PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100434}

Neon Genesis Evangelion

Shin Seiki Evangerion
8,1 16 209
ocen
8,1 10 1 16209
Neon Genesis Evangelion
powrót do forum serialu Neon Genesis Evangelion

Moje pierwsze anime

ocenił(a) serial na 10

Witam, wczoraj skończyłem Neon Genesis Evangelion - razem z pełnometrażowymi filmami z lat 90 oraz serią Rebuild of Evangelion. Zdania na temat tego anime są podzielone, jedni twierdzą, że nie jest to nic specjalnego, a drudzy uważają, że jest to arcydzieło. Gdy byłem w podstawówce, jakoś 8-10 lat temu Hyper emitował NGE. Obejrzałem kilka odcinków, a z tamtego czasu pamiętałem tylko opening, anioły, a także postać Asuki (z końcówki anime, z wielką depresją, a nie jako zarozumiałą nastolatkę). Ostatnio natknąłem się na opening na youtube i wspomnienia wróciły. Postanowiłem, że powrócę do przeszłości i tym razem obejrzę wszystko. Prawdopodobnie przez to, że jest to dla mnie pierwsza tego typu produkcja uważam, że Neon Genesis Evangelion jest genialne. Zżyłem się z bohaterami już od pierwszych odcinków, a fabuła, mimo że trudna, jest niesamowita. Znam siebie i wiem, że żadne inne anime, które obejrzę w przyszłości nie będzie tak dobre (dla mnie) jak NGE. A co do końcówki, jako iż przez cały czas chciałem happy endu, to jestem zadowolony :)

ocenił(a) serial na 6
puhe11

No niestety to nic specjalnego. Nie oglądałem tego jako dzieciak ale oglądam teraz. Fabuła w większości czasu jest bardzo infantylna i sprowadza się do jakiś bezsensownych sprzeczek.

Nie widzę w tym jakiejś większej głębi a owe anioły to kolejni przeciwnicy do skasowania rodem z Generała Daimosa.

Dzieciaki które mają po 14 lat mają całą masę erotycznych scen i kierują dziwadłami. Rozumiem dlaczego to zdobyło taką popularność było kierowane do właśnie takiego odbiorcy.

Na plus wychodzą całkiem niezłe animacje.

Ale jakbym miał porównać to np do np Guyvera to ten drugi jest 100 razy bardziej ciekawszy i lepszy no fabularnie niszczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones