PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225833}

Nie z tego świata

Supernatural
8,1 94 532
oceny
8,1 10 1 94532
7,0 4
oceny krytyków
Nie z tego świata
powrót do forum serialu Nie z tego świata

Hej
Chciałbym zacząć oglądać supernatural. ale szczerze powiedziawszy nie chce mi się oglądać całe
9 sezonów i za bardzo czasu na to nie ma. Czy można kilka pierwszych sezonów pominąć i nie
zgubić się w fabule czy nie ma sensu ?

ocenił(a) serial na 10
frems

TO NIE MA SENSU.

ocenił(a) serial na 10
frems

Zgadzam się z TyriomLannister, albo oglądasz całość albo nie oglądaj wcale, to nie jest serial z cyklu moda na sukces, ,że możesz nie oglądać kilka lat a akcja nadal jest taka sama, ten serial jest dynamiczny i przez wszystkie sezony poznaje się postaci, kochasz je nienawidzisz, jeśli zależy ci po prostu na zabiciu czasu ( a takie odnoszę wrażenie) obejrzyj sobie na dobre i na złe
aaa serial ma juz 10 sezonów

elloe88

po 1 i 2 sezonie jakoś niezbyt mi się podoba, każdy odcinek taki sam

ocenił(a) serial na 10
frems

to odpuść sobie bo akurat te sezony maja w sobie najwięcej magii

ocenił(a) serial na 9
frems

Ja też miałam problem z pierwszym sezonem. Chciałam go ominął i przeskoczyć od razu do czwartego sezonu, ale na szczęście dałam szansę serialowi. I nie żałuję. Często wracam od odcinków z sezonów 1-3.

ocenił(a) serial na 8
frems

Skoro masz już za sobą najnudniejszy sezon, powinno pójść z górki. Obejrzyj do piątego włącznie, bo na piątym zamyka się pierwotna historia. Jeśli serial cię nie wciągnie, to resztę możesz odpuścić. Sezony 6-10 są już dopisaną kontynuacją.

ocenił(a) serial na 9
frems

Jak już musisz coś opuści to zrób odwrotnie. Pomiń kilka ostatnich.

ocenił(a) serial na 8
frems

Obejrz sobie od 1 do 5 potem sam zdecyduj ; ) 5 pierwszych sezonów to jedna spójność ciąg fabularny pod wodzą Erca Kripke

ocenił(a) serial na 8
frems

Masz przed sobą akurat najlepsze sezony (3,4 i 5) tego serialu, więc radziłabym Ci dać mu szansę. Oglądanie na wyrywki nie ma żadnego sensu. Tak jak napisała Phea, skoro już "przemęczyłeś" 1 sezon, to warto dociągnąć do piątego. Dalej już niekoniecznie, chyba, że się wkręcisz, co jest naprawdę bardzo prawdopodobne ;)

frems

ok, dzięki, postaram przebrnąć jeszcze przez 2 i może jakoś to będzie.

ocenił(a) serial na 10
frems

Tam pieprzenie ze nie ma sensu. Ogladałem wszystkie odcinki Supernatural, niektóre po kilka razy i fabuła wcale nie jest tak hermetyczna jak to sie niektorym wydaje, tak jak to ma miejsce w przypadku np. Teen Wolf. Sam powiedz, obejrzałes pierwszy sezon i co, zauwazyles jakas wielka, zawiła i rozbudowana fabułe? Bo ja nie. Gadka, ze musza szukac ojca to był tylko powod zeby ruszyli polowac i wszystko. Rownie dobrze zamiast calego sezonu wystarczyło by obejrzec pierwszy i ostatni odcinek 1 sezonu i bys znał juz 90 % całej fabuły w całym sezonie. Takze spokojnie mozesz se pomijac wszystkie sezony jakie chcesz, no moze 4 i 5 sa ciut bardziej rozbudowane fabułowo ale tez nie wiele.

No, ciekawe jaki zaraz dostane hejt od fanow za ta wypowiedz...

czaro2435

z tego co piszą i z mojego oglądania 1 sezony podobny jest do smallville. każdy odcinek to jakaś sprawa, czasami coś wrzucą z głównej fabuły i tyle. smallvile z tego co pamiętam miał 9 czy 10 sezonów, 7-8 pominąłem a i tak było dość fajne, ciekawi mnie czy można i tutaj tak zrobić.

ocenił(a) serial na 10
frems

Można spokojnie, wystarczy sobie tylko streścić sezon 1-3 i nie ominie cię nic ważnego poza niektórymi fajnymi odcinkami, z czego głównie tylko premiera i dwa lub trzy ostatnie są najważniejsze dla fabuły. Taki schemat jest nawet do dzisiaj, są fabularne odcinki i zapychacze, ale w późniejszych sezonach nawet i w zapychaczach jest coś ciekawego dla głównego wątku, dlatego te warto już oglądać w całości. Poza tym zapychacze często pokazują to, co zdarzy się w późniejszych odcinkach z bohaterami, zwłaszcza w sezonach 8-9 i obecnym 10 tak jest. Jak chcesz możesz ominąć pierwsze trzy sezony, choć ja akurat sezon trzeci polecam, bo naprawdę mi się podobał. Od czwartego fabuła nabiera rumieńców, a później możesz albo zatrzymać się na piątym, który kończy się ładnie albo oglądać dalej.

ocenił(a) serial na 10
frems

Jasne ze mozna, duzo jest jednoodcinkowych polowan, głownie pierwsze 3 sezony. Potem kolejne sezony to sa 1 czy 2 odcinki fabułowe srednio raz na 3-4 odcinki bez fabuły, czyli mniej wiecej 30% to fabuła. Z reszta fabuła jest prosta jak budowa cepa, wiec ciezko jej nie zakumac, ze np chca zbic diabła, to w ktoryms odcinku tam na niego poluja, obejrzysz 1 minutowy wstep przed odcinkiem z tym co było wczesniej pokazane i juz masz ogolny zarys i wiesz mniej wiecej o co chodzi. Ja zawsze powtarzam ze to nie jest serial taki jak Teen Wolf ktory jest jedynym chyb znanym mi serialem, w ktorym fabuła stanowi 100% całosci serialu, gdzie ogladasz np cały 1 sezon, potem olewasz i ogladasz np 4 czy ktorys odcinek 3 sezonu i nagle stwierdzasz co tu sie kur* dzieje??? Koles ktory chciał wszystkich zaje*ac na smierc nagle jest dobrym i uczynnym wujkiem, jakies inne sprawy sie dzieja, raz jeden jest alfa raz drugi i nic nie kumasz. W Supernatural ogladasz drugi sezon, znudzi ci sie ogladasz 4 odcinek 6 sezonu, ktory jest poniekad dosc fabułowy i wszystko kumasz, mimo ze nie masz pojecia co sie działo w 5 sezonie, ale najwazniejsze rzeczy zwiazane z danym odcinkiem sa pokazane w tej 1 minutowej wstawce, a sam odcinek tez nie jest trudny do skumania. Zaskakujce moe byc troche to ze nagle gdzies tam pojawiaja sie anioły (se myslisz Anioły?? WTF?) ogladasz 1 odcinek 4 sezonu i wszystko jasne po co sie wzieły.

czaro2435

dzięki, co do teen wolf, 100% racji :P zacznę to jakoś "skipować" ale teraz wziąłem się za breaking bad. dzięki

ocenił(a) serial na 10
frems

spoko

ocenił(a) serial na 10
frems

oj tam czasu nie ma ja to wszystkie 9 sezonow obejrzalam w ciagu mniej niz tydzien. a ten mam na glowie.

frems

Ależ pierdzielisz. Oglądaj, albo nie. Szybka męska decyzja.

Zresztą - jak Ci się spodoba to pewnie obejrzysz 10 sezonów (zakładam, że pewnie 10 do tego czasu się skończy), obejrzysz się za 11-ym i pomyślisz o re-watchu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones