PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033184}

Obsesja

Obsession
4,8 3 989
ocen
4,8 10 1 3989
3,0 2
oceny krytyków
Obsesja
powrót do forum serialu Obsesja

Dlaczego tak nisko oceniony? Bardzo fajny i do tego nie przeciągnięty jak większość teraz. Ktoś kto był kiedyś uwikłany zrozumie.

ocenił(a) serial na 6
natalox

Co w tym fajnego? Fabuła jest raczej oklepana i dosyć naiwna

ocenił(a) serial na 5
natalox

Plusem jest to, że sceny erotyczne są dużo lepsze niż w Skazie. Poza tym sama historia jest słaba.

ocenił(a) serial na 3
Pbcc

Sceny erotyczne były fatalne, zwłaszcza ta ‚solo’ w hotelu :/

paelex

Owa scena pokazywala wlasnie obsesje.

ocenił(a) serial na 4
natalox

Dla mnie odrealniony i absurdalny, do tego slabo zagrany, ale jestem otwarta na odmienna percepcje. Co Ci sie w nim podobalo?

ocenił(a) serial na 8
Karolina_235_filmweb

Ale czemu odrealniony??? moim zdaniem aktorzy grają dobrze mnie ta historia wciąga, nie rozumiem skąd tak niskie noty.......

asia882

Też się zgadzam z tym, że jest odrealniony. Postacie (przynajmniej te dwie główne) zachowują się jakby byli naćpani cały czas. Jakieś nieobecne spojrzenia, dziwna mowa ciała, na siłę ubarwiane dialogi ("Naucz się kochać pytania" itd). No nie powiesz mi, że zachowywali się naturalnie.

slawmm

Ty wiesz lepiej jak zachowywalbys sie w takiej sytuacji.

ocenił(a) serial na 4
asia882

Asia882, dzieki za odpowiedz i szanuje Twoja opinie. Dlaczego odrealniony? Nie bede dublowala opinii, bo podzielam wrazenie Slawmm. Po prostu dla mnie to wszystko bylo na sile, wyczuwalam sztucznosc w wiekszosci scen, pomijajac juz 'moralny' wydzwiek calej historii.

ocenił(a) serial na 3
Karolina_235_filmweb

To samo. Serial dla mnie słaby, bo mocno pachniało sztucznością w szczególności w wykonaniu ML czyli R.A.
Nie pomogły gorące sceny erotyczne, bo całe tło było nieprzekonujące.
Zastanawia mnie tylko się dlaczego taki aktor jak Richard się na taki "produkt" zapisał..

ocenił(a) serial na 4
Rajwant

Z drugiej strony też można spojrzeć na to w ten sposób, że taka różnorodność postaci w portfolio dowodzi jego aktorskiej siły.

ocenił(a) serial na 3
Karolina_235_filmweb

Zgadzam się co do zasady.
A co do szczegółu - w tym przypadku jest dla mnie odwrotnie, nie wzbogaciło Go to, tylko dla mnie sporo stracił udziałem w tak słabej produkcji.
Przez wszystkie odcinki czułam fałsz i że historia jest naciągana (miało by to sens tylko w przypadku powieści o ukrytym socjopacie ale na to nie wyglądało).
Pozwolę sobie Ciebie zacytować: "Dla mnie odrealniony i absurdalny, do tego slabo zagrany" - dokładnie to miałam na myśli. Nie ma czym się szczycić w portfolio.

ocenił(a) serial na 4
Rajwant

Masz racje, nie ma sie czym szczycic. Moze szuka nowych mozliwosci dla swojego - ogolnie jednak bardzo dobrego -aktorskiego warsztatu. ;)

ocenił(a) serial na 3
Karolina_235_filmweb

Widzę, że Go tłumaczysz. Nie ma takiej potrzeby. Cenię go jako aktora, natomiast wybór tej produkcji - w kontekście jego
możliwości i jego ogólnego wizerunku - uważam za błąd. Każdemu się zdarza. I tyle.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 4
Rajwant

Też pozdrawiam :)

asia882

bo to wygląda jak parodia filmu erotycznego?

ocenił(a) serial na 3
Agniete

Podbijam.. przy czym parodia jest nawet trochę śmieszna a to nie..

Rajwant

nie no troche smieszy, ale pewnie tworcom nie o to chodzilo :P

ocenił(a) serial na 3
Agniete

No tak.. :)

ocenił(a) serial na 9
Karolina_235_filmweb

Poniżej udzieliłam odpowiedzi :) Dziekuję za opinie.

ocenił(a) serial na 2
natalox

A Ty mówisz to z pozycji uwikłanej czy wikłającej?

EspresskA

A Ty umiesz czytac?

ocenił(a) serial na 2
Dariusz_Zarczynski

A Ty czytasz czy nadinterpretujesz według własnych założeń?

natalox

Żadnej zdrady nie popieram, ale tutaj to już była wyższa szkoła patologii. Ojciec niszczący swoje małżeństwo i związek / narzeczeństwo syna? I to z premedytacją, patrząc jemu w oczy? Zdzira, kt&oacute;ra ma chłopaka / narzeczonego, tylko po to, żeby z kimś oficjalnie być, a jednocześnie zdradzająca go z przyszłym teściem? I robiąca to regularnie, o czym dowiadujemy się podczas jednej z jej rozm&oacute;w z jej matką. Sorry, ale to nie była jednorazowa akcja pod wpływem impulsu / alkoholu, tylko chore działanie i celowe krzywdzenie innych (żony gł&oacute;wnego bohatera i jego syna). <br/> <br/>Wystarczyło, aby ona zerwała związek z młodym, a ojciec wziął rozw&oacute;d, skoro przestał kochać żonę. Wtedy mogliby sobie legalnie być razem, nie raniąc (w miarę możliwości) innych. Oboje nie mają kręgosłupa moralnego. Ba, ojciec chciał to ciągnąć nawet po śmierci syna (i to na krótko po jego pogrzebie), do której się przyczynił. Przecież to już jest skrajna patola.

ocenił(a) serial na 9
slawmm

Ja oceniam subiektywnie, i dziękuję za odpowiedzi, skąd takie niskie noty. Nie oceniam postaw bohaterów. Nie oceniam serialu tylko pod kątem jakości, a jak mnie osobiście zainteresował. Fabuła wydaje się totalnie niemożliwa, ale prawdziwe historie bywają równie powikłane. Wiadomo, że jest to film, więc sceny nie muszą być przedstawione w pełni naturalnie. Interesują mnie relacje miedzyludzkie i zachowania (analiza transakcyjna), studiuję psychologię i myślę, ze tutaj jest to wszystko bardzo dobrze przedstawione. Z chęcią obejrzę pierwowzór, czyli "Skaza" jak tylko znajdę go gdzieś w necie :)

natalox

Skaza jest o wiele slabsza.

ocenił(a) serial na 9
slawmm

Film ma tytuł Obsesja i o to w nim chodziło. Żonaci bywają najbardziej napaleni, bo mają obsesję na punkcie zakazanego owocu. Dochodzi uzależnienie i są już zaślepieni. Jednak gdyby to przestał być zakazany owoc straciło by znacznie zainteresowanie.

ocenił(a) serial na 1
natalox

Uwiłani? Nie ma nic bardziej żałosnego niż ludzie bez grama honoru i odwagi żeby powiedzieć prawdę i nie musieć zdradzać za czyimiś plecami. Nie istnieje uwikłanie, tylko brak charakteru

natalox

Zgadzam się . Znam przypadek osoby, która dla chorej namiętności była gotowa poświecić pracę, własne dziecko i dobrą opinię. Film niezły, choć pan Richard w scenach seksu mnie nie przekonuje.

ocenił(a) serial na 9
Iwona_ola

Dziękuję za opinię, można wypierać się, ale życie pisze różne scenariusze. Obejrzałam Skazę czyli pierwowzór i tam sceny erotyczne znacznie słabsze, jakby się miotali, tutaj lepiej przedstawione.

natalox

Dokladnie. Zapasy Ironsa z Binoche to jest cos niemal aseksualnego. Milo mi czytac Twoje komentarze. Niestety widze tu mase narcyzow i domoroslych znawcow ktorzy wiedze zastepuja widzimisiami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones