PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030222}

Niema cisza

El silencio
5,8 3 231
ocen
5,8 10 1 3231
Niema cisza
powrót do forum serialu Niema cisza

Jest dość enigmatyczne. Psycholog wypada z okna, a w tle widoczna jest sylwetka Sergio. Zastanawia mnie jego wymowa i Wasze opinie.

ocenił(a) serial na 6
PurpleAngel

Proszę oznaczyć jako spojler!!

carry_89

Ok, ale jak to zrobić?

carry_89

W tytule jest mowa o zakończeniu więc można się było domyślić, że będzie to spojler.

ocenił(a) serial na 6
monster88

I właśnie o to chodzi zeby w tytule nie pisać zakończenia. Jeśli chce się pociągnąć dyskusje oznacza się jako spojler . Ja przeżyje ale ludzie będą się denerwować;)

ocenił(a) serial na 5
carry_89

Tytuł to dosłownie: "Co sądzicie o zakończeniu?", no naprawdę ciężko się było domyślić, że będzie mowa o zakończeniu...

ocenił(a) serial na 3
PurpleAngel

Jest rownie absurdalne jak cała fabuła. Miało jeden cel - zaskoczyć widza.

ocenił(a) serial na 7
PurpleAngel

spojler !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kkarolinkka2

W jaki sposób mam oznaczyć ten temat jako spojler? Chętnie to zrobię, ale chyba nie ma możliwości edycji, co jest do bani.

PurpleAngel

Osoba wypadająca z okna była cała ubrana na czarno, kobieta miała białe spodnie

aleksandrawylegala

Widac jasne nogi i bluzke czarna bez rękawów,jak rowniez dluzsze poruszajace sie wlosy to byla kobieta

PurpleAngel

Naprawdę nie przyszło Ci do głowy, że napisanie na forum zakończenia serialu to kiepski pomysł?

Bemowiak

Równie kiepski jak czytanie komentarzy przed obejrzeniem filmu.

Bemowiak

Dlaczego? Jest mnóstwo tego rodzaju komentarzy na profilach wielu filmów. Warto poznać opinię innych ludzi na temat czegoś co się już obejrzało. Problemem jest tutaj brak możliwości edycji i możliwości ustawienia tego rodzaju tematu jako spojler. 

ocenił(a) serial na 7
PurpleAngel

Moim zdaniem nic cenniejszego nie mogli wymyślić,bo zakończenie dowodzi,ze trzeba kierować się mentalnością prostaków ,gdyż ludzie wykształceni to naiwni idioci szukający dziury w całym .

ocenił(a) serial na 7
K_K1969

Denniejszego,nie cenniejszego

ocenił(a) serial na 9
PurpleAngel

Widzę, że zdania co do zakończenia są podzielone. Moim zdaniem na balkonie został Sergio. Kobieta nie miała motywu, by zabić. Była chora, na co wskazywało wiele już od początku i o czym prawdopodobnie sama wiedziała. Cały ten eksperyment ją kręcił z powodu własnej żądzy, pociągu do przestępcy. Sergio zaś miał ciągle ten sam motyw działania, bo w jego życiu ciągle działo się to samo. Obserwacja.

Nataliasoyyo

Ale bzdurna interpretacja, kto mówi o zabójstwie, to było samobójstwo i on chciał żeby ona z nim skoczyła po prostu bo też jak mówiła nie pasuje nigdzie i dlatego ją "zapraszał" na balkon. On stracił jedyna osobę na której mu zależało i się chciał zabić co było widać. W ogóle nie zrozumieliscie tej końcówki, ona go chciała powstrzymać. Tam akurat nie było wybuchu agresji, żeby miał zabić.

Michal_Rostowski

Myślę pofobnie. Ale myślałam że obydwoje skoczą

ocenił(a) serial na 5
ANNA2891

Właśnie gdyby skoczyli obydwoje to by jeszcze miało jakiś sens, ale że on został?

Sol89

To mogl byc ten policjant ktory pobiegl im pomoc

ocenił(a) serial na 9
Michal_Rostowski

Ale był podejrzany uśmiech pod koniec przytulenia... Niewykluczone że był to podstęp Sergia. Choć i ona miała motyw żeby skoczyć bo straciła wszystko jak sama powiedziała

ocenił(a) serial na 5
inkawro

On nie wyglądał na osobę stosującą takie podstępy, zresztą poznał ją parę godzin wcześniej, nie miał powodu, żeby chcieć jej śmierci.

Sol89

Obca wariatka obserwowała go cały czas i odcięła go od siostry już lata wcześniej, bo nie mogła przychodzić do niego na odwiedziny :P Powód, żeby to właśnie ją zabić miał jak diabli. Od kiedy dowiedział się o kamerach cały czas grał tak, aby Ana mu zaufała (szybkie kłamstwo o ojcu-mordercy) i grał do samego końca, aż sama łatwo weszła na balkon... Zapominacie jak sprytny był w niektórych scenach, że jest inteligentny i że prawie zabił tego pracownika socjanego, chwilę wcześniej o czym Ana nie wiedziała- a nie widziała wiele :P To serial o tym, że czasem psychopata to psychopata

karitryczak

Zgadzam się w 100% z tą interpretacją. Już kiedy Ana była w pokoju z którego Matka Sergia go obserwowała to miałem takie myśli, że postępowanie Any dla psychopaty może strasznie przypominać obsesje matki. Badanie, obserwacje, obsesja.

ocenił(a) serial na 5
PurpleAngel

Furtka dla drugiego sezonu. Tylko po co? :-/

użytkownik usunięty
PurpleAngel

Ja myślę, że skoczył reżyser filmu

Samo zakończenie wskazuje że on się uśmiecha a ona wyskakuje bo jak sam twierdził że to on nie zabił rodziców. Tylko pytanie czy nagranie zakończenia w taki sposób nie oznacza że to właśnie ona go wypchnęła i druga częśc pokaże jak to się stało że ona zaadoptowała noe i jak poznała panią psycholog. Możliwe że będzie początek całej historii i motyw dlaczego dożyła do poznania go i zaangażowania się w tę sprawę.

PurpleAngel

Moze jednak oboje skoczyli a na balkonie byla sylwetka meska, czyli tego policjanta ktory tam pobiegl? Powiedzial ze tak tego nie zostawi i poszedl..

PurpleAngel

Celem Sergio było odnalezienie siostry, ale nie chodziło o miłość do niej , tylko chciał być w kogoś oczach kimś dobrym. Sama psycholog wspomniała, że ma on naturę narcystyczną. Kiedy dowiedział się, że Noe widziała morderstwo rodziców stracił nią od razu zainteresowanie. Co do psycholog wiemy, że była niezrozumiana prze rodziców, że matka Sergio okazała jej dużo miłości i wydawać by się mogło, że powinna go nienawidzić i możliwe, że na początku tak było. Jednak poznając i obserwując go co raz bardziej w tym zagubionym w tedy jeszcze chłopcu widziała siebie. Już w pierwszym odcinku kiedy opowiada Marcie z jakim zaburzeniem jest związana fascynacja mordercami widać, że mówi sama o sobie i że to tak naprawdę jej problem. Cały projekt miał na celu uniewinnić Sergio by Psycholog mogła z nim być. Sergio jako zaburzony i niezdolny do uczuć nigdy nie zaangażował by się w żaden związek i myślę, że Psycholog też miała tego świadomość. Końcówka - Sergio zrzuca Psycholog z balkonu kończąc tym samym projekt. Zabija jedyną osobę, która wierzyła w jego niewinność/ problem który sprawił, że zabił. To taka symbolika, że nie da się uratować kogo kto nie chce być uratowanym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones