PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873368}

Niewypowiedziana wojna

The Undeclared War
6,6 173
oceny
6,6 10 1 173
Niewypowiedziana wojna
powrót do forum serialu Niewypowiedziana wojna

Po dwóch odcinkach stwierdziłem, że zmarnowałem czas i zrezygnowałem. Film schematyczny i naiwny. Jakie to infantylne. Ile razy to już było. Przychodzi „żótodzióbka” do firmy tak tajnej, że aż cały świat wie o jej istnieniu. Walczą tam z ruskimi hackerami, dzień i noc, na śmierć i życie. Ale coś słabo im ta walka idzie i co chwila opieprza ich sam premier. I siedzą tam te tumany, starzy wyjadacze przed tymi monitorami i nic im nie wychodzi. Na szczęście zjawia się miła studentka i „szast prast” tajemnica ruskich hackerów rozwiązana w pięć minut. Oczywiście nikt jej tam za bardzo nie wierzy, ale ona uparta i pokazuje co chwila tym głupkom co z nich za nieuki. Ataki hackerskie ruskich internetowych napastników są sprawą rozpatrywaną na najwyższych szczeblach władzy i mają najwyższy priorytet bezpieczeństwa państwowego. Ale jak jeden z napastników chce nawiązać tajemniczy kontakt to na spotkanie z nim wysyłają dwie dziunie. Studentkę i jeszcze jedną. Taką, co to sama o sobie mówiła, że nie ma dostępu do informacji o tym poziomie tajności. No śmiech na sali. Nie MI6 czy też MI5 tylko dwie dziunie. Do sprawy o najwyższej wadze państwowej. Niestety nie mam już siły na więcej. Coś podejrzewam, że studentka musi zapobiec światowej tragedii internetowej, bo cała reszta jest za głupia.

ocenił(a) serial na 8
HansStedtke

Uważasz że jakiekolwiek służby pozwolą na opisanie swoich działań krok po kroku w stu procentach w zgodzie z prawdą? ;-)

Skąd informacja że GCHQ to tajna agencja? To że działania danej agencji są tajne, nie oznacza że w demokratycznym kraju sama agencja jest tajna.

NIe uważam że serial jest szablonowy bardziej niż szablonowe jest samo życie. Co więcej, jestem pod wrażeniem jak szybko BBC zareagowała na wydarzenia związane z Brexitem i przygotowała na ten temat serial. BBC czy publiczny nadawca, którego rolą jest pokazywanie i objaśnianie współczesnego świata w sposób najbliższy bezstronności. Rok po decyzji kończyły się zdjęcia.
Serial tłumaczy pewne mechanizmy w sposób zrozumiały dla niewyrobionego widza. Tłumaczy jak współcześnie wygląda polityka. Przypomina Wag the Dog, tylko już nie jako przypuszczenie, a właśnie tłumaczenie.

ocenił(a) serial na 3
Filip_Appel

""Tłumaczy jak współcześnie wygląda polityka."" Dobre! Naprawdę dobre!!!

ocenił(a) serial na 8
HansStedtke

Wiem, wiem. Po dwóch odcinkach wiesz co wydarzyło się w kolejnych czterech. :D
Zaiste profetyczny Stedtke jesteście. :D

ocenił(a) serial na 3
Filip_Appel

Nie za bardzo rozumiesz tego, co czytasz. Po dwóch odcinkach ja nie chcę wiedzieć co się wydarzyło w następnych czterech i nie interesuje mnie oglądanie tego serialu. Jak czytasz nudną i beznadziejną książkę to po jednej trzeciej zawartości nie potrafisz jej ocenić?

ocenił(a) serial na 8
HansStedtke

Spoko, ja nie rozumiem tego co czytam, Ty wiesz co się dzieje dalej bez oglądania dalszego ciągu. ;-) Mój ulubiony brak odniesień do argumentów. :D

Po obejrzeniu 1/3 serialu/filmu/etc mogę ocenić warsztat, natomiast nie potrafię ocenić treści. I tu byśmy mogli sobie odpowiedzieć czy film jest źle realizowany technicznie.

Kpisz z mojego komentarza o polityce, ale nie widziałeś treści, nie wiesz co pokazano i co powiedziano. A trochę się zmienia perspektywa w kolejnych odcinkach.


Odnośnie polityki pada w jednym odcinku niby truizm. „Naszym zadaniem jest doprowadzić do sytuacji gdy widz nie wie co jest prawdą. Widz musi ocenić/wybrać kto ładniej kłamie.” Cytuję z pamięci, więc na pewno coś mi umknęło. Nazywam to truizmem, bo dla mnie to oczywiste. Obawiam się na podstawie tego co widzę i słyszę że dla większości to nie jest oczywiste. I gdy mniejszość dysponuje aparatem wiedzy który pozwala nie tylko zweryfikować dane, ale też umieścić je w historycznym kontekście, większość tego nie potrafi. Pewnie te nie ma czasu, ale to nie czas jest tu decydujący.

I nie bez kozery przywołałem tytuł z lat dziewięćdziesiątych. Tylko wówczas było to jeszcze jako podśmiechujki, taki żarcioszek. BBC pokazuje że teraz mamy wokół siebie i farmy troli i tłumaczy co to jest. Pokazuje koniunkturalizm decyzji politycznych. I jeszcze kilka rzeczy.
Nie jest to spektakularny film szpiegowski. Raczej nudna praca.


ocenił(a) serial na 3
Filip_Appel

"Raczej nudna praca". Tak jak ten film

ocenił(a) serial na 7
Filip_Appel

Po twoim wyjaśnieniu zdecydowanie zachęciłeś mnie do oglądnięcia.
A tak na marginesie tej dyskusji, każdy w swoim wieku będzie miał inne oczekiwania. Twój interlokutor kiedyś może dorośnie do takich produkcji.

ocenił(a) serial na 7
Filip_Appel

Miałeś absolutną rację- warto obejrzeć!, szczególnie w obecnej sytuacji politycznej. Rożny odbiór można by wyjaśnić, tym jak łatwo manipulować ludźmi, którzy nigdy nie czytają newsów do końca, uważając nagłówki za wystarcząjace.

ocenił(a) serial na 8
Cesary

Właśnie ten kontekst jest bardzo ważny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones