PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283985}

Noein: to your other self

Noein: Mō Hitori no Kimi e
7,5 231
ocen
7,5 10 1 231
Noein: Mō Hitori no Kimi e
powrót do forum serialu Noein: Mō Hitori no Kimi e

Już trochę czasu minęło, odkąd oglądałem to dobre anime, ale skoro to forum świeci pustkami, odważę się coś skrobnąć.

Twórcy filmowi nie za często dają nam okazję poznać równoległe wymiary, np. Powrót do przyszłości II - tutaj mam bardzo skąpe jego rozwinięcie. Twórcy tego anime idą na całość. Poznajemy nie tylko jeden, czy dwa wymiary. Mamy ich kilka i każdy jest niepowtarzalny. Do tego, jest to tak prosto wyjaśnione, że zwykły zjadacz chleba nie powinien mieć z tym problemu. Gorzej już jest z całą kwantowością. Tutaj niewiele autorzy nam wyjaśniają, jedynie możemy podziwiać ciekawe efekty specjalne z nią związane.

A właśnie, co do grafiki to stoi na wysokim poziomie, powiedział bym nawet, że jest z górnej półki. Perspektywa daje nam o sobie znać dosyć często - mamy tutaj efekty rybiego oka. CG ładnie łączy się z anime.

Character design już przysparza więcej problemów co do oceny - niby wszystko ładnie, ale niektóre postaci są jakby niewykończone.

Za to co do muzyki nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Tak samo op i end.

Fabuła prowadzi nas z początku coraz głębiej w zakamarki świata sf, potem przemienia się wręcz w fantasy. Mimo wszystko jest spójna i nie powinna denerwować.

Moim zdaniem jest to naprawdę dobre anime - daję 9/10.

Sacronius

ja wlasnie mam zamiar zaczac ogladac, zobaczymy jak dobre bedzie. :)

Sacronius

Dziwne, że nie ma więcej postów... Wydawać by się mogło, ze tytuł będzie neico bardziej popularny. Kreska neico mnie początkowo odstraszyła, nie zapowiadało się najciekawiej, jednak już przy 4 czy 5 odcinku zaczęłam się wciągać.

No i kilka momentów zrobiono szczególnie ciekawie, ale nie będę spojlerować. W każdym razie warto.

ocenił(a) serial na 9
Migotka

Postów nie ma dużo, ponieważ fani piszą swoje wrażenia raczej na forach poświęconych anime, a nie na tak ogólnych jak filmweb. Co nie zmienia faktu, że nawet na filmwebie trzeba by powiedzieć kilka słów o Noein i zachęcić innych do jego obejrzenia.:)

Dla mnie ważną rzeczą w anime jest dobra kreska. W Noein jest ona bardzo charakterystyczna. Na początku straszy na tyle że po pierwszych minutach chciałam wyłączać odcinek, jednak już po kilku następnych dało się do niej przyzwyczaić, a nawet zaczęłam dostrzegać jej zalety. Bardzo wpasowuje się w charakter tej serii, pokazując dopracowane komputerowo tła, z wydającymi się, niedbale zaznaczonymi postaciami. Prawie jakby pokazywała dwa równoległe światy żyjące obok siebie :)
Fabuła jest wciągająca, chociaż niektóre wyjaśnienia, z tego co pamiętam, były dla mnie zbyt zagmatwane. Najmocniejszą stroną tego anime są jego bohaterowie. Każdy ma wyraźnie określony charakter, niektórzy zmieniają się wyraźnie w trakcie trwania serii.

Ogólnie polecam każdemu, chociaż sądzę, że seria ta nie wszystkim się spodoba. Jednych odstraszy kreska, innych trochę zagmatwana fabuła.
W każdym razie dla mnie anime warte poświęcenia tych kilku godzin z życia:)

ocenił(a) serial na 8
Kiya

No nie wiem oglądam i wciąż się przekonać nie mogę do tych ocen to anime po prostu nudzi a może po prostu uciekłem ze swojego klimatu? w ten mniej mi pasujący ale to chyba nie to anime ma fajną fabułę fajne uniwersum ale razi coś i wręcz momentami prosi się by je zmieszać z błotem (do oceny 6 i w dół) chociaż to samo miałem oglądając Saikano które uratowały naprawdę dobre momenty dramatyzmu

Jestem dopiero w 8 odcinku Noein jednak już widzę że wiele dać nie będę mógł
bo anime na ocene 9 musi być ciekawe a to niestety do 8 odcinka takie nie jest o ile połowa będzie lepsza i bardziej zaskakująco zapierająca dech... to może 8 dam jak zostanie tak jak jest do tej pory lub jeśli spieprzą sceny które będę odczuwał na zasadzie "mogło być lepiej" dam 7 póki co Noein wydaje mi się póki co nijakie i trudne do polecenia określonej grupie

No niestety moim klimatem jest coś na miarę Shiki które kompletnie nie nudziło i ciekawiło nawet po odkryciu fabuły jeszcze ten ogólny mroczny klimat jak ktoś szuka porządnego dramatu to zapraszam tam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones