PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568922}

Nikogo nie ma w domu

Nikto nie je doma
7,4 324
oceny
7,4 10 1 324
Nikogo nie ma w domu
powrót do forum serialu Nikogo nie ma w domu

„Nikto nie je doma!” – to był swego czasu bardzo popularny czechosłowacki serial. Z pewnoscią
możnaby go określić modnym i nadużywanym dzis mianem „kultowy”. Podobnie zresztą jak
niezapomniana „Arabela”. „Nikto ne je doma” opowiadał o perypetiach dzieciaka, który zostawał
sam w domu, kiedy jego mama szła do pracy. Jak można się łatwo domyślić, chlopiec pomimo
usilnych starań „bycia grzecznym” zawsze w końcu ładował się w mniej lub bardziej poważne
tarapaty.

ocenił(a) serial na 7
bramowicz1

Kiedyś życie dzieci było prostsze.
Nie wpuszczać obcych, nie bawić się zapałkami i coś tam jeszcze pewnie by się znalazło.
Teraz zagrożeń jest o wiele więcej.

bramowicz1

Mowisz: popularny, kultowy - a zaledwie 138 glosow na FW. Widzowie zapomnieli, czy ludzie tak dlugo nie zyja?

ocenił(a) serial na 7
CyboRKg

Po prostu nie wszyscy są na Filmwebie

monikamazgola

Dokładnie.
Kultowy to może za duże słowo, ale nie sądzę, by ktokolwiek z pokolenia dzisiejszych 40-50latków, mających w latach 80-tych dostęp do telewizora nie kojarzył tej produkcji.
Chociażby dlatego, że nie było wtedy stu kanałów, nadających 24 na dobę, a komputer/internet mało komu się śnił.

CyboRKg

Serial jest po prostu zapomniany (nie wspominając, że "niesłuszny" jak wszystko, co było za PRLu). Ja jestem długo na FW i oceniłem ponad 5 tys filmów, ale dopiero dziś przypadkiem przypomniał mi się ten serial, który bardzo lubiłem będąc dzieckiem. W czasach, kiedy były dwa programy w telewizji (czarno-białej), nie było smartfonów, internetu i gier komputerowych takie seriale były naprawdę kultowe. Tak jak te polskie: Tolek Banan, Wakacje z duchami, Podróż za jeden uśmiech, Pan Samochodzik...czemu do cholery teraz nie potrafią czegoś takiego nakręcić? Czy w ogóle powstał w ostatnich latach jakiś polski serial dla młodzieży?
Nastolatkowie zdani są na głupawe amerykańskie sagi o wilkołakach, wampirach, albo snobującej się młodzieży z koledżów w zamożnych amerykańskich dzielnicach wielkich miast. Zgroza.

ocenił(a) serial na 8
bramowicz1

Fakt, może nie kultowy, ale coś koło tego.
Oglądało się rewelacyjnie (plusem była krótka kilkuminutowa forma)
Najbardziej zapamiętałem odcinek, jak gostek zalał mieszkanie wodą.
Nie wiem, czemu, może dlatego, że sam zalałem mieszkanie sąsiadowi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones