PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633402}

Ninjago - mistrzowie spinjitzu

Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu
7,5 2 068
ocen
7,5 10 1 2068
Ninjago mistrzowie spinjitzu
powrót do forum serialu Ninjago - mistrzowie spinjitzu

Kiedy teraz myślę o pierwszych sezonach Ninjago, to pierwszą rzeczą, jaka mi się nasuwa na myśl, to jak genialnie przedstawiono Garmadona. Pomimo faktu, że jest zły, to wciąż kocha Lloyda i Misako. Dla mnie arcywybitną sceną jest ta, w której Lloyd nakrywa swojego ojca na wykradaniu danych z komputera ninja, a ten tłumaczy mu, że robi tak, gdyż zło, jakie zasiał w nim Pożeracz Światów zespoliło się z nim na zawsze i zwyczajnie nie widzi innej opcji, niż czynienie zła, ALE mimo to nie chce, aby jego syn poszedł w jego ślady i choć wie, że on, jako Zielony Ninja, będzie musiał z nim kiedyś stanąć do walki i jako jedyny jest w stanie powstrzymać go przed zawładnięciem światem, to Garmadon zamiast zabić go albo przekabacić na swoją stronę daję mu tę szansę, bo chce, aby jego syn miał wybór w przeciwieństwie do niego! WOW! Brzmi tu jak ojciec narkoman, który pomimo faktu, że nie potrafi się powstrzymać od ich zażywania, to nie chce, aby jego syn wpadł w ten sam nałóg. Miłość arcywroga ninja do syna objawia się też w drugim sezonie, kiedy obmyśla plan, jak nie dopuścić do spełnienia przepowiedni, w której Zielony Ninja miałby go pokonać, dlatego wymyśla, jak przerwać jego trening, jednak chce to zrobić bez zabijania go. Gdy jeden z Wężonów podsuwa pomysł zabicia Lloyda, ten wpada w furię. Kolejną świetną sceną jest jego spotkanie z Misako po latach, gdy sam pokazuje, że wciąż ją kocha i chce podzielić się z nią władzą. O tym, że w Garmadonie tli się dobro mówi jescze scena z przedostatniego odcinka drugiego sezonu, gdzie wyjawia swojej rodzinie, że chce ukształtować Ninjago na swoje podobieństwo, ponieważ, tylko wtedy, gdy jego rodzina (jak i wszyscy mieszkańcy krainy) będą tak samo źli, jak on, to tylko wtedy go zrozumieją i pokochają, gdyż sam nie ma możliwości powrotu na stronę dobra! WOW! Uwzględniając także dalsze losy Garmadona jako już sensei'a, jak dla mnie Garmadon pozostaje najlepszym złoczyńcą, jakiego kiedykolwiek zrodziła popkultura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones