PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142305}

Nera, księżniczka Oceanii

The New Adventures of Ocean Girl
7,9 87
ocen
7,9 10 1 87
Nera, księżniczka Oceanii
powrót do forum serialu Nera, księżniczka Oceanii

jak nikt nie pamieta ja pamietam i 4 inne osoby leciało to dawniej na Tele 5 kultowa bajka mało znana

zapraszam odcinki online po Angielsku (Australijsku :P)
http://www.youtube.com/profile?user=mycartoonshow&view=videos

vegeta391

Ja pamiętam również z Tele 5 z lektorem. W 2002 (lub 2003) TVP2 to emitowało, nie wiem w jakiej wersji.
Obecnie ten serial jest emitowany w KidsCo (którego nie mam) z miernym dubbingiem. Mam tylko jeden odcinek po polsku z dubbem.

ocenił(a) serial na 7
Cyril_Sneer

Na tvp2 było z dubbingiem

Night_Shojo

a czy ktoś ma choc fragment z tym dubbingiem? chce uslyszec jak to brzmi

użytkownik usunięty
Thumbelina

Ja mam z dubbingiem, ale na VHS. Muszę powiedzieć, że polska wersja nawet niezła.

ocenił(a) serial na 10

Moglabys wrzucić na YT albo na Kreskóweczki

ocenił(a) serial na 10
Brandon568

Dziś mi się śniła księżniczka Nera więc bardzo proszę o wstawienie odcinka do Internetu

ocenił(a) serial na 10
Night_Shojo

To prawda:-)

ocenił(a) serial na 10
Cyril_Sneer

To była jesień 2002

ocenił(a) serial na 10
vegeta391

Rzeczywiście, w porównaniu z resztą bajek które miałem przyjemność lub nieprzyjemność oglądać ta była po prostu świetna.
To było to. Wreszcie jakaś odmiana po niezliczonych amerykanizmach, anime i innych pokemonach. Prawdziwa perełka.
Mam co prawda pewien sentyment do Australijczyków, co może wpływać na moją ocenę, mimo wszystko uważam że stworzyli dzieło sztuki.
Muzyka cudna, idealnie komponowała się z obrazem, dopełniała wrażenie egzotyki.
Zapierające dech, plastyczne animacje, wyraziste charaktery bohaterów, nieoczekiwane zwroty akcji - wspaniała pod każdym względem.
Planeta Oceania była niesamowita. Oryginalna fauna, flora, zamieszkujące ją rasy... zwyczajnie żyła własnym życiem. Raj dosłownie.
Królewski pałac - nigdy nie widziałem wcześniej czegoś podobnego.

Sama Księżniczka... ach, poezja.

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

I teraz ten temat jest przenicowany...Nie no wspaniała recenzja

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

Nieoczekiwane zwroty akcji... Ciężko się nie zgodzić.Dla mnie najbardziej nieoczekiwany zwrot akcji był wtedy jak Galiel w ostatnim odcinku zdobył wszystkie cztery kryształy a Nera i przyjaciele mu je odebrali za pomocą siły umysłu

ocenił(a) serial na 10
Brandon568

Niestety była jedna wpadka.Nera była bratanica króla Nemona a on twierdził że jest z prostego ludu

Brandon568

A wiesz ja to pamietam od dziecka, ze sila przyjazni mozna pokonac najwieksze problemy. Te scene pamietam od 20 lat takie na mnie wrazenie wtedy zrobila.

ocenił(a) serial na 10
MelanieJoyce

A to było na TVP 2 czy na Tele 5?

ocenił(a) serial na 10
MelanieJoyce

Pamiętasz który to był odcinek?

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

Najwięcej podobieństw jest pomiędzy Winx a Sailor moon.Najbardziej mnie rozbawiła historia z Kodeksem:Trix wszystkie 4 części zdobyły i nie mogłem tego pojąć...W końcu były złe.Przez długi czas myślałem że Włosi zaczerpneli to z ,,Nery,księżniczki Oceanii" tam były 4 kryształy które Nera musiała dostarczyć Mandruli.Dopiero potem obejrzałem CzK a tam było 7 Tęczowych Kryształów.Chociaz Bunny żadnego z nich nie zdobyła to przyciągnęła je za pomocą łzy i...Kto oglądał CzK,ten zna resztę

vegeta391

Ja pamiętam, ale to było tak dawno, że nie sposób mi powedzieć kiedy :) Leciało na tvp2 co tydzień, zawsze czekałam i trwało chyba 25 albo 30min, i mimo wszystko miałam wrażenie, że to było strasznie krótko... Mimo, że miałam po innych bajkach trwających 15-20 min, takie uczucie zamknięcia akcji. A tutaj gdy nagle się konczyło myślałam sobie: "co to? już koniec??? ja chcę jeszcze" widać, że dużo się działo u ciekawie było, że można bylo się dosłownie zatopic w fabule i nie mieć poczucia czasu, hehe. Ale teraz już nie wiem, dawno nie miałam z serialem styczności, pamiętam tyle co z przed tych kilku lat :)

użytkownik usunięty
galery4

A ja ostatnio widziałam, że ten serial leci na dziecięcym kanale KidsCo pod tytułem "Dziewczyna z Głębin" z zupełnie innym dubbingiem niż na TVP2 i moim zdaniem ten dubbing to masakra. Nie mogę tego słuchać.

Opening dla niewtajemniczonych, niestety odcinki zablokowali :)
http://www.youtube.com/watch?v=QbXdA1St_zw

vegeta391

Wrzucono całość na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=vCgOEdcFur8

ocenił(a) serial na 10

Najbardziej szkoda piosenki czolowkowej po polsku która tylko na TVP 2 była:-(

ocenił(a) serial na 10
galery4

Było codziennie.
To był październik 2002.
Żal mi serce ściska jak sobie pomyślę że tylko wtedy i jeszcze we wakacje 2003. A potem wersja z polskim dubbingiem niestety się zapadła pod ziemię...
Na Tele 5 niestety był lektor (nie ujmując wspaniałemu Henrykowi Pijanowskiemu)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones