PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487834}
6,3 41 337
ocen
6,3 10 1 41337
5,4 5
ocen krytyków
Ojciec Mateusz
powrót do forum serialu Ojciec Mateusz

Możejko to odpowiednik kapitana Anchescchiego w oryginale. Później Anchescchi został zastąpiony.
Dawno nie oglądałam, więc chciałam wiedzieć czy w polskiej wersji jest już taka zmiana?

ocenił(a) serial na 6
christinearron

Uwaga spoilery.




Nie i raczej nie będzie. W polskiej wersji już od jakiegoś czasu nie trzymają się tak sztywno pierwowzoru. W Don Matteo kapitan wyjechał ze swoją żoną (burmistrz Gubbio) z powodu awansu, w naszej związek Możejki z panią burmistrz doczekał się nie ślubu a rozstania. Sama pani burmistrz już nią nie jest od paru sezonów. Zmiana jest trochę nierealna, bo u nas nie ma tak wielkiej różnicy wieku między głównymi policjantami.

Mahone_PB

Pytam bo to śmieszny wątek. W "Don Matteo" nowy kapitan, związał się z córką Cecchiniego, czyli w polskiej wersji Nocula.

ocenił(a) serial na 6
christinearron

Wiem, dlatego piszę, że u nas to raczej nierealne. Cecchini jest sporo starszy od nowego kapitana, jego córka też była już dojrzałą kobietą. Córka Nocula ma chyba około 22 lat. W polskiej policji inspektorzy są już dość wiekowymi funkcjonariuszami (po 40-stce na pewno). Musieliby za Możejkę dać jakiegoś podkomisarza czy komisarza (stopień osiągalny dla kogoś w wieku ok. 25, ale to też nie jest często spotykane). Przyczepiłem się tak tej różnicy wieku, bo raczej nie połączyliby dwójki osób, których różni ponad 20 lat, bo to jednak serial z dużymi walorami religijnymi, a to nie "przystoi". Nawet jakby stworzyli wybitnego policjanta, który osiągnął stopień inspektora przed 30-stką, wystąpiłby kolejny problem - jak taki utalentowany policjant po przyjściu do Sandomierza nie daje rady rozwiązać żadnej sprawy bez pomocy księdza :).

Mahone_PB

W "Don Matteo", córka Cecchiniego jest z tego co pamiętam jakieś 15 lat młodsza od nowego kapitana. Aktora z włoskiej wersji, grająca córkę Cecchiniego ma obecnie 27 lat. A grana przez nią postać z tego co pamiętam jest na studiach, więc chyba nie ma więcej jak 23-24 lata. Mniej więcej w wieku córki Nocula. We włoskiej wersji to nie było nic okropnego. W jednej scence ksiądz powiedział nawet Cecchiniemu, że jego córka i kapitan wg niego pasują do siebie. Żyjemy już w takich czasach, że związek dorosłej dziewczyny z nawet 15 lat starszym, wolnym mężczyzną mało kogo gorszy.

ocenił(a) serial na 6
christinearron

Wiem o tym, ale w Polsce ludzie tak nie myślą. Większość widzów OM to ludzie po 50-tce*. Ich podejście się nie zmieniło. Podejrzewam, że wprowadzenie tego wątku do serialu obniżyłoby mu znacznie oglądalność. To tylko moje zdanie, mogłoby być oczywiście inaczej.

* Odcinek z poprzedniego tygodnia, oglądalność na poziomie 4,8 mln widzów, z czego aż 3,6 mln to dzieci i ludzie po 50-tce.

christinearron

We Włoszech od 9 sezonu zmieniono też miejsce akcji z Gubbio na Spoletto , u nas raczej czegoś takiego też nie będzie

christinearron

Uwaga Spoiler!!1




Z tego co się dowiedziałem żona kapitana Tomassiego , czyli Córka Cecchiniego ginie w wypadku samochodowym , i kapitan potem zostaje samotnym ojcem. A w 11 serii znwou dojdzie do zmiany szefa , ma być nią jakaś kobieta.

christinearron

Odp po latach we Włoszech kręcą 13 sezon Don Matteo po 4 odc serii odchodzi Terence Hill jego miejsce Zajmie Ojciec Massimo którego zagra Raul Bova , u nas pewnie by się na coś takiego nie zdecydowali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones