PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 466
ocen
7,3 10 1 15466
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

Nie wiem czy to tylko mi sie tak wydaje, ale jak dla mnie serial wygląda jakby był nakręcony dla takich trochę pustych nastolatek. Myślałam, że skoro historia ciekawa, to i serial będzię interesujący, ale póki co to taki.. głupkowaty i płytki mi się wydaje. do najlepszych bym go nie zaliczyła. ale to tylko moje spostrzeżenia..

Merlin991

To chyba dobre określenie.
Klimat zupełnie współczesny, ani trochę nie przypomina tego z XVI, który można zobaczyć w wielu innych filmach o tej epoce. Dużo się naczytałam o tych postaciach historycznych, ale ci z serialu ani trochę mi ich nie przypominają. Mam wrażenie, że oglądam serial o fikcyjnych postaciach.
Maria z serialu to nie ta Maria, królowa Szkotów, królowa Francji, która została ścięta, a Franciszek to nie ta postać historyczna - wątła, chorowita itp. Nawet fabuła jest jakby czystą fantazją w większości.

Najbardziej jednak nie mogę patrzeć na stroje Marii i innych dziewczyn. Współczesność bije po oczach. Większość sukni mogłyby założyć współczesne aktorki na galę oskarową i to bez żadnej przeróbki. Co ciekawe, niektóre postacie mają stroje całkiem "z epoki". Wiem, że niby stroje dla Marii projektował A. McQueen, ale bez przesady! To serial historyczny, nie współczesny.

Gdyby nie te wady, to chętniej oglądałabym ten serial, gdyż większość filmów o Marii Stuart pokazuje jej życie w Szkocji i lata więzienia w Anglii.

ocenił(a) serial na 6
Seiya

zgadzam się, że dokładnie to samo pomyślałam, że to serial dla gimnazjalistek.

główny powód dla którego go oglądam to właśnie STROJE.
jestem w nich zakochana! marzę o niejednej sukni czy opasce czy innym dodatku.

Nie myślę o tej produkcji jako o serialu historycznym w najmniejszym stopniu. choć muszę się przyznać, że zmotywował mnie do sięgnięcia do historii, żeby się dowiedzieć jak to wszystko dokładnie wyglądało.
I gratuluję Megan Follows takiej roli:)

Seiya

Nic dodać, nic ująć. Ucieszył mnie serial o latach spędzonych we Francji, ale te stroje, fryzury i zachowanie...

ocenił(a) serial na 3
Seiya

Mnie również najbardziej drażnią stroje. Maria jest najczęściej ubierana na modę hiszpańską i to uwspółcześnioną. Była przecież królową Szkotów, ale ani razu nie widać jej w stroju nawiązującym do kraju z którego pochodzi. Zamiast zaprosić do współpracy projektantów z domu mody Alexander McQueen (ten, gdy zaczęto serial kręcić już nie żył) to wzięto gotowe suknie. bije po oczach strasznie ten kontrast i nieadekwatność strojów do epoki - zwiewne suknie, albo zbyt opięte i dopasowane syreny, całkowicie odsłonięte ramiona, biżuteria też na ogół współczesna.

Bardzo lubię mariaż mody i produkcji kostiumowych, jak było w przypadki "Anny Kareniny" (reż.Joe Wright) gdzie zdaje się współpracowali z Diorem czy "Wielkiego Gatsby`ego" (reż. Baz Luhrmann) gdzie biżuteria zaprojektowana została przez Tiffany & Co, ale tu nikt się nie postarał, żeby to wszystko ze sobą współgrało.

Seiya

Są jeszcze jakies inne seriale lub filmy o Mari Stuart?

Seiya

Czy są jeszcze jakies filmy lub seriale o Mari Stuart?

kinga_23_filmweb

Oczywiście, że są. Większość głównie o Elżbiecie ale Maria się tam przewija. Zresztą o samej Marii tez jest kilka filmów.

Seiya

Do krytyki dodala bym jeszcze infantylne dialogi. Nie trzeba tlumaczyc mi spraw podstawowych i podawac lyzka oczywistych prawd.

Merlin991

nie podoba mi sie ten serial , Maria niby kocha franciszka a on ją a sie zdradzali co to za milosc jak sie zdradza ;p nie lubie tego serialu i tego akcentu Marii .

MrsVampire

Mnie właśnie te zdrady odrzuciły. Ogólnie mnie się podoba połączenie historii ze współczesnością. Tak jak te piosenki, też mają dla mnie urok. Uważam, że nie powinniśmy brać tego serialu na serio. Mi to się kojarzy z funficiem prawdziwej historii i akurat to mi przypadło do gustu. Ale bardzo nie podobają mi się te zdrady, tak, że przestałam oglądać Oo Nie wierzę w coś takiego i moim zdaniem to strasznie ryje banie młodym pokoleniom co szkoda. Zastanawia mnie tylko jak to wygląda dalej. Dalej się zdradzają etc? Coś się zmieniło? Bo przestałam oglądać i nie wiem czy wrócić do serialu Oo Zatrzymałam się na drugim sezonie Oo

użytkownik usunięty
MrsVampire

Są rodzaje miłości, gdzie ludzie się zdradzają. Mnie by osobiście krew zalewała na zdradzanie przez ukochaną, ale takie rodzaje związków istniały i zawsze będą istnieć.

Merlin991

Stroje zupełnie mnie dobiły. Oczekiwałam pięknych sukni, klimatu XVI wieku i gorzko się zawiodłam. W dodatku -dodanie do serialu historycznego współczesnych piosenek jako ścieżki dźwiękowej jest absolutnie karygodne jak dla mnie :/

LittleVampire

Najlepsze było jak w scenie gdy Maria i Bothwell (4 sezon) wpadli do rzeki i Maria miała zdjąć mokra suknię. suknia nawet w klimacie XVI w. ale jak ją zdjęła to zamiast tradycyjnego sznurowanego białego gorsetu z wystającą spod niego halką/koszulką ukazał się gładki granatowy top w formie gorsetu w dodatku bez żadnych ramiączek! Całkiem współczesny.Profanacja modowa!

Merlin991

A ja jestem już daaawno po gimnazjum, liceum i serial uwielbiam :) Jestem zwolenniczką seriali, filmów i książek historycznych, więc byłam w lekkim szoku kiedy obejrzałam pierwszy odcinek, ale muszę powiedzieć szczerze, że urzekł mnie właśnie ten "nowoczesny" klimat serialu: stroje, ścieżka dźwiękowa. To jest coś innego, coś dostosowanego w odbiorze do dzisiejszych czasów, mam wrażenie, że w zamyśle twórców miało to być takie pokazanie, że świat nastoletniej Marii i jej dam dworu nie różni się aż tak bardzo od świata współczesnych nastolatek/młodych kobiet, też jest barwny i zakręcony, a nie - ponury, spędzony na całodziennych modlitwach w obskurnych komnatach, jak to sobie wyobraża wiele osób.

Może wątki miłosne są bardzo wydumane, ale nie to mnie kręci w Reign. Podoba mi się motyw tego, że to nie władza dostosowuje się do nas, a my musimy dostosować się do władzy (widoczne niemal przy każdej serialowej koronowanej głowie: Maria, Franciszek, Katarzyna, Król).

Dorośli mają w zwyczaju oceniać rzeczy na podstawie doświadczenia, a nie obserwacji. Czasami może nie warto na siłę spoglądać na coś "dorosłym" okiem, tylko pozwolić sobie cieszyć się detalami i odkrywać różne aspekty, co - gwarantuje - lepszą zabawę i mniej zawodu. :)


missavery

Całkowicie się zgadzam. Ja jestem na studiach, serial odkryłam w tym roku i uwielbiam go. Moja mama z ciekawości obejrzała 1 odcinek i teraz sama ogląda tak jej się podoba. Serial ma swój własny niepowtarzalny klimat. Stroje, które wykorzystują w serialu bardzo mi się podobają, a muzykę uwielbiam. Parę rzeczy z historii Marii zmienili, ale co z tego? Oglądałam film o Marii Stuart, nie pamiętam tytułu, historia była przedstawiona bardzo dokładnie, ale film nie był ciekawy.

Co do seriali dla gimnazjalistów to ponoć wszyscy uwielbiają "Szkołę", co akurat dla mnie jest beznadziejne.

ocenił(a) serial na 8
missavery

Ja już jestem trochę lat po studiach i najbardziej podoba mi się ta nastoletnia słodka/młoda miłość Marii i Franciszka, taka młodzieńcza, dobra i naiwna. Oczywiście wszystko się potem zmienia ale pierwszy i trochę drugiego sezonu to było przesłodkie :)

Ale zgadzam się z ludźmi tutaj, na początku byłam niemile zaskoczona i też uważałam ten serial za syf dla nastolatek ale dałam mu szansę i nie żałuję...

Hagraven

Jak dla mnie ta ich miłość jest trochę obrzydliwa, w postacie wcielają się dorośli,
więc wszystko jest super estetyczne, całują się, mówią piękne wysokie słowa, uprawiają seks, są bardzo napompowani w tej miłości, a tak naprawdę kiedy ona za niego wyszła miała 16 lat a on 10, kiedy wyobrażasz sobie 16latkę i 10latka w łóżku to już nie jest taki przyjemny widok...

użytkownik usunięty
Merlin991

Na bezrybiu i rak ryba. Aktorzy źle nie grają, da się niektórych polubić, a patrząc na niektóre rzeczy z przymrużeniem oka, jest w porządku. Serial generalnie przyzwoity. Na pewno do obejrzenia.

użytkownik usunięty

A nie jestem bynajmniej ani nastolatką, ani płci żeńskiej w ogóle, a do pustych również bym się nie zaliczył. ;-)

ocenił(a) serial na 8
Merlin991

Pierwsze odcinki sa ciezkie do przetrwania, to prawda, ale z kazdym odcinkiem serial sie rozkreca.

ocenił(a) serial na 8
Merlin991

Ja po finale 2 sezonu obrażam się na ten serial za to jak potraktowano Katarzynę i pipowatość Franciszka....

Merlin991

Ja oglądam tylko dla wspaniałej Katarzyny Medycejskiej w której rolę wcieliła się Megan Follows :)

ocenił(a) serial na 3
Merlin991

Święte słowa. Dawno nie oglądałam takiego słabego serialu. Nawet dla świetnej Megan Follows nie mogę skusić.

Merlin991

Mam to samo wrażenie - muzyka, zachowanie aktorów, wątki, akcja, wszystko jakby w jakimś głupiutkim serialu dla nastolatek. Jednak z jakiegoś powodu chce mi się co jakiś czas do tego wracać, choć szlag mnie trafia czasem podczas oglądania, to robię przerwę i oglądam dalej...

ocenił(a) serial na 2
Merlin991

Najbardziej drażniło mnie ich współczesne zachowanie, wygląd i teksty w stylu "you're an ass" etc... No żenada, brakowało tylko "yo, man!" i jarania blanta w krzakach :P
To chyba najgorszy serial jaki miałam okazję oglądać, nic gorszego w tym momencie nie przychodzi mi do głowy. Klimatem kojarzy mi się raczej z Sagą Zmierzch, 50 twarzami jakiegoś gościa i tak dalej. Czy to aby nie było tworzone na podstawie jakiejś grafomańskiej powieści inspirowanej jedynie historią? :)
Jakby nie było - wyszedł chłam.

Merlin991

Zgadzam się, serial robiony pod gimnazjalistów. Obejrzałam kilka odcinków i waham się czy kontynuować... Jedynym plusem są stroje, które choć nie są historyczne, robią wrażenie.

[ MOŻLIWY SPOJLER ]
Czy ktoś mi wyjaśni co to za wątek tej tajemniczej postaci, która "daje o sobie znać" królowej? Jak dla mnie ten wątek jest zupełnie niepotrzebny.

ocenił(a) serial na 4
Merlin991

Dla mnie ten serial jest kiczowaty. Obejrzałam pierwszy sezon licząc, że może coś się polepszy, bo przecież skąd taka wysoka ocena ? Nic nie przypomina tutaj historii bohaterów, nie licząc imion.

Dla mnie najgorsza jest ta nieudolnie skonstruowana emocjonalna gra. Tu się każdy w każdy zakochuje w 5 sekund, Maria nie żywi żadnej urazy do Królowej, która próbuje ją zabić w każdym odcinku, nie ma napięcia w tym serialu, kiedy po raz kolejny spiskują, (mimo, że muzyka nam sugeruje jakby napływające napięcie...) jestem naprawdę rozczarowana. Liczyłam na dobry historyczny serial.

Merlin991

Też uważam, że to serial dla nastolatków, byłam strasznie rozczarowana.. W dodatku te stroje i cała charakteryzacja, aż serce boli, jakby kilka dziewczynek postanowiło przebrać się za księżniczki, zero klimatu. Nie da się tego oglądać.

ocenił(a) serial na 3
Merlin991

taaaaak, dokładnie, również jestem rozczarowana, muzyka, kostiumy, gra aktorska - słabiutko, szkoda, bo historia fajna i z potencjałem

ocenił(a) serial na 2
Merlin991

Oj dokładnie , przy tym to nawet słaba Victoria to arcydzieło

ocenił(a) serial na 4
Merlin991

Niestety muszę sie zgodzić, serial jest infantylny i naiwny. Postacie - zwłaszcza Maria i Franciszek - są nudne, mdłe i bez charakteru, a fabuła (mimo wielkiego potencjału) bez polotu.

Merlin991

Myślę, że serial o nastoletniej Marii Stuart jest raczej dla nastolatków... Damy dwory to zwykłe psiapsiolki, książęta to poznane na imprezie chłopaki. Moja nastoletnia pasierbica jest zachwycona tym serialem, ja w trakcie seansu staram się zmywac naczynia...;)

Merlin991

Mam takie same odczucia - serial dla nastolatek, obejrzałam 3 odcinki i czuję się zniechęcona. Stroje, dialogi, muzyka - w ogóle nie ułatwiają wczucia się w klimat średniowiecza.
Nie mogę oprzeć się porównaniu tego do Pamiętników Wampirów, które kojarzą mi się ze sztywnymi dialogami i męczącą fabułą.

renelice

Mam dosłownie takie same odczucia i też mi się od razu skojarzyło z Pamiętnika i i z Plotkara.. Takie teen drama stylizowane na dawne lata. Kiszka dla młodych dziewczyn które chcą popatrzeć na romansidla, sukienki i posłuchać nowoczesnej muzyki

ocenił(a) serial na 10
Merlin991

Boże ludzie bo przecież to jest serial dla nastolatków! Wypadałoby sie najpierw zapoznać z jakimikolwiek źródłami, żeby zdać sobie z tego sprawę. To nie jest nawet serial historyczny, więc mocno współczuje jeżeli ktoś nie potrafi czytać lub dostrzec różnicy. Serial jest fantazją reżysera, to fabularyzacja, i w żadnym stopniu nie ma odzwierciedlać historii! Więc te wasze dywagacje i żale historyczne są totalnie bezpodstawne. Historia Marii i Franciszka to tylko i wyłącznie inspiracja! Projektantką strojów jest Markworth-Pollack która również stylizowała aktorów z NASTOLETNIEJ serii Gossip Girl i dzięki wlasnie tym uwspółcześnionym strojom chciała trafiać do młodych widzów! Ubrań nie projektował Alexander Mcqeen, stroje pochodzą z wybiegów haute couture lub znanych sieciówek. Taki był zamiar! Zapoznanie się ze źródłami naprawdę nie gryzie. Wizją reżysera była koloryzowana historia podpięta pod czasy współczesne, a serial jest skierowany do młodszych odbiorców. Z tego tez powodu tytuł w języku polskim został przetłumaczony jako Nastoletnia Maria Stuart, co jest poprawną transformacją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones