PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003718}

Oddział dla zuchwałych

SAS: Rogue Heroes
7,5 1 302
oceny
7,5 10 1 1302
Oddział dla zuchwałych
powrót do forum serialu Oddział dla zuchwałych

Polska

ocenił(a) serial na 8

Gdybyśmy tak pięknie opowiadali o naszych polskich oddziałach walczących podczas wojny!

sylwus_p

Przecież mamy takie seriale - Stawka większa niż życie - w którym nasz szpieg robi z Gestapo durni, rozkłada Abwerę, podrywa kuzynkę Edytę, demaskuje gruppenfurera WOLFA, wypala pięciomarkowe cygara Brunnera. No i Czterej Pancerni i Pies - w którym to dziele nasi pancerniacy eksterminują panzerwaffe, szeregowy Czereśniak kradnie Hitlerowi kiełbasę i koniak, a nawet docierają do Bramy Brandemburskiej przejeżdżając zatopione metro.

ocenił(a) serial na 8
Khair

Miałem na myśli co bardziej współczesnego ale oczywiście masz rację. To seriale mojego dzieciństwa. No i brawa za Twoją pamięć i wypisanie kilku ważnych szczegółów z tych seriali. Trzymaj się :-)

Khair

Przeciez te seriale to propagandowe ruskie ścierwo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gekko78

A ta inwektywa na końcu to po co? Znasz mnie? Bo ja ciebie nie. A sądząc po twojej wypowiedzi, to jest to język prostego menela

lornemalwo

Ścierwo nie ścierwo, ale pokaż mi współczesną polską produkcję o takim rozmachu, z tak dobrymi aktorami, ze spójnym scenariuszem. Owszem, widać w tych dziełach kinomatografii PRL-u upływ czasu czy zmianę systemu politycznego - ale jeszcze większą chałą emanują filmy i seriale o podobnej tematyce pochodzące z Zachodu.

Khair

Wychowałem się w ,,tamtej" rzeczywistości i dla mnie te filmy to zwykła propaganda nawet jeśli nieźle zrobiona. Mamy inna optykę . Na zachodzie nikt nie zagłodził milionów i nie wsadził do gułagów . Cały ten system opart na wysrywach Marksa i Lenina to czyste zło zaprzeczające człowieczeństwu.

lornemalwo

Ważne, że bezwzględny kolonializm, ludobójstwa w obu Amerykach, obozy konc. w RPA były w imię dobra :)

siedem

tylko że w ,,Juesej" nikt nie gloryfikuje kolonializmu, rasizmu i niewolnictwa, poza paroma sierotami po KKK. a w kraju cara spirytusu i tuszonki, pomniki lenina i stalina co druga wioska i akademie w szkołach w rocznice ich parszywych urodzin.
Jeśli nie widzisz rożnicy tzn. że polski system edukacji odniósł kolejne ,,zwyciestwo"

lornemalwo

Od pewnego czasu nie gloryfikuje, ale całkiem niedawno było zupełnie inaczej. Gdzie masz pominiki stalina u ruskich? Chyba za długo z domu nie wychodziłeś.

siedem

Zaskoczę Cię. Bywałem na wschodzie. Nawet mam selfie z Pinokiem Lenina w centrum miasteczka. A spróbuj powiedzieć o nim coś złego na wioskach, to szybko poznasz ,,ruski mir" ha, ha.

ocenił(a) serial na 8
sylwus_p

Dokładnie o tym samym pomyślałem oglądając ten serial, przecież ciekawych historii z udziałem Polaków w 2wś nie brakuje. Pytanie czy potrafimy stworzyć dzieło które przyciągnie współczesnego widzą do obejrzenia. Brytyjczycy są w tym świetni i mają duże doświadczenie w tego rodzaju widowiskach.

goldeno

Kręcą "Czerwone maki " - czy zainteresują widza na świecie ? Minister Obrony Narodowej ma nad nim pieczę więc wyjdzie jak zwykle...

ocenił(a) serial na 4
goldeno

Obejrzyj "Ludzie i bogowie" - o oddziale likwidacyjnym KG AK.

ocenił(a) serial na 4
sylwus_p

Obejrzyj w takim razie "Ludzie i bogowie" - moim zdaniem bardzo dobry polski serial oparty na prawdziwej historii oddziału likwidacyjnego II Oddziału (wywiadu) KG AK. Ciekawie zrealizowany, przyłożyli się do szczegółów (ludzie gadają przedwojennym slangiem lub akcentem), tempo całkiem żywe i do tego całkowity brak współczesnej, pedalskiej propagandy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones