z Marią będzie ciągnięty dalej :]

likilaka

mam wielką nadzieje że to się przedłuży wole bardziej Basha i Mary z sto razy obejrzałam moment tego pocałunku

nuddlepie

ja tak samo :D zdecydowanie TeamBash :D

Zaczytana_xD

Jeśli ten serial ma coś wspólnego z tzw "prawdą historyczną" poza imionami bohaterów, to przecież wiadomo, że Maria poślubi Franciszka a on rok po ślubie umrze na gruźlicę. Potem Maria hajtnie się z jakimś innym kolesiem i po wielu perypetiach wróci do Anglii gdzie zostanie uwięziona, oskarżona o spisek przeciw Elżbiecie i ostatecznie ścięta :)

Assillia

Jakby tak to ująć :) Franciszek zmarł po dwóch latach małżeństwa, tak w woli ścisłości, ale po roku panowania jako Król Francji.

Zaczytana_xD

oj tam oj tam ale się hajtneli a on wkrótce zmarł :) więc nie żyli długo i szczęśliwie.

Assillia

Nie no nie mówię , że nie, bo wszyscy widzą, że tak to się skończyło, ale chodzi mi o to, że kto tam wie jak bd chcieli to pociągnąć w serialu, to dwa lata zawsze lepiej niż rok ;p

ocenił(a) serial na 7
Zaczytana_xD

smutne to trochę..
pewnie w serialu będą to próbowali jak najbardziej załagodzić, z względu na licznych fanów i młodych widzów.

ocenił(a) serial na 4
Diablicaaa

Z drugiej strony wybrali królową znaną właśnie z tragicznego życia -czyli szczęśliwe zakończenie nie jest celem.
Ale chyba jednak możliwe są dwie opcje by uniknąć smutnego końca:
- serial nie dotrze do momentu śmierci Franiszka lub (co bardziej prawdopodobne) zostanie anulowany przed niewolą Marii.
- skoro już mamy motyw fantastyczny, to dlaczego nie zrobić historii alternatywnej? Może duch zamku lub upiory z lasu uratują Franiszka przed chorobą? A później puśćmy wodze fantazji...

matips

No i miejmy nadzieję, że któraś z tych właśnie opcji zostanie wykorzystana.
Oby ta druga. Fantazja to bardzo dobra rzecz...

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

Nie spodziewałam się ,że to nastąpi i to tak wcześnie :)) Kiedy Francis zaczął szukać Mary już domyśliłam się co się święci .Przewijałam scenę chyba z 6 razy . Uwielbiam Basha <3 Chociaż teraz pewnie przez jakieś 4 odcinki Mary bd miała wyrzuty sumienia . Wkurza mnie Francis , jak zwykle niezdecydowany , najpierw nie chce Mary potem chce potem znowu nie i tak w kółko ;/ Jak zobaczyłam Olivię od razu wiedziałam ,że coś knuje ladacznica jedna :P

ocenił(a) serial na 7
JuuudiXOXO

Bash jest szekszi, i pasuje do Mary ;d
Franciszek tez niezly ale Bash ciut lepszy na moje oko.
Oliviaa.. wiedziałam, że coś planuje, niby taka niepozorna ,a królowa ją wynajęła.. ale Mary się domyśliła pod koniec odcinka bylo.

JuuudiXOXO

http://25.media.tumblr.com/7e56ee53ae3b46eb703134789fe62790/tumblr_mwfem4gZsh1r9 4ikjo1_250.gif ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones